reklama

MP3 Quality Modifier: Upravte kvalitu své hudební sbírky

Zabírá vám záplava mp3 souborů neúměrné množství místa na disku, přesto se žádné své hudby nechcete zbavit? Potřebujete zmenšit velikost dat do vašeho přenosného přehrávače?

Pokud jste na výše uvedené otázky odpověděli kladně, budete pravděpodobně hledat nástroj, kterým rychle, lehce a efektivně zvýšíte kompresi mp3 souborů, čímž dojde k jejich zmenšení a snížení záběru místa na datových nosičích. Samozřejmě se zvyšující se kompresí dochází ke zhoršení kvality zvuku. Je už pak jen na vás, jakou hranici určíte pro vybalancování poměru mezi dobrým zvukem a malým datovým objemem.

Malý, lehký, zdarma

Dobrou volbou pro řešení vašeho problému může být malinká aplikace s názvem MP3 Quality Modifier. Z názvu je patrné, že se jedná o úpravu kvality mp3 souborů. V reálu ale půjde logicky o úpravu zvuku směrem k horší kvalitě, protože snažit se uměle zvyšovat bitrate (datový tok) na skladbě, kde ty informace o ztracených frekvencích prostě chybí, nemá moc smysl. Ovšem i snižování kvality může být mnohdy užitečnou funkcí.

Klepněte pro větší obrázek 
Chudé okno malého programu.

MP3 Quality Modifier je ideálním mobilním nástrojem, který můžete mít vždy s sebou. Není jej totiž potřeba instalovat a jeho velikost jen lehce přesahuje 300 kB. Velkým plusem pro většinu uživatelů bude jistě jeho licence, která nese označení freeware. Můžete s ním tedy pracovat zcela zdarma s tím, že při spokojenosti s jeho užíváním můžete autorovi zaplatit dobrovolný příspěvek.

Jen několik kliknutí

MP3 Quality Modifier se skládá pouze z jednoho malého okna, do kterého je třeba v první řadě přidat soubory, které chcete upravovat. Jinak se zde nachází pouze několik ovládacích prvků a nic víc. Veškeré vaše úkony tak spočívají jen v nastavení výstupní kvality vybraných souborů. I tu můžete nechat na aplikaci s tím, že zvolíte jednu ze čtyř přednastavených úrovní kvality (vysoká, přenosná, kompromisní a velmi nízká).

Klepněte pro větší obrázek 
Nastavení parametrů vybraných souborů.

Pokud ale chcete mít vše pevně ve svých rukách, máte na výběr ze čtyř různých možností nastavení. Tou první je režim bitrate, kde lze navolit konstantní, průměrný, nebo proměnlivý. Konstantní bitrate se pak dá nastavit (druhá možnost) přesně na konkrétní hodnotu, zatímco u proměnlivého zvolíte spodní a vrchní hranici a program sám vyhodnotí, kdy je lepší využít jaký datový tok.

Klepněte pro větší obrázek 
Konverze v plném proudu.

Porovnání kvality

Další dvě možnosti nastavení se týkají volby mezi mono zvukem a stereem a také konkrétní frekvence. Poté už stačí vybrat cílový adresář a stisknout tlačítko start. Během konverze lze sledovat její průběh s tím, že se celý proces dá zrušit, pauznout či nechat přeskočit právě převáděný soubor. Dobrá zpráva pro všechny precizní sběratele hudby je, že program zachovává všechny ID3 tagy.

Klepněte pro větší obrázek 
Rozdíl ve velikosti souborů.

Jakmile je zadaný úkol splněn, zobrazí program okno, kde máte k nahlédnutí seznam převedených souborů. U každého z nich je zdůrazněn percentuální rozdíl ve velikosti mezi původním stavem a novou podobou dat. Ještě v této chvíli můžete výsledné soubory smazat, nebo je nahradit originály. Více už ale od této jednoduché aplikace nečekejte.

stáhnout program MP3 Quality Modifier 2.04 Licence: freeware, 636 kB
Autor: InspireSoft
Web programu: www.inspire-soft.net


Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, Hudba, filmy, seriály, Download, GigaMania

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • petrjaron 2. 9. 2009 8:41:06
    Trochu odbočím, ale jen proto, že věřím, že mi poradíte. Mám gramofon...
  • JeCh 28. 8. 2009 10:09:53
    Zajímavé, to je úplně opačný vásledek než u mě a 99% populace, jak...
  • Vlastimil Waic 28. 8. 2009 9:19:55
    Rekomprese kvalitu degraduje, ovšem první je sluchem nezaznamenatelná....
reklama
Určitě si přečtěte

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

** Microsoft pomalu začíná kritizovat svůj nejpopulárnější OS ** Chce konečně dostat podniky na Desítky ** Bezpečnostní podpora Sedmiček vydrží ještě necelé tři roky

17.  1.  2017 | Jakub Čížek | 402

Český státní blacklist už funguje. Ministerstvo financí se pochlubilo s detaily

Český státní blacklist už funguje. Ministerstvo financí se pochlubilo s detaily

** Dva týdny po Novém roce zajím zeje prázdnotou ** Ministerstvo vydalo metodický pokyn ** Takhle to bude fungovat v praxi

16.  1.  2017 | Jakub Čížek | 49

Opera Neon: Takto prý bude vypadat prohlížeč budoucnosti. Chcete to?

Opera Neon: Takto prý bude vypadat prohlížeč budoucnosti. Chcete to?

** Opera představila Neon ** Koncepci prohlížeče budoucnosti ** Připomíná Chrome OS

16.  1.  2017 | Jakub Čížek | 35

Testy ze světa: Kaby Lake v high-endu splnil povinnost, Pentia jsou ale překvapením

Testy ze světa: Kaby Lake v high-endu splnil povinnost, Pentia jsou ale překvapením

** Na světě jsou testy porovnávající nové procesory řady Kaby Lake ** Modely Core i5 a Core i7 toho nenabízí mnoho navíc oproti Skylake ** Pozornost na sebe upoutala levná Pentia, která dostala podporu HT

17.  1.  2017 | Stanislav Janů | 55


Aktuální číslo časopisu Computer

99 nejlepších programů pro váš počítač

Zvykejte si na umělou inteligenci

Velké testy PC zdrojů a gamepadů

Alternativní zdroje energie

reklama
reklama