Natural Biorhythms: pozor na kritické dny

Sledování biorytmů se stává skoro stejně populární jako klasické horoskopy na jednotlivé dny a měsíce. Biorytmy jsou však ryze „vědecké“, i když, jak praví klasik, že je to vědecké, se říkalo již vykládání karet. Výpočtu biorytmů se věnuje také několik webových stránek a programů. Jeden propracovanější softwarový nástroj pro výpočet biorytmů vám představím v tomto článku.

 Plusy / minusy
 + několik druhů biorytmů 
 + vyhledávání partnerů
 – ukládání jen do BMP

Natural Biorhytms je sharewarová aplikace, která nabízí základní výpočty a grafy s křivkami biorytmů, informace o vybraném dni, doplňkové výpočty, partnerské biorytmy a další. Vytvořené grafy si můžete velice snadno vytisknout a mít je tak neustále při sobě.

Biorytmy celebrit

Po spuštění programu vás přivítá okno s výběrem osoby pro výpočet biorytmu. Program totiž může sloužit několika uživatelům. Stačí si vytvořit jednoduchý seznam osob, ve kterém kromě jmen uvedete datum narození a pohlaví vybrané osoby. Datum narození můžete vybírat z kalendáříku, lze upravit i ručně. Seznam osob je možno rozdělit do několika skupin, což ocení především uživatelé, kteří program používají intenzivněji.

Výrobce programu pro vás připravil do seznamu osob jednoduchou databázi známých osobností. Můžete si tak zjistit, jak se budou vaše idoly který den cítit, zda budou mít šance na úspěch a podobně. V seznamu osob najdete tlačítko, které zobrazí tabulku s osobami, které mají v aktuální den narozeniny. Fanoušci různých celebrit ocení jednoduchý (stisk tlačítka) přesun na vyhledávač Google, který zobrazí odkazy vztahující se k vybrané osobě, případně její nalezené obrázky.

Klepněte pro větší obrázek

Výpočet biorytmů celebrit nepředstavuje problém

Datový soubor se seznamem osob je možno vyměňovat, můžete si tedy připravit databázi svých známých nebo oblíbených osobností a vyměňovat si ji s jinými uživateli tohoto programu. Je celkem škoda, že program nepodporuje import ze souborů jiných aplikací – například z adresáře Outlooku.

Zavzpomínejte na své narození

Výběr osoby pro výpočet biorytmů můžete provést i kdykoli během práce s programem. V příslušném políčku si zvolíte skupinu osob z adresáře a vyberete konkrétního člověka. I přímo v hlavním okně programu najdete tlačítka pro spolupráci s internetovým vyhledávačem. Google samozřejmě není jediný, který lze použít. Pokud jste dostatečně „zruční“, můžete si v nastavení programu změnit řetězce, které tyto funkce používají tak, aby pracovaly s jinými vyhledávači.

Po výběru osoby již stačí zvolit datum pro výpočet biorytmů a počkat na vykreslení zvoleného grafu, což je ale otázkou okamžiku. Po jednodušší výběr data jsou připravena tlačítka pro volbu aktuálního dne nebo data narození. Jednoduše tak zjistíte, jak vypadaly vaše biorytmy v okamžiku, kdy jste se poprvé rozkřičeli do světa.

Klepněte pro větší obrázek

Základní graf nabízí již na první pohled mnoho informací

Základní graf pro fyzickou kondici, emoce, intelekt a intuici zobrazuje množství údajů. Hlavní jsou křivky různých barev, které odpovídají zmíněným rysům vaší osobnosti v konkrétní den. Graf je rozdělen na dny, kladné a záporné hodnoty, najdete zde i popisy měsíců a informaci o tom, kolik dní již koukáte na svět.

Klepněte pro větší obrázek

Biorytmy ukazují i vaše duchovno

V grafu najdete mimo křivek také sloupcové vyjádření. To je jakýmsi ukazatelem vaší celkové kondice v jednotlivých dnech. Zelená barva ukazuje, že bude všechno v pohodě, naopak červené odstíny věští blížící se den blbec. Extra kritické dny jsou pak zvýrazněny tečkou u čísla dne v měsíci.

Graf doplněný textem

V programu dále najdete graf ukazující moudrost, mistrovství v tom, co děláte, a vášeň. Třetí graf pracuje s vjemy, psychikou a úspěchem. Nakonec je připraven ještě graf nazvaný I-Ching, který vám ukáže, jak budete vnímat krásu, sebeuvědomění a duchovno. Program vám tedy nabízí detailní přehled toho, jak se budete který den cítit, jak se vám bude dařit, či jak budete působit na své okolí i sebe sama.

Klepněte pro větší obrázek

Informace z grafu doplní krátký text

Klepnutím do některého dne v kterémkoli grafu zobrazíte okno detailními informacemi. V tabulce jsou zde uvedeny pořadové dny v cyklu, tendence (vzestupná, sestupná) a procentní vyjádření hodnoty. Pomocí tlačítek při spodním okraji okna si můžete přepínat zobrazení odpovídající různým grafům. V případě primárního biorytmu je k dispozici i popisek. K jeho porozumění vám postačí základy angličtiny. Jde pouze o slovní vyjádření hodnot zřejmých z grafů.

Kalendáře a tabulky

Zajímavou funkcí je tisk kalendáře. Pro každý rok si tedy můžete připravit dvanáct stránek, které budou obsahovat souhrnný graf se základními křivkami a jednotlivé dny označené stupnicemi. Vysvětlivky samozřejmě nechybí. Program vám částečně umožňuje upravit vzhled tištěného kalendáře výběrem písma, grafů, barev a zobrazených hodnot.

Klepněte pro větší obrázek

Vytvořte si vkusný a praktický kalendář na zeď

Grafy i kalendáře lze nejenom tisknout, ale i ukládat do rastrového souboru BMP. Můžete je také velmi snadno přenést do schránky a použít v jiných aplikacích. Stačí stisknout Ctrl+C. K dalším funkcím programu patří vytvoření tabulky s předpovědí na zadaný počet následujících měsíců. Vygenerovaná tabulka je zobrazena ve výchozím HTML prohlížeči a připomíná jáchymovský graf Františka Koudelky.

Klepněte pro větší obrázek

Dlouhodobá předpověď na další rok

Sexuální partner podle biorytmů

Partneři ocení zobrazení společného grafu a různé vyhledávání. Tato funkce prohledává seznam osob a zobrazuje ideální partnery pro sex, přátelství nebo uzavření obchodu ve vybraném dni. Program je tedy zajímavou pomůckou pro milovníky, kteří si mohou jednoduše vybrat vhodný objekt pro své vášně.

Klepněte pro větší obrázek

Pomůže vám Natural Biorythms najít pravého partnera?

Programů, které pracují s biorytmy je mnoho, tento mě však překvapil množstvím informací, které lze z data narození získat. Zajímavé jsou funkce pro vyhledávání partnerů a „kompatibilitu“ biorytmů. Pokud chcete opravdu propracovaný program pro práci s biorytmy, nenajdete zřejmě nic lepšího. Pokud vám stačí základní informace, můžete vyzkoušet zdarma dostupný prográmek, který autor programu nabízí na svém webu.

 Natural Biorythms 3.0
 pomůcka pro výpočet biorytmů
 stáhnout  GigaMania.cz
 výrobce  Dmitry Konovalov
 web  www.whitestranger.com 
 cena  35 USD
 operační systém   Windows 98/2000/XP

Témata článku: Google, GigaMania, Celebrity, Natural, Idol

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • František Koudelka 23. 7. 2006 10:24:45
    Tož abe ta elektronka E13 bela z Katode Olomóc.
  • AMD 22. 7. 2006 14:08:08
    no jo, jeste si prvni musi clovek koupit ten Excel
  • NEMO 22. 7. 2006 10:34:31
    Když můžou v Rakousku bláznům prodávat filtr na atomovou energii do...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 55

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

** Google ve svém překladači roky používal statistickou technologii ** Nyní zavádí strojové učení a neuronové sítě ** Rozdíl by měl být zvláště na větších textech patrný už nyní

20.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?