Nejlepší program pro převod formátů videa

Převod videa z jednoho formátu do druhého, případně jeho úpravu v průběhu konverze, je často diskutovaným tématem. Který program je pro tuto činnost ten nejlepší?

Abychom vyslyšeli hlas lidu, otevřeli jsme na fóru Živě.cz diskusní místnost věnující se těm nejlepším programům pro převod formátů videa. Ptali jsme se vás čtenářů, jaký program je podle vás ten nejschopnější i nejvýhodnější v klasickém poměru cena/funkčnost. Názorová pestrost přispěvatelů dala vzniknout zajímavému koktejlu nápadů, doporučení i argumentů. Ty nejdůležitější si zde zmíníme a nabídneme vám ke stažení.

Mohlo by vás také zajímat:

Format Factory

Nejčastěji zmiňovaným programem pro převod videa, který diskutující doporučovali, je bezplatná aplikace Format Factory. Jedná se o nástroj pro konverzi obrázků, audia i videa, takže jeho funkčnost je skutečně široká. K tomu zvládá i ripování filmových DVD a hudebních CD. Charakteristický je rovněž příjemným uživatelským rozhraním a jednoduchým ovládáním, čímž vychází vstříc i méně zkušeným uživatelům.

Klepněte pro větší obrázek

K tomu přispívá také lokalizace do 56 jazyků včetně češtiny. Diskutující s přezdívkou jan_ondra vyzdvihuje jeho užitečnost při konverzi videa do formátu vhodného pro mobilní telefony, přičemž program obsahuje pro větší pohodlí přednastavené značky telefonů.

MediaCoder

Další velice populární nástroj pro konverzi videí, který je typický snadným ovládáním a širokou podporou různých formátů. Jako zdroje i výstupy lze použít rovněž stopy z CD či DVD a z protokolů HTTP, FTP, RTSP či UDP se dají data do programu také importovat. Při nastavení výstupu lze kromě formátu, jeho velikosti, kvality, míry datového toku atd. zvolit typ encodéru, použití multiplexeru, audio i video filtrů apod. Sympatická je i možnost změny velikosti obrazu a jeho oříznutí, určení začátku i konce, stejně jako zpoždění zvuku.

Klepněte pro větší obrázek

Příjemná je i přítomnost české lokalizace, i když ne bezchybné, a velice užitečného průvodce, který zpočátku novým uživatelům představí ovládání a všechny hlavní funkce aplikace. V diskuzi jej doporučil např. čtenář hustakF, který jej charakterizuje jako jednoduchý, rychlý a schopný převodu čehokoli. Jeho další výhodu, tedy možnost mít jej jako portable, zmiňuje diskutující s přezdívkou oooooooooo.

HandBrake

HandBrake je multiplatformní (dostupný pro Windows, Linux i Mac OS X) a opět bezplatný program pro převod videí. Za vstup je možné zvolit téměř jakýkoli formát včetně filmových DVD i Blu-ray (bez ochrany, kterou aplikace neodblokuje) a řada výstupních formátů je rovněž dlouhá. Program navíc zvládá vybírání a vytváření kapitol, práci s titulky i základní úpravy formátu obrazu. Čtenáři janek.h se navíc líbí, že není třeba žádného složitého nastavení, protože program obsahuje připravené profily výstupu.

Klepněte pro větší obrázek

Freemake Video Converter

Program, který je svým vzhledem, ovládáním i funkčností určen především začátečníkům, kteří nejsou příliš zběhlí ve všech zákoutích nastavení při konverzi videa. Převede vám mezi sebou běžné audio i video formáty (až 200), zpracuje video vhodně pro přenosná zařízení, konvertuje videa z webových stránek, vypaluje i na Blu-ray a uploaduje na YouTube.

Klepněte pro větší obrázek

Zvládne i práci s titulky, tvorbu slideshow za pomoci fotek a doprovodné hudby a také střih, spojování, obracení i omezování velikosti videí. Pochvaloval si jej uživatel veigy, kterému se líbí bezplatná licence, rychlost zpracování a také profily pro převod do videa do mobilních telefonů.

Xilisoft Video Converter

Nyní se přesuneme od bezplatných programů k těm, za jejichž užívání je třeba poslat autorům nějaký ten peníz. Konvertor od Xilisoftu je bezesporu velice kvalitním a pokročilým programem, který zvládá obrovské množství formátů (SD i HD), převod pro přenosná zařízení a rovněž široké úpravy souborů. Rozdělováním, stříháním i spojováním, stejně jako vkládáním vodoznaku, titulků či vytvářením zvukové stopy to ovšem nekončí.

Klepněte pro větší obrázek

Toho si všímá i diskutující s přezdívkou Pety, který díky němu nastavuje poměr stran vůči rozlišení videa podle vlastních požadavků. Hodnocení Xilisoft Video Converteru coby nejlepšího videokonvertoru se drží i čtenář bohemian.

XMedia Recode

Úplně základní, jednoduchý a nenáročný konvertor, který lze oproti Xilisoftu používat zdarma. Podporuje řadu formátů vstupních i výstupních formátů, obsahuje profily pro přenosná zařízení, nabízí základní nastavení parametrů převodu a dávkové zpracování pro více souborů v pořadí. Oproti tomu neoslňuje uživatele líbivým prostředím, zaměřuje se především na funkčnost a malé systémové nároky. V diskuzi jej vyzdvihl peta809, jemuž vyhovuje uživatelské rozhraní, spousta podporovaných formátů i česká lokalizace.

Klepněte pro větší obrázek

AVS Video Converter

Opět velice univerzální konvertor videoformátů, který si poradí se všemi možnými koncovkami i kontejnery. Poradí si také se vstupem v podobě HD kamer, z čehož po úpravě zvládne vytvořit Blu-ray disk. Rovněž pro potřeby filmových médií lze utvořit líbivá menu, kapitoly a další. Práce s titulky, lehké převody videa pro řadu přenosných zařízení i úpravy poměru stran a rozlišení jsou samozřejmostí. Aplikace počítá také s tvorbou pro web, takže z videa vytvoříte FLV, F4V a samotnou webovou stránku.

Klepněte pro větší obrázek

Sám jej používá a v diskuzi doporučil čtenář s přezdívkou bigpernik. Oceňuje, že je s ním schopen dostat video do jakéhokoli rozlišení, nastavit poměr stran, vybrat zvukový i obrazový kodek a bitrate a mnoho dalšího, což už stojí za finanční investici, kterou užívání AVS Video Converteru vyžaduje.

Stáhnout AVS Video Converter (62,9 MB)

Avidemux

Avidemux je multiplatformní (Windows, Linux, Mac OS X, BSD) opensourcový konvertor, editor videa určený k převodu mezi formáty a také jednoduchému stříhání, filtrování, vyvažování barev atd. I Avidemux nabízí jednoduché a lehce ovladatelné prostředí a představuje tak zajímavou alternativu vůči výše zmíněným programům, protože s ním video nejen převedete, ale také hravě upravíte. Na fóru ho jako samozřejmost pro nejlepší program doporučil čtenář silverkeeper.

Klepněte pro větší obrázek

Mohlo by vás také zajímat:

Témata článku: Software, Download, GigaMania, Ono, Video Converter, Converter, Prima, Big, Button, Format, Nejlepší mobilní telefony 2016

60 komentářů

Nejnovější komentáře

  • golemjofo 8. 8. 2011 15:14:53
    Používam VinAVI Vid.Con./verzia 11.0.0./-je pomerne rýchli a kvalitný a...
  • Matěj Karásek 7. 8. 2011 19:13:44
    Hodně univerzální je SUPER. Uživatelské prostředí je hrozné, ale video...
  • Jan Šesták 7. 8. 2011 17:58:34
    Nikdo nezmínil "Total Video Converter".. Je sice shareware, ale i tak dost...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 49

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

** Legendární hra Starcraft je nyní k dispozici zdarma ** Chystá se i nová remasterovaná verze s hezčí grafikou

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 25

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

Včera | Jakub Čížek | 99

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

** Google ve svém překladači roky používal statistickou technologii ** Nyní zavádí strojové učení a neuronové sítě ** Rozdíl by měl být zvláště na větších textech patrný už nyní

20.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?