MP3 Quality Modifier: Upravte kvalitu své hudební sbírky

Zabírá vám záplava mp3 souborů neúměrné množství místa na disku, přesto se žádné své hudby nechcete zbavit? Potřebujete zmenšit velikost dat do vašeho přenosného přehrávače?

Pokud jste na výše uvedené otázky odpověděli kladně, budete pravděpodobně hledat nástroj, kterým rychle, lehce a efektivně zvýšíte kompresi mp3 souborů, čímž dojde k jejich zmenšení a snížení záběru místa na datových nosičích. Samozřejmě se zvyšující se kompresí dochází ke zhoršení kvality zvuku. Je už pak jen na vás, jakou hranici určíte pro vybalancování poměru mezi dobrým zvukem a malým datovým objemem.

Malý, lehký, zdarma

Dobrou volbou pro řešení vašeho problému může být malinká aplikace s názvem MP3 Quality Modifier. Z názvu je patrné, že se jedná o úpravu kvality mp3 souborů. V reálu ale půjde logicky o úpravu zvuku směrem k horší kvalitě, protože snažit se uměle zvyšovat bitrate (datový tok) na skladbě, kde ty informace o ztracených frekvencích prostě chybí, nemá moc smysl. Ovšem i snižování kvality může být mnohdy užitečnou funkcí.

Klepněte pro větší obrázek 
Chudé okno malého programu.

MP3 Quality Modifier je ideálním mobilním nástrojem, který můžete mít vždy s sebou. Není jej totiž potřeba instalovat a jeho velikost jen lehce přesahuje 300 kB. Velkým plusem pro většinu uživatelů bude jistě jeho licence, která nese označení freeware. Můžete s ním tedy pracovat zcela zdarma s tím, že při spokojenosti s jeho užíváním můžete autorovi zaplatit dobrovolný příspěvek.

Jen několik kliknutí

MP3 Quality Modifier se skládá pouze z jednoho malého okna, do kterého je třeba v první řadě přidat soubory, které chcete upravovat. Jinak se zde nachází pouze několik ovládacích prvků a nic víc. Veškeré vaše úkony tak spočívají jen v nastavení výstupní kvality vybraných souborů. I tu můžete nechat na aplikaci s tím, že zvolíte jednu ze čtyř přednastavených úrovní kvality (vysoká, přenosná, kompromisní a velmi nízká).

Klepněte pro větší obrázek 
Nastavení parametrů vybraných souborů.

Pokud ale chcete mít vše pevně ve svých rukách, máte na výběr ze čtyř různých možností nastavení. Tou první je režim bitrate, kde lze navolit konstantní, průměrný, nebo proměnlivý. Konstantní bitrate se pak dá nastavit (druhá možnost) přesně na konkrétní hodnotu, zatímco u proměnlivého zvolíte spodní a vrchní hranici a program sám vyhodnotí, kdy je lepší využít jaký datový tok.

Klepněte pro větší obrázek 
Konverze v plném proudu.

Porovnání kvality

Další dvě možnosti nastavení se týkají volby mezi mono zvukem a stereem a také konkrétní frekvence. Poté už stačí vybrat cílový adresář a stisknout tlačítko start. Během konverze lze sledovat její průběh s tím, že se celý proces dá zrušit, pauznout či nechat přeskočit právě převáděný soubor. Dobrá zpráva pro všechny precizní sběratele hudby je, že program zachovává všechny ID3 tagy.

Klepněte pro větší obrázek 
Rozdíl ve velikosti souborů.

Jakmile je zadaný úkol splněn, zobrazí program okno, kde máte k nahlédnutí seznam převedených souborů. U každého z nich je zdůrazněn percentuální rozdíl ve velikosti mezi původním stavem a novou podobou dat. Ještě v této chvíli můžete výsledné soubory smazat, nebo je nahradit originály. Více už ale od této jednoduché aplikace nečekejte.

stáhnout program MP3 Quality Modifier 2.04 Licence: freeware, 636 kB
Autor: InspireSoft
Web programu: www.inspire-soft.net


Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, Hudba, filmy, seriály, Download, GigaMania

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • petrjaron 2. 9. 2009 8:41:06
    Trochu odbočím, ale jen proto, že věřím, že mi poradíte. Mám gramofon...
  • JeCh 28. 8. 2009 10:09:53
    Zajímavé, to je úplně opačný vásledek než u mě a 99% populace, jak...
  • Vlastimil Waic 28. 8. 2009 9:19:55
    Rekomprese kvalitu degraduje, ovšem první je sluchem nezaznamenatelná....
Určitě si přečtěte

Kde nejlevněji uložit 1 TB dat: Srovnali jsme aktuální ceny cloudových úložišť

Kde nejlevněji uložit 1 TB dat: Srovnali jsme aktuální ceny cloudových úložišť

** Srovnali jsme známá cloudová úložiště podle toho, kolik měsíčně zaplatíte za 1TB ** Ceny se pohybují od dvou stovek až po tisíc korun ** Google umožní uložit až 30 TB dat

18.  3.  2017 | Stanislav Janů | 115

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

** Do Vancouveru se sjeli hackeři ** Soutěžili v útocích na prohlížeče ** Chrome odolal, ale Edge to projel na celé čáře

22.  3.  2017 | Jakub Čížek | 72

Pojďme programovat elektroniku: Meteostanice, která bude díky Sigfoxu posílat stav počasí třeba z vrcholu Sněžky

Pojďme programovat elektroniku: Meteostanice, která bude díky Sigfoxu posílat stav počasí třeba z vrcholu Sněžky

** Příští roky budou ve znamení internetu věcí ** Podívali jsme se podrobně na síť Sigfox ** Takhle s ní komunikují krabičky z celé Evropy

19.  3.  2017 | Jakub Čížek | 18

Obří Mechroboti jsou realitou, měří čtyři metry a mají hmotnost přes 1,5 tuny

Obří Mechroboti jsou realitou, měří čtyři metry a mají hmotnost přes 1,5 tuny

** Jihokorejská společnost Hankook Mirae Technology vyrábí obří Mechroboty ** Jsou určené pro ovládání člověkem uvnitř ** V prodeji se objeví koncem tohoto roku za 200 milionů korun

20.  3.  2017 | Karel Javůrek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných sluchátek

Příslušenství do USB-C