reklama

Nejlepší program pro vylepšení funkcí myši

Tvorba gest, zefektivnění práce s kolečkem, rozšíření možnosti tlačítek, automatické klikání a další věci nabízejí aplikace vylepšující práci s myši. Které patří k těm nejlepším?

Na diskusním fóru Živě.cz jsme spolu s našimi čtenáři hledali tipy na ty nejlepší programy sloužící k vylepšení ovládání, doplnění funkcí a zvýšení účinnosti práce s myší. Z diskuze vyplynulo, že řada uživatelů je celkem spokojena se softwarem dodávaným přímo výrobcem myši. Podle zkušeností se ale má jednat výhradně o myši značkové a lepší, nikoli laciné a neznačkové.

Připravili jsme vám na základě této diskuze a doporučení redakce nabídku programů, kterými vylepšíte funkčnost myši a zefektivníte vlastní práci s ní. V přiložené anketě pak můžete hlasovat o tom úplně nejlepším programu pro tuto činnost.

Jitbit Macro Recorder

Tento program zmíněný diskutujícím s číselnou přezdívkou 4154 je určen k jednoduchému zaznamenávání akcí, které na počítači provádíte, a jejich automatickému opakování dle zadaných podmínek. Lze si tak pravidelně plněné úkoly zautomatizovat a ulehčit si tím práci. Aplikace je zde čtenářem doporučována proto, že lze takto zaznamenat i klikání myší.

Klepněte pro větší obrázek

Právě na automatické klikání ji 4154 doporučuje, přičemž si chválí, že program umí úplně vše, co od něj očekává. Jen upozorňuje na nutnost platit po zkušebním měsíci za licenci.Jitbit Macro Recorder je typickým automatizačním programem, kterým jsme se zde věnovali minulý týden.

AutoHotkey

Z úplně stejných důvodů (pro vytváření maker pro myš) a pro práci s klávesovými a myšími zkratkami v diskuzi doporučoval čtenář Haluskaaa aplikaci AutoHotkey. Rovněž ta se stala často doporučovanou v článku, který se věnoval automatizaci úkonů. Není tedy třeba AutoHotkey blíže představovat.

Klepněte pro větší obrázek

Haluskaaa dodává, že aplikace i přes své složitější nastavení nabízí znatelné usnadnění a zrychlení práce. Obzvláště využívá funkce pro známé kombinace Ctrl+C pro kopírování, Ctrl+V pro vložení či Ctrl+A pro označení všeho na bočních tlačítkách myši.

Stáhnout AutoHotkey, bezplatný (2,5 MB)

Just Gestures

Tento program umožňuje uživateli ovládat počítač pomocí gest myší, které využívají některé webové prohlížeče. Program funguje tak, že po stisku pravého myšítka a naznačení předem definovaného a nastavitelného gesta, dojde k provedení příkazu spojeného s tímto gestem.

Klepněte pro větší obrázek

Vše je možné ještě zpestřit nastavení kombinací s jinými stisknutými tlačítky myši i pohybem kolečka. Program navíc umožňuje na jedno gesto provést více různých akcí. Velkou výhodou aplikace je snadné ovládání a bezplatná licence.

Stáhnout Just Gestures, bezplatný (1,4 MB)

Easystroke

Easystroke je rovněž program pro rozpoznávání gest myší, značně konfigurovatelný a disponující intuitivním uživatelským rozhraním. Program je obdobným nástrojem jako výše uvedený Just Gestures, akorát že určený pro Linux. Aplikaci jako výbornou na gesta doporučil silverkeeper.

Klepněte pro větší obrázek

Stáhnout Easystroke, bezplatný (100 kB)

SetPoint

Známý instalační balík ovladačů pro rozšířené a populární klávesnice a myši od Logitechu. Patří tedy mezi ony zmíněné programy dodávané výrobci, které dokážou velice dobře vylepšit práci s myší. U myši tak lze do detailů nastavovat např. citlivost optického senzoru, funkční tlačítka, vyklápěcí kolečko atd. jak pro samotný systém, tak pro různé programy zvlášť.

Klepněte pro větší obrázek

X-Mouse Button Control

Pokročilý program pro nastavení fungování tlačítek a kolečka myši. Můžete si v něm vytvořit ovládací profil pro libovolné okno programu. K aktivaci profilu dojde při najetí myši na toto okno. Díky tomu např. budou mít tlačítka a kolečko jiné funkce ve webovém prohlížeči a jiné třeba v souborovém manažeru.

Klepněte pro větší obrázek

Dá se také nastavit ovládání oken, které nejsou aktivní. Pohrát si můžete také s rychlostí pohybu ukazatele. Ovládání a přizpůsobení je přitom velice snadné, ke všemu se dostanete přes ikonku v oznamovací oblasti. Výhodou programu je také jeho bezplatná licence.

Stáhnout X-mouse-button-control, bezplatný (3,8 MB)

Mouse without Borders

Tento nástroj je poněkud odlišný od ostatních výše uvedených. Myš totiž nechává se svou funkčností na stejné úrovni, jen rozšiřuje její možnost pohybu. Program slouží k tomu, aby bylo možné používat myš na více počítačích v lokální síti současně. Lze plynule přejíždět z obrazovky na obrazovku, kopírovat pomocí schránky a snadno přenášet data.

Klepněte pro větší obrázek

Mouse without Borders na fóru doporučil jimmbo205, protože jej využívá k ovládání stolního počítače a notebooku zároveň pouze prostřednictvím jedné myši a jedné klávesnice.

Stáhnout Mouse without Borders, bezplatný (1 MB)

Mousinity

Na závěr si představíme minimalistickou utilitu pro jednoduchý úkon. Tím je možnost nastavení situace, kdy dojedete např. na okraj obrazovky kurzorem myši, přejedete jej a kurzor se objeví na okraji protějším. Lze tedy tímto způsobem přejet z pravého kraje na levý, z dolního kraje na horní atd.

Klepněte pro větší obrázek

Tato funkce je užitečná především u velkých monitorů s vysokým rozlišením. Aplikace běží s úplně minimálními systémovými nároky na pozadí a lze ji kdykoli vypnout přes ikonku v oznamovací oblasti. Také tento nástroj je zdarma.

Stáhnout Mousinity, bezplatný (700 kB)

Témata článku: Software, Nejlepší programy, GigaMania, Myši, Macro, Just, Justo

22 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Josef II 19. 12. 2012 11:07:09
    Postrádám ioCentre pro myši Genius. To není špatný rozšíření. A pro...
  • jur.vas. 17. 12. 2012 13:05:19
    Najlepší program na tieto vylepšenia je Microsoft mouse and keyboard...
  • akira.uzai 17. 12. 2012 7:40:24
    Docela by mne zajímalo jak dlouho půjde dřenit nedělní téma "nejlepší...
reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 35

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 131

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 39

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 76

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

** V macOS funguje vyhledávání Spotlight, ve Windows podobně propracovaná funkce chybí ** Alternativy se zaměřují na rychlé hledání souborů i externí zdroje ** Mnohé mohou vyhledávání ve Windows kompletně nahradit

18.  2.  2017 | Stanislav Janů | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama