reklama

Nad Invexem se stahují mraky - a tentokrát to není o počasí

Přestože z předveletržních akcí pořadatelů ani to patrné nebylo, letošní Invex dobře odráží svou deštivou podzimní atmosféru.

Invex je vždy zpestřením práce redaktora magazínu jako je Živě.cz. Únavným a často nepříjemným z hlediska tělesného komfortu, nicméně je zpestřením monotónní rutiny článků, bleskovek, telefonů, e-mailů a stání ve frontě v jediném bufetu v okruhu jednoho kilometru kolem našich kanceláří.

Podobně jako v minulých letech jsem včera ráno vystoupil na výstavišti a s radostí se řítil za vším, co pro nás návštěvníky vystavovatelé připravili. Pravda, hned při výstupu z trolejbusu mě zchladil podzimní deštík, který navíc vytrvával celý den. Nicméně až později jsem si uvědomil, že zamračené smutné počasí je dokonalým obrazem letošních veletrhů Invex a Digitex. Na tom nic nezmění ani halasné veletržní rádio optimisticky propagující první poslední.

Jak jsem se vždy Invexu před kritiky zastával, jak jsem tvrdil, že i v moderní době má význam, letos se nemohu tajit zklamáním. V minulém roce byly totiž oba veletrhy rozložené po naprosté většině výstaviště. Vystavovatelé se předháněli v akcích a velikosti expozic. Letos však příliš nechybí, abychom obsazené pavilony mohli spočítat na prstech jedné ruky.

Místem pro běžné návštěvníky (tedy ty, kteří nepřijeli za konferencemi či byznysem) tak budou pouze pavilony V, D, G1 + G2 a A1 + A2 pro Invex a F a X pro Digitex. Pavilon V je do značné míry věnován softwaru, v G a D si na své přijdou příznivci hardwaru, do A láká Future Park a pavilony F a X jsou vyhrazeny hráčům. Nemohu nezavzpomínat na loňský ruch v pavilonech B, C či Z.

Jak mi v minulém roce na podrobné prozkoumání Invexu nestačilo ani všech pět dnů jeho trvání, letos mám pocit, že jde o zábavu na maximálně jeden den. Či spíše pohledem optimisty: Ano, jeden den se člověk na výstavišti bez problémů zabaví aniž by odjížděl s pocitem, že něco nestihl. A snad to i stojí za to. Jednodenní zábavě také pořád odpovídá i vstupné 200 Kč.

Nechme ale trudných řečí

Představme si ale něco z toho zajímavého, co lze na Invexu vidět. A hned ze začátku si tak trochu přihřejme polívčičku. Vydavatelství Computer Press připravilo stánek a dva venkovní stany. Stánek, kde můžete najít knihy a časopisy z naší produkce najdete v pavilonu V pod číslem 69. Oba stany jsou na volném prostranství za pavilonem V. Jeden najdete kousek od galerijního vlaku a druhý před pavilonem F. Na venkovních stanech můžete získat všechny časopisy vydavatelství Computer Press zdarma a to včetně případných CD či DVD. Jak na výstavišti poznáte naše redaktory, už víte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nový NOD v předsunuté světové premiéře

Na letošním Invexu bude ve světové premiéře představeno nové integrované bezpečnostní řešení ESET Smart Security, které na trh uvádí společnost ESET, výrobce známého a oceňovaného antivirového řešení ESET NOD32 Antivirus. ESET Smart Security je nový komplexní balík, který je založen na čtyřech základních pilířích – jsou jimi moduly Antivirus, Antispyware, Firewall a Antispam. Chrání tak počítače v domácnostech i firmách před viry, spywarem, trojskými koni, rootkity, nevyžádanou poštou a celou řadou dalších škodlivých hrozeb. Současně s ESET Smart Security bude na Invexu uvedena také nová generace ESET NOD32 Antivirus. Oba produkty lze zhlédnout na stánku ESET číslo 44 v pavilónu V, kde budou pravidelně probíhat odborné přednášky a soutěže. Každý návštěvník získá měsíční zkušební verzi zdarma a nové produkty si budou moci zájemci na Invexu koupit. Celosvětová premiéra je plánována na 1. listopadu.

Klepněte pro větší obrázek

Na novou Alphu 700 k Sony

Pro mě osobně byla největším tahákem olbřímí expozice Sony nová digitální zrcadlovka Alpha 700. Kdo si chce tuto mašinku osahat (navíc s rybím okem), nechť navštíví stánek této firmy. Fotografovat opravdu je co, Sony dovezla červeného Mustanga. Toho ostatně můžete obdivovat nejen naživo, nejen objektivy fotoaparátů, ale i objektivy HD videokamer na televizorech Bravia.

Klepněte pro větší obrázek

Digitální fotoaparáty samozřejmě přivezli i další výrobci. O zamraženém Olympusu již informoval včera Tomáš Holčík. Poblíž ledového kvádru najdete i stánek Canonu. Zajímavá je malá expozice Samsungu, kde je možno zrcadlovky tohoto výrobce testovat tak říkajíc na živém.

Klepněte pro větší obrázek

Pod znakem kočky

Za zhlédnutí stojí v rámci Digitexu i výstava Technologie a Design. Jen těžko přehlédnete několik moderních obývacích pokojů vybavených parádním nábytkem a špičkovou AV technikou. Jediné, co bych odtud domů nechtěl, jsou všudypřítomné kočky na stěnách.

Klepněte pro větší obrázek

Joyce v novém

Dovozce komunikačních zařízení značek Well a Asus, společnost Joyce, představil na své včerejší tiskové konferenci novou korporátní identitu. Tou se protíná moderní přístup a spolehlivá podpora. Vše je vyjádřeno v novém logu i vizualizaci firemní filozofie. Oboje samozřejmě najdete v pavilonu G přímo na stánku firmy. Na stránkách Živě.cz se naopak již brzy můžete těšit na test inovovaných homeplugů pro přenos dat elektrickými rozvody. Konečně prý máme možnost 100Mbit přenosu skrze zásuvky. Na snímku jednatelka Hana Jarošíková představuje svou firmu.

Klepněte pro větší obrázek 

Na viděnou na výstavišti!

Témata článku: Invex

35 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Mike 21. 11. 2007 14:19:40
    Ty jsou na tom to nejlepsi !
  • KArdzi 4. 11. 2007 19:36:05
    Jak to tady někdo uvedl.Většina lidi si vše najde na netu, včetně fotek a...
  • Martin 29. 10. 2007 19:58:41
    Je mi líto, že Invex dopadl tak jak dopadl. Každý rok jsme jezdili do Brna...
reklama
Určitě si přečtěte

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

** Microsoft pomalu začíná kritizovat svůj nejpopulárnější OS ** Chce konečně dostat podniky na Desítky ** Bezpečnostní podpora Sedmiček vydrží ještě necelé tři roky

17.  1.  2017 | Jakub Čížek | 405

Český státní blacklist už funguje. Ministerstvo financí se pochlubilo s detaily

Český státní blacklist už funguje. Ministerstvo financí se pochlubilo s detaily

** Dva týdny po Novém roce zajím zeje prázdnotou ** Ministerstvo vydalo metodický pokyn ** Takhle to bude fungovat v praxi

16.  1.  2017 | Jakub Čížek | 49

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

** Věděli jste, že Apple vyvinul celkem 45 modelů tiskáren? ** ** Monitor na výšku, plotter nebo herní konzole - to vše měl Apple ve své nabídce ** Většinu z těchto produktů pohřbil Steve Jobs

19.  1.  2017 | Stanislav Janů | 38

Opera Neon: Takto prý bude vypadat prohlížeč budoucnosti. Chcete to?

Opera Neon: Takto prý bude vypadat prohlížeč budoucnosti. Chcete to?

** Opera představila Neon ** Koncepci prohlížeče budoucnosti ** Připomíná Chrome OS

16.  1.  2017 | Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

99 nejlepších programů pro váš počítač

Zvykejte si na umělou inteligenci

Velké testy PC zdrojů a gamepadů

Alternativní zdroje energie

reklama
reklama