Microsoft vyhlásil nejinovativnější projekt v cloudu

Speciálně pro marketingové a digitální agentury vyhlásil Microsoft v lednu soutěž s názvem AzureLand, jejímž cílem bylo realizovat co nejinovativnější projekt v cloudu.

Pro účely soutěže obdrželi účastníci soutěže zdarma tzv. „Azure pasy“, které jim po dobu 3 měsíců umožnily bezplatně využít služeb cloudové platformy Microsoft Azure. Současně získali podporu v podobě školení šitých na míru potřebám digitálních agentur. Do cloudu mohly agentury nasadit ať už současné, nebo již realizované kampaně a seznámit se tak osobně s výhodami cloudových technologií.

Více informací o soutěži si můžete přečíst v předchozím článku

Vítězem soutěže se stala společnost Lundegaard, která pomáhá svým klientům rozšířit a zefektivnit jejich podnikání prostřednictvím internetových a mobilních technologií. Lundegaard staví rozsáhlé weby a portály, jejich stávající řešení posouvá o další generaci, vymýšlí a realizuje pro jejich zákazníky nové online služby.

Kromě certifikátu obdržela agentura Lundegaard také dvoudenní školení na míru zdarma a realizaci kampaně pro Microsoft.

Klepněte pro větší obrázek

Jiří Tonar, Managing Director společnosti Lundegaard poskytl více informací:

Proč jste se rozhodli do soutěže zapojit?

Rozhodli jsme se přihlásit do soutěže AzureLand především z důvodu možnosti vyzkoušet si cloudovou platformu Microsoft Azure plně ve své režii, po určitých dřívějších zkušenostech se subdodávkou aplikací pro tuto platformu. Od společnosti Microsoft jsme získali Azure Pass v hodnotě 1500 dolarů zdarma a technickou podporu pro nasazení našeho projektu do cloudu. Orientace na cloudová řešení je naše dlouhodobá priorita a soutěž AzureLand přišla ve správný čas.

Jak probíhalo nasazení Vašeho projektu do cloudu, jaké parametry daný projekt obsahoval?

Do soutěže AzureLand jsme se rozhodli nastoupit s finišujícím projektem nového firemního webu www.lundegaard.eu, který je referenčně postaven na naší vlastní portálové platformě CMS LARS Vivo postaveném a provozovaném na tradičním LAMP open-source stacku. Soutěž byla výzvou otestovat jak nasazení kódu aplikace do služby Azure Websites, tak si prakticky vyzkoušet využití cloudové SQL datababáze pro relační data a pro CMS data pak Table a Blob storage, pro které jsme vyvinuli pro náš systém nové storage adaptéry. V průběhu testování jsme se také hodně zabývali stránkou výkonu hodně košatého objektového modelu CMS systému v prostředí Websites. Výsledkem je vysoce dostupná dynamicky škálovatelná serverová infrastruktura s garancí dostupnosti 99,95%, kterou lze snado replikovat na další zákaznické projekty. Vyladění výkonu CMS systému pro Microsoft Websites přesto nevzdáváme, dále na něm pracujeme a konrétní technické aspekty s Microsoftem konzultujeme.

V čem vidíte hlavní přínosy využití cloudu pro Vaše projekty?

Využití cloudové platformy vnímám též jako možný způsob šetrnějšího využívání zdrojů v obecném slova smyslu neboť umožňuje využívat a platit modelem pay-as-you-go pouze tolik výpočetních prostředků, kolik jich organizace či konkrétní projekt skutečně potřebuje. Zároveň to přináší eliminaci nároků na správu HW a významné zjednodušení správy softwarového prostředí. To vše s garancí vysoké dostupnosti 99,9x% a vysokou mírou zabezpečení přístupu i uložených dat. Samozřejmě to vyžaduje určitou změnu v myšlení a přístupu k návrhu softwarového řešení, které nemůže více efektivně spoléhat na tradiční nasazení systémem all-in-one na dostatečně naddimenzovaný jeden či dva servery. S rozdělením řešení do více vrstev, resp. škálovatelných služeb v cloudovém prostředí to je podobné jako s tříděním odpadu. Na první pohled to znamená víc práce, ale v globálním měřítku se to nakonec vyplácí a přínáší to lepší pocit ze života:)

Jak hodnotíte dosavadní spolupráci a podporu ze strany Microsoftu?

Lundegaard je partnerem Microsoftu pro oblast Sharepoint řešení řadu let. V tomto případě se však jedná o zbrusu nové spojení v řešení a přístupu k provozu webových řešení založených na open-source technologiích s produkty a službami této společnosti. Jednoznačně pozitivně vnímáme novou filosofii Microsoftu založenou na otevřenosti a přístupnosti produktů a služeb jiným než vlastním aplikačním technologiím.

Články ze série Microsoft TechNet nevytváří redakce Živě.cz, ale partneři programu Microsoft TechNet. Jsou publikovány v rámci mediálního partnerství Živě.cz a společnosti Microsoft.

Témata článku: Microsoft, Technologie, Rozhovory, Byznys, Cloud, Web, Redmond, Lars, Pass

Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 46

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

** Legendární hra Starcraft je nyní k dispozici zdarma ** Chystá se i nová remasterovaná verze s hezčí grafikou

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 25

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

Včera | Jakub Čížek | 84

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 12

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

** Google ve svém překladači roky používal statistickou technologii ** Nyní zavádí strojové učení a neuronové sítě ** Rozdíl by měl být zvláště na větších textech patrný už nyní

20.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?