reklama

Nejlepší program pro převod formátů videa

Převod videa z jednoho formátu do druhého, případně jeho úpravu v průběhu konverze, je často diskutovaným tématem. Který program je pro tuto činnost ten nejlepší?

Abychom vyslyšeli hlas lidu, otevřeli jsme na fóru Živě.cz diskusní místnost věnující se těm nejlepším programům pro převod formátů videa. Ptali jsme se vás čtenářů, jaký program je podle vás ten nejschopnější i nejvýhodnější v klasickém poměru cena/funkčnost. Názorová pestrost přispěvatelů dala vzniknout zajímavému koktejlu nápadů, doporučení i argumentů. Ty nejdůležitější si zde zmíníme a nabídneme vám ke stažení.

Mohlo by vás také zajímat:

Format Factory

Nejčastěji zmiňovaným programem pro převod videa, který diskutující doporučovali, je bezplatná aplikace Format Factory. Jedná se o nástroj pro konverzi obrázků, audia i videa, takže jeho funkčnost je skutečně široká. K tomu zvládá i ripování filmových DVD a hudebních CD. Charakteristický je rovněž příjemným uživatelským rozhraním a jednoduchým ovládáním, čímž vychází vstříc i méně zkušeným uživatelům.

Klepněte pro větší obrázek

K tomu přispívá také lokalizace do 56 jazyků včetně češtiny. Diskutující s přezdívkou jan_ondra vyzdvihuje jeho užitečnost při konverzi videa do formátu vhodného pro mobilní telefony, přičemž program obsahuje pro větší pohodlí přednastavené značky telefonů.

MediaCoder

Další velice populární nástroj pro konverzi videí, který je typický snadným ovládáním a širokou podporou různých formátů. Jako zdroje i výstupy lze použít rovněž stopy z CD či DVD a z protokolů HTTP, FTP, RTSP či UDP se dají data do programu také importovat. Při nastavení výstupu lze kromě formátu, jeho velikosti, kvality, míry datového toku atd. zvolit typ encodéru, použití multiplexeru, audio i video filtrů apod. Sympatická je i možnost změny velikosti obrazu a jeho oříznutí, určení začátku i konce, stejně jako zpoždění zvuku.

Klepněte pro větší obrázek

Příjemná je i přítomnost české lokalizace, i když ne bezchybné, a velice užitečného průvodce, který zpočátku novým uživatelům představí ovládání a všechny hlavní funkce aplikace. V diskuzi jej doporučil např. čtenář hustakF, který jej charakterizuje jako jednoduchý, rychlý a schopný převodu čehokoli. Jeho další výhodu, tedy možnost mít jej jako portable, zmiňuje diskutující s přezdívkou oooooooooo.

HandBrake

HandBrake je multiplatformní (dostupný pro Windows, Linux i Mac OS X) a opět bezplatný program pro převod videí. Za vstup je možné zvolit téměř jakýkoli formát včetně filmových DVD i Blu-ray (bez ochrany, kterou aplikace neodblokuje) a řada výstupních formátů je rovněž dlouhá. Program navíc zvládá vybírání a vytváření kapitol, práci s titulky i základní úpravy formátu obrazu. Čtenáři janek.h se navíc líbí, že není třeba žádného složitého nastavení, protože program obsahuje připravené profily výstupu.

Klepněte pro větší obrázek

Freemake Video Converter

Program, který je svým vzhledem, ovládáním i funkčností určen především začátečníkům, kteří nejsou příliš zběhlí ve všech zákoutích nastavení při konverzi videa. Převede vám mezi sebou běžné audio i video formáty (až 200), zpracuje video vhodně pro přenosná zařízení, konvertuje videa z webových stránek, vypaluje i na Blu-ray a uploaduje na YouTube.

Klepněte pro větší obrázek

Zvládne i práci s titulky, tvorbu slideshow za pomoci fotek a doprovodné hudby a také střih, spojování, obracení i omezování velikosti videí. Pochvaloval si jej uživatel veigy, kterému se líbí bezplatná licence, rychlost zpracování a také profily pro převod do videa do mobilních telefonů.

Xilisoft Video Converter

Nyní se přesuneme od bezplatných programů k těm, za jejichž užívání je třeba poslat autorům nějaký ten peníz. Konvertor od Xilisoftu je bezesporu velice kvalitním a pokročilým programem, který zvládá obrovské množství formátů (SD i HD), převod pro přenosná zařízení a rovněž široké úpravy souborů. Rozdělováním, stříháním i spojováním, stejně jako vkládáním vodoznaku, titulků či vytvářením zvukové stopy to ovšem nekončí.

Klepněte pro větší obrázek

Toho si všímá i diskutující s přezdívkou Pety, který díky němu nastavuje poměr stran vůči rozlišení videa podle vlastních požadavků. Hodnocení Xilisoft Video Converteru coby nejlepšího videokonvertoru se drží i čtenář bohemian.

XMedia Recode

Úplně základní, jednoduchý a nenáročný konvertor, který lze oproti Xilisoftu používat zdarma. Podporuje řadu formátů vstupních i výstupních formátů, obsahuje profily pro přenosná zařízení, nabízí základní nastavení parametrů převodu a dávkové zpracování pro více souborů v pořadí. Oproti tomu neoslňuje uživatele líbivým prostředím, zaměřuje se především na funkčnost a malé systémové nároky. V diskuzi jej vyzdvihl peta809, jemuž vyhovuje uživatelské rozhraní, spousta podporovaných formátů i česká lokalizace.

Klepněte pro větší obrázek

AVS Video Converter

Opět velice univerzální konvertor videoformátů, který si poradí se všemi možnými koncovkami i kontejnery. Poradí si také se vstupem v podobě HD kamer, z čehož po úpravě zvládne vytvořit Blu-ray disk. Rovněž pro potřeby filmových médií lze utvořit líbivá menu, kapitoly a další. Práce s titulky, lehké převody videa pro řadu přenosných zařízení i úpravy poměru stran a rozlišení jsou samozřejmostí. Aplikace počítá také s tvorbou pro web, takže z videa vytvoříte FLV, F4V a samotnou webovou stránku.

Klepněte pro větší obrázek

Sám jej používá a v diskuzi doporučil čtenář s přezdívkou bigpernik. Oceňuje, že je s ním schopen dostat video do jakéhokoli rozlišení, nastavit poměr stran, vybrat zvukový i obrazový kodek a bitrate a mnoho dalšího, což už stojí za finanční investici, kterou užívání AVS Video Converteru vyžaduje.

Stáhnout AVS Video Converter (62,9 MB)

Avidemux

Avidemux je multiplatformní (Windows, Linux, Mac OS X, BSD) opensourcový konvertor, editor videa určený k převodu mezi formáty a také jednoduchému stříhání, filtrování, vyvažování barev atd. I Avidemux nabízí jednoduché a lehce ovladatelné prostředí a představuje tak zajímavou alternativu vůči výše zmíněným programům, protože s ním video nejen převedete, ale také hravě upravíte. Na fóru ho jako samozřejmost pro nejlepší program doporučil čtenář silverkeeper.

Klepněte pro větší obrázek

Mohlo by vás také zajímat:

Témata článku: Software, Download, GigaMania, Video Converter, Big, Button, Converter, Format

60 komentářů

Nejnovější komentáře

  • golemjofo 8. 8. 2011 15:14:53
    Používam VinAVI Vid.Con./verzia 11.0.0./-je pomerne rýchli a kvalitný a...
  • Matěj Karásek 7. 8. 2011 19:13:44
    Hodně univerzální je SUPER. Uživatelské prostředí je hrozné, ale video...
  • Jan Šesták 7. 8. 2011 17:58:34
    Nikdo nezmínil "Total Video Converter".. Je sice shareware, ale i tak dost...
reklama
Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme FM štěnici: Když si vtipálci hrají na pirátské rozhlasové vysílání

Vyzkoušeli jsme FM štěnici: Když si vtipálci hrají na pirátské rozhlasové vysílání

** Dnes žádnou elektroniku programovat nebudeme ** Štěnice totiž funguje sama o sobě ** Stačí připojit baterii a naladit frekvenci

22.  1.  2017 | Jakub Čížek | 32

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

** Microsoft pomalu začíná kritizovat svůj nejpopulárnější OS ** Chce konečně dostat podniky na Desítky ** Bezpečnostní podpora Sedmiček vydrží ještě necelé tři roky

17.  1.  2017 | Jakub Čížek | 409

Takto si špičkoví grafici představují nový Facebook. S čistým vzhledem a bez reklam

Takto si špičkoví grafici představují nový Facebook. S čistým vzhledem a bez reklam

** Design Facebooku se delší dobu nemění a pro mnohé je nudným ** Grafici zkouší navrhovat nové koncepty toho, jak by mohla síť vypadat ** Hlasujte pro nejzdařilejší návrh

22.  1.  2017 | Stanislav Janů | 65

Umělá inteligence dokáže ze snímků srdce předpovědět, kdy zemřete

Umělá inteligence dokáže ze snímků srdce předpovědět, kdy zemřete

** Strojové učení lze skvěle použít pro vylepšení modelů pro předpověď srdečních komplikací ** Nová technologie umožňuje přesněji určit rizikové pacienty ** Dřívější diagnostika může díky včasně léčbě do budoucna zachránit životy

21.  1.  2017 | Karel Javůrek | 7

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

** Věděli jste, že Apple vyvinul celkem 45 modelů tiskáren? ** ** Monitor na výšku, plotter nebo herní konzole - to vše měl Apple ve své nabídce ** Většinu z těchto produktů pohřbil Steve Jobs

19.  1.  2017 | Stanislav Janů | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

99 nejlepších programů pro váš počítač

Zvykejte si na umělou inteligenci

Velké testy PC zdrojů a gamepadů

Alternativní zdroje energie

reklama
reklama