reklama

Nejlepší programy pro převod videa do mobilů

Jízda vlakem, stání v zácpě, čekání na úřadě. Takové a další případy si přímo říkají o puštění nějakého filmu nebo seriálu na mobilu či PDA. Čím ale upravit video do potřebné podoby?

Nejnovější typy mobilních telefonů s pokročilým operačním systémem a s velkým displayem zvládnout přehrát většinu videí bez nutnosti jejich úprav. Starší a méně funkčně vybavené přístroje s tímto mohou mít i v současnosti problém. Navíc jsou situace, kdy se hodí úprava rozlišení, kódování, formátu i světlosti snímku, aby bylo jeho přehrávání na přenosném zařízení co nejpohodlnější a v co nejlepší kvalitě.

Zeptali jsme se proto čtenářů Živě.cz na příslušném fóru, jaký program by doporučili právě pro převod formátů videa a jeho úpravu pro použití v přenosných zařízeních. V čilé diskuzi padlo velké množství různých doporučení, protože každý od podobného kusu softwaru očekává trochu něco jiného a každý má své vlastní potřeby a typ mobilního přehrávače. Nabízíme vám proto ke stažení co nejpestřejší výběr doporučených programů i s argumentací jejich zastánců.

SUPER

Samotný název může na první pohled evokovat, že se jedná o něco speciálního, což do značné míry potvrzují i časté reakce diskutujících. Název aplikace je složenina prvních písmen slov Simplified Universal Player Encoder & Renderer, což předznamenává její hlavní dovednosti. Jedná se o funkčně rozsáhlý freewarový program pro přehrávání, konverzi i kódování videa, audia i obrázků. Nabízí podporu dlouhé řady formátů, které lze mezi sebou libovolně převádět.

Klepněte pro větší obrázek

Disponuje i schopnosti úprav videí přesně do formátů ideálních pro přehrávání mobilními telefony různých výrobců. Zvládá rovněž extrahování audio stopy z videa i práci se streamovaným videem. Diskutující s přezdívkou nerzhul program popisuje jako rychlý a spolehlivý. Oproti tomu sk8pr, který v minulosti program používal, není příliš spokojen s jeho přehledností a neschopností zakomponovat titulky při konverzi v porovnání s jím prosazovanou aplikací PocketDivXEncoder (viz níže).

stáhnout program SUPER 2011 build 47 (22 MB)


Format Factory

Malý, jednoduchý, líbivý a multifunkční konvertor multimediálních souborů. Mezi sebou bez problémů převádí nejčastější a nejpopulárnější formáty audia, videa i obrázků. K tomu přidává i schopnost ripování filmových DVD i hudebních CD, funkce pro opravu poškozených audio a video souborů a povedenou českou lokalizaci. Zaměřuje se také na úpravu videa pro přenosná zařízení do formátu MP4.

Klepněte pro větší obrázek

Program vřele doporučuje čtenář –Bambulka-, který u něj vyzdvihuje především češtinu, jednoduché ovládání a široké možnosti nastavení, což mu přijde jako velice dobrá kombinace na bezplatný software. Pajachovancu používá Format Factory kvůli jeho přehlednosti a široké škále podporovaných formátů. Na druhou stranu si třeba SifWolf stěžuje, že program má problémy s vkládáním titulků do videa a speciálně s českými znaky.

stáhnout program Format Factory 2.60 (38 MB)


MediaCoder

Dlouholetá opensourcová klasika mezi konvertory audia i videa. Nabízí převod mezi velkou spoustou formátů s výbornou kvalitou, vysokou rychlostí a množstvím úprav a nastavení. Ke své práci nevyžaduje doinstalování nějakých kodeků, vše si zařídí sám ve vlastním prostředí. Podporuje samozřejmě konverzi do formátů pro mobilní zařízení, přičemž pro zjednodušení operace nabízí i šablony pro nejznámější zařízení s optimálním nastavením výstupu. Čtenář onlavu MediaCoder vyzdvihuje pro jeho dobrou podporu titulků.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program MediaCoder 0.8.0.5135 (28 MB)


Avidemux

Multiplatformní (Windows, Linux, Mac OS X, BSD) opensourcový editor videa určený k jednoduchému stříhání, filtrování, vyvažování barev i enkódování celé řady video formátů, samozřejmě včetně těch určených pro mobilní zařízení. Typickým pro aplikaci je její jednoduché ovládání a přehledné uživatelské prostředí. Na tento program podle svých slov nedá dopustit Pepa Vybíhal. Obdobně se k tomu staví i jxjl, který s jeho pomocí konvertuje videa do nějakých nenáročných kodeků.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Avidemux 2.5.5 (2,6 MB)


Any Video Converter

Software pro kompletní práci s multimediálními soubory. Obsahuje nástroje pro konverzi videa, ripování DVD i jejich klonování. Jedná se o pokročilý a funkčně vybavený program, který nabízí graficky příjemné a přehledné uživatelské rozhraní, dále vysokou rychlost konverze i schopnost převedení videí do formátů vhodných pro přenosná zařízení od Applu, Sony, Microsoftu a dalších. Na kvalitě programu se shodli i jeho uživatelé hadasek, Snekac i Sasakr, který jej zmiňuje jako nejlepší placený software, zatímco zdarma by si vybral SUPER.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Any Video Converter Pro 3.22 (26 MB)


PocketDivXEncoder

Program, který se zaměřuje na enkódování, konverzi a optimalizaci videí pro jejich přehrávání v přenosných zařízeních i jinde. Uživatel zde může nastavit kvalitu videa i audia, rozlišení, zvýšit světlost, kontrast a další parametry. V aplikaci si lze pohrát i s nastavením titulků pro jejich správné zobrazování. Program doporučil v diskuzi sk8pr, který jej využívá pro převod videí i s titulky do menšího rozlišení. Dále doplňuje, že na webových stránkách PocketDivXEncoderu lze nalézt přednastavení pro konkrétní telefon, což usnadní upravování video výstupu při převodu.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program PocketDivXEncoder 0.3.96 (6,8 MB)


Kigo Video Converter

Freewarový konvertor video souborů, který se zaměřuje na kvalitu výstupu i rychlost převodu. Podporuje celou řadu běžně užívaných video formátů. Rovněž lze převádět video do audia, tedy v podstatě vybrání zvukové stopy do formátu MP3, AAC atd. Je možné zakoupit i pokročilejší verzi Pro, která obsahuje předdefinované nastavení pro přenosná zařízení typu iPhone, PSP a další. Aplikaci využívá Honza16, který kromě licence považuje za výhodu především možnost upravení rozlišení, datového toku i použitého kodeku videa.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Kigo Video Converter 1.1.0 (19 MB)


Xilisoft Video Converter

Jako poslední si představíme všestranný nástroj pro převod mezi mnoha video i audio formáty, mezi nimiž nechybí ani ty pro přenosná zařízení. Program dokáže převádět více souborů najednou, což urychluje práci při dostatku výpočetního výkonu. Tuto operaci lze pozastavit a kdykoliv ji opět spustit. Vybrat si můžete libovolný audio a video kodek i nastavit výstupní parametry.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Xilisoft Video Converter 6.5.5 (32 MB)


Témata článku: Software, Nejlepší programy, GigaMania, Converter, Video Converter, Audio, Format, PSP, Sony PSP, Mp3 a mp4 přehrávače

47 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Miloš Koh 22. 4. 2011 10:47:35
    Který program na převádění videa do mobilu se nemusí instalovat?
  • skutecnykosmonaut 18. 4. 2011 17:40:13
    Jo k tomu čekání třeba na úřadě. Nedávno jsem byl donucenej taky navštívit...
  • Lukáš Matoušek 18. 4. 2011 14:03:03
    Já jsem nedávno řešil nějakej takovej program pro Linux. Pořád jsem nemohl...
reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 36

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 141

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

** AMD uvedlo první tři procesory Ryzen 7 ** Všechny budou pracovat s osmi jádry a šestnácti vlákny ** Na pulty obchodů se dostanou už za týden

22.  2.  2017 | Stanislav Janů | 132

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 40

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

** Evropští úředníci chtějí, aby byly Desítky transparentnější ** Microsoft od jara skutečně chystá změny ** Ochráncům soukromí to ale nestačí

21.  2.  2017 | Jakub Čížek | 218

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

** Microsoft do svých telefonů integroval desktopové prostředí ** Moc to ale nevyšlo, chyběl pořádný výkon ** Teď to zkoušejí ex-googleři s Remix Singularity

23.  2.  2017 | Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama