reklama

Nejlepší program pro obnovu ztracených dat

Přijít o důležité dokumenty, rodinné fotky či další citlivá data bývá velice bolestné. Použitím vhodného softwaru ovšem může dojít k jejich alespoň částečné resuscitaci. Jaký je pro to nejlepší program?

Software určený k obnově smazaných, poškozených, zavirovaných či zformátovaných dat dává naději všem, kteří nějakou nehodou přišli o důležité a citlivé soubory. Nelze samozřejmě od těchto programů čekat zázraky a velice zřídka se vám povede získat na 100 % všechno zpátky. Při dobré konstelaci podmínek ovšem lze obnovit velké množství na první pohled ztracených souborů.

Sledujte výběry nejlepších programů pro různé činnosti (RSS)

I v diskuzi na fóru Živě.cz, která hledala nejlepší program pro obnovu dat, bylo často zmíněno, že nejjistějším způsobem je stejně prevence v podobě pravidelného zálohování a vytváření návratných bodů.

Recuva

Pokud se vám podařilo omylem či nějakou nehodou smazat důležitá data z vašeho počítače, paměťové karty digitálního fotoaparátu či mp3 přehrávače, můžete se pokusit je obnovit pomocí programu Recuva. Ten umožňuje zachránit soubory z poškozeného či zformátovaného disku, obnovit neuložené dokumenty Word či bezpečně smazat citlivá data.

Klepněte pro větší obrázek

Předností programu je především jeho freewarová licence, která na rozdíl od některých z dále zde umístěných programů umožňuje získání dat zdarma. Dalším plusem pro nejednoho uživatele je přívětivé a přehledné prostředí aplikace. Právě kvůli těmto atributům ji doporučují např. čtenáři BirkoffSVK či jtojnar jako alternativu vůči jiným placeným produktům.

stáhnout program Recuva 1.40.525 (2,3 MB)


GetDataBack

Další často zmiňovaný program pro obnovu dat z pevného disku (NTFS či FAT zvlášť) počítače, která byla ztracena či zničena v důsledku formátování, virového útoku, vypnutí elektřiny atd. GetDataBack dokonce získá informace z disku, který ani nebyl rozpoznán systémem Windows. Obnovovat data můžete i ze vzdáleného počítače skrze LAN či sériový kabel.

Klepněte pro větší obrázek

GetDataBack byl výrazně populární mezi přispěvateli diskuze na fóru. Mnoho hlasů, mezi nimiž nechyběl názor čtenářů Farami, Kecut, hustakF, slay a mnoho dalších, které zmiňují úspěšnost programu při záchraně dat z původně neřešitelných situací a dodávají příklady jeho vítězství. GetDataBack je také typický jednoduchým a intuitivním ovládáním, které přijde vhod i méně zkušeným uživatelům. Za jeho služby už si ale musíte zaplatit.

stáhnout program GetDataBack 4.21 (2,5 MB)


TestDisk

TestDisk je určen pro obnovu ztracených diskových oddílů nebo bootovacích záznamů, které byly odstraněny z diskových oddílů. Program pracuje v příkazovém řádku a podporuje většinu současných souborových systémů. Jeho opensourcová licence umožňuje použití aplikace zdarma, ovšem lze ji doporučit především zkušením uživatelů. Právě ti si TestDisk nejvíce pochvalují, protože jim TestDisk nabízí obrovské možnosti při nějakém kritickém stavu.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program TestDisk 6.12 Beta (1,5 MB)


R-Studio

Obnovování ztracených dat z pevných disků nejrůznějších formátů používaných systémy Windows (FAT, NTFS), Linux (Ext), Mac (HFS), FreeBSD (UFS) a dalšími. R-Studio v podstatě představuje alternativu vůči programu GetDataBack s velice podobnými funkcemi i uživatelským rozhraním. I R-Studio je placeným produktem, takže za jeho užívání musíte autorům přispět nemalou částkou v dolarech.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program R-Studio 5.3 Build 133519 (8,9 MB)


OfficeFIX

I veledůležité dokumenty kancelářského balíku MS Office, které mohou rozhodnout o vašich studijních či pracovních úspěších, jsou schopny sem tam přijít k nějaké újmě. OfficeFIX je placeným programem, který je distribuován ve třech různě drahých verzích. V té nejobyčejnější můžete opravovat soubory Wordu, Excelu a Outlooku. V pokročilejší je Outlook nahrazen Accessem a v nejdražší verzi je možné obnovovat data ze všech čtyř programů.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program OfficeFIX Office Data Recovery 6.70 (15 MB)


Smart Flash Recovery

Specialista na práci s úložnými zařízeními. Tak by se dal nazvat program Smart Flash Recovery od Smart PC Solutions. Ztracená či zničená data obnoví z USB flashdisků, paměťových karet digitálních fotoaparátů, multimediálních karet, bezpečnostních karet atd. Dokáže obnovit data prakticky jakéhokoli formátu včetně souborů MS Office, digitálních fotografií, mp3 či archivů zipů.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Smart Flash Recovery 4.2 (2,3 MB)


CD/DVD Data Recovery

Stalo se vám, že CD nebo DVD s důležitými soubory bylo v některé části nečitelné? Tento program se snaží čtením sektoru po sektoru získat alespoň část nečitelných dat. Podporuje souborové systémy ISO9660 i UDF. Nejdříve skenuje médium, poté stáhne použitelné soubory. Vše v rámci jednoho malého okna, v němž celý proces zvládne i úplný začátečník.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program CD/DVD Data Recovery 1.1 (512 kB)


Během příštího týdne budeme v diskusním fóru Živě.cz hledat nejlepší programy pro vylepšování HTML kódů. Pokud vytváříte webové stránky, jistě používáte nějaké aplikace pro kontrolu, optimalizaci či kompresi vašeho díla. Podělte se s ostatními čtenáři o vaše oblíbené aplikace a doporučte je k užívání.

Témata článku: Software, GigaMania, Smart, Recovery

13 komentářů

Nejnovější komentáře

  • JohnyKillers 25. 4. 2010 13:44:40
    Nazdárek. tak tady píšete o programech,které by měli být super - několik...
  • Ondřej Bockschneider 21. 4. 2010 23:22:01
    Já jsem zatím žádná důležitá data nikdy nepoztrácel;-) Ale už jsem jednou...
  • izak___ 19. 4. 2010 15:56:54
    R-Studio ... no neco obnovi, neco ne, s ledascim si neporadi, hlavne kdy...
reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 35

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 131

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 39

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 76

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

** V macOS funguje vyhledávání Spotlight, ve Windows podobně propracovaná funkce chybí ** Alternativy se zaměřují na rychlé hledání souborů i externí zdroje ** Mnohé mohou vyhledávání ve Windows kompletně nahradit

18.  2.  2017 | Stanislav Janů | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama