Nejlepší program pro firemní finance a účetnictví

Každý větší či menší obchodní subjekt musí spravovat své finance a účty, aby se udržel v byznysu a zároveň nebyl sankcionován ze strany státu. Vhodně zvoleným programem si může ušetřit práci.

Programy pro správu financí a účetnictví sice nepředstavují hit mezi běžnými uživateli počítače, ovšem své uplatnění si najdou, protože prakticky každá firma využívá software, který může být při této činnosti velice užitečný. Zeptali jsme se proto diskutujících na fóru Živě.cz, jaký program tohoto zaměření by ostatním čtenářům a potenciálním uživatelům doporučili. Koktejl tipů byl pestrý a jeho výtah vám zde nyní nabízíme ke stažení.

Kromě klasických desktopových aplikací byly ovšem zmíněny také online služby, které dokážou určitou část práce zastat bez nutnosti stahování softwaru do počítače. Čtenář s přezdívkou budisdoporučil webovou službu Faktury Online, která umožňuje zcela zdarma jednoduchou tvorbu profesionálních faktur, jejich archivaci, zasílání na e-mailové adresy nebo tisk. Obdobně funguje iDoklad doporučený diskutujícím vrty, kde lze pohodlně odkudkoliv a zdarma vystavovat, tisknout a upravovat svoje faktury online.

Podnikatelský systém PROFIT

Univerzální a uživatelsky populární podnikatelský systém určený živnostníkům, OSVČ, pronajímatelům, uměleckým profesím a dalším osobám, které podávají přiznání k dani z příjmů nebo DPH, či pro subjekty, které potřebují vést daňovou evidenci. Program zvládá vystavení faktur, objednávek, paragonů, dodacích listů, pokladních dokladů a automatické zaúčtování. Snadno také importujete objednávky z e-shopů nebo platby z banky. Samozřejmostí je vedení objednávek, daňové evidence, DPH, knihy bankovních účtů, skladů atd.

Klepněte pro větší obrázek

Aplikace je typická příjemným uživatelským prostředím a snadným ovládáním. Velice příjemným zjištěním je přítomnost české lokalizace, možnosti spouštět program z USB disku, schopnosti pracovat po síti v rámci víceuživatelského prostředí a především bezplatná licence s možností získání vylepšené verze za poplatek. Program v diskuzi zmínil čtenář Zdama, který jej doporučuje jako komplexní systém s intuitivním ovládáním. Také waho potvrzuje spokojenost s freewarovou verzí programu.

Účetní software WinStrom FlexiBee

FlexiBee je moderní ekonomický systém určený pro malé a střední firmy či firmy vedoucí účetnictví a pro drobné podnikatele vedoucí daňovou evidenci, který s uživatelem hovoří česky, zvládá podvojné účetnictví, fakturaci, homebanking, skladové hospodářství, evidenci majetku a leasingu, mzdy, pohledávky/závazky a mnoho dalšího. Dokáže zpracovávat účetnictví více firem naráz a lze jej spravovat také vzdáleně. Univerzálnosti pak nabírá svou multiplatformitou, běží totiž na Windows, Linuxu i Mac OS X.

Klepněte pro větší obrázek

Program vychválil diskutující s přezdívkou karlos00x, podle nějž je to sympatický produkt, který funguje na více systémech a je do jednoho sta dokladů ročně zdarma. Pokud FlexiBee chce využívat nějaký větší obchodní subjekt, může si vybrat z celkem sedmi dalších placených licencí, které se od sebe liší funkčností a limity.

MPR-K/S – Účetní systém

Pokročilý účetní systém od společnosti MPR Informatics, přičemž písmena K/S v názvu aplikace značí technologii klient/server. Produkt se zaměřuje hlavně na stabilitu a bezpečnost systému, podružně pak na jednoduché ovládání a instalaci na samotný počítač i do síťového prostředí. Mezi základní moduly MPR-K/S patří daňová evidence, účetnictví pro různé druhy organizací, práce s fakturami a objednávkami, dále adresář dodavatelů a odběratelů, správa skladu i majetku a také mzdy a personalistika.

Klepněte pro větší obrázek

Výhodou programu je také jeho spolupráce s ostatními nástroji od MPR Informatics a jejich vzájemná kompatibilita. Tento méně známý produkt na fórum přinesl skaleta, který jej využíval jako živnostník i v neziskové organizaci. Oceňuje především jeho jednoduchost v kombinaci s dostatkem funkcí a tiskových výstupů. Pro někoho by ale mohla být nevýhodou vyšší cena za licenci.

Stáhnout MPR-K/S (37,2 MB)

Money S3

V České republice velice rozšířený a populární účetní program Money S3 je určený převážně menším a středím firmám, větší společnosti mohou sáhnout po pokročilejších informačních systémech rovněž z dílny Cígler Software. Nabízí všechny potřebné moduly – podvojné účetnictví i daňovou evidenci, adresář, fakturaci, sklady, objednávky, mzdy a řadu dalších funkcí včetně homebankingu, propojení s pokladními systémy internetovými obchody a dalšími aplikacemi.

 Klepněte pro větší obrázek

Program je navíc možné obohatit o nejrůznější doplňky typu knihy jízd, cestovních náhrad apod. Také Money S3 se chlubí jednoduchým ovládáním v graficky příjemném prostředí. Aplikaci s tím komentářem, že se mu ji zatím nedaří propojit s evidencí faktur, v diskuzi zmínil vrty.

Ekonomický a účetní systém POHODA

Další komplexní účetní a finanční software pestrou škálu uživatelů – menší i velké firmy, fyzické i právnické osoby. Umožňuje vést účetnictví a daňovou evidenci a vyhoví plátcům i neplátcům DPH. Základem systému je adresář a u něj celá řada agend pro správu faktur, bankovních účtů, pokladny, majetku, skladů atd. Program zvládá rovněž zpracování mezd, pobočkové zpracování dat, obchodování po internetu a editaci tiskových sestav plus tvorbu vlastních výstupů.Aplikaci zmínil diskutující oooooooooo.

Klepněte pro větší obrázek

Účetní software Stereo

Ekonomický systém pro podnikatele, malé firmy nebo profesionální účetní. Najdete v něm veškeré agendy potřebné k přehlednému vedení účetnictví nebo daňové evidence jako sledování hotovosti a bankovních účtů, fakturaci, personalistiku a mzdy, evidenci majetku a další.Přímo z programu navíc můžeteelektronickypodávat formuláře (přes 2 000 přednastavených formulářů a vzorových dokumentů) na úřady nebo je elektronicky podepisovat.

Klepněte pro větší obrázek

Podle diskutujícího s přezdívkou czerny.m se program od ostatních liší především tím, že různými automatickými úkony udělá jednoduše to, co musí uživatel v jiných dělat složitě a ručně. Zmiňuje také dobrý poměr mezi nízkou cenou a slušným dostatkem funkcí.

Stáhnout Stereo (155 MB)

Témata článku: Software, Nejlepší programy, Download, GigaMania, Evidence, Big, Money, Profit, Pokladní systémy, Účetní software zdarma, Paragon, Leasing, Cígler software, Ekonomický software pohoda

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Karel Přidal 21. 1. 2014 7:17:42
    No, nedám dopustit na účetní program AdmWin (http://www.admwin.cz) Pro mne...
  • Johanka Dlouhá 5. 12. 2013 20:46:01
    Já poslední rok používám pohodu a jsem s ní spokojená zatím asi nejvíc. A...
  • non3 18. 12. 2012 13:11:18
    Pro mě jako živnostníka je nejlepší intuitivní snadno ovladatelný program,...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

Včera | Pavel Tronner | 45

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

** Legendární hra Starcraft je nyní k dispozici zdarma ** Chystá se i nová remasterovaná verze s hezčí grafikou

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 25

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

Včera | Pavel Tronner | 12

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

Dnes | Jakub Čížek | 81


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?