reklama

Microsoft vrací úder: odpověď na nové periferie Logitechu

Zřejmě v reakci na novou várku periferií od Logitechu uvolnil Microsoft informace o příslušenství připravovaném pro Windows Vista. A nabídka je opravdu bohatá - klávesnice, myši, nové kamery či sluchátka pro online komunikaci.

Co se sad klávesnic a myší týče, připravují se tři novinky. Roušku tajemství poodhrnul Microsoft před čtvrtrokem, kdy tuto sadu prezentoval jako Ulitmate Keyboard. S novými podrobnostmi je zase o něco jasnější, jaké další funkce klávesnice má.

Sada v nejluxusnějším provedení je pro dobíjení myši a klávesnice vybavena dokovací stanicí se čtyřmi USB porty. Komunikuje bezdrátově za pomocí technologie BlueTooth s dosahem 10 m.

Klepněte pro větší obrázek

Navigation Pad po pravé straně funguje na principu touchpadu – jde tedy o podobný princip, jako jsme zmínili v článku Touchpad na mnoho způsobů, tedy čtvercový touchpad s tlačítkem OK uprostřed.

Zelené tlačítko Windows Media Center button vyvolá nabídku známou z HTPC.

Klepněte pro větší obrázek

Windows Live Call button má být nejsnazší cestou k otevření instant Messengeru či Videohovoru – najdete jej nejen na klávesnici, ale i na sluchátkách, o kterých bude řeč dále.

Klepněte pro větší obrázek

Microsoft se také chlubí pěticí tlačítek „My favorites Hot Keys“. Na tom by nebylo nic neobvyklého. Tyto jsou však, pokud mi něco neuteklo, přepínací, musíte si tedy vybrat, zda budete mít hotkeys, nebo funkční klávesy.

Další „specialitou“ nové sady je velké modré tlačítko pod klávesnicí. Vše hovoří pro to, že je to stará známá klávesa Win. Zvláštní je, že na místě, kde obvykle tato klávesa bývá, zůstalo něco bez popisku. Má-li to, co se nalézá mezi levým Controlem a Altem, stejnou funkci, na kterou jsme zvyklí, ví bůh. Ale bylo by to logické, takže snad není třeba věšet hlavu. Jen nevím, proč se Microsoft za zdvojenou klávesu Win stydí tak, že ji nepopsal. Že by dal na reakce „fanoušků“ vyrvávačů a postupně přesouval klávesu někam, kde některým tolik nepřekáží?

Nalevo přibylo kulaté tlačítko Gadgets pro vyvolání a skrytí sidebaru v připravovaných Windows Vista, dvě „myší“ tlačítka a lupa (tuto funkci má ostatně i jedno z tlačítek na myši)

Klávesnice i myš je zdobená broušeným hliníkovým plechem. Za zmínku stojí ještě inteligentní podsvícení reagující na okolní světelné podmínky.

Myš Wireless Laser Mouse 8000 v sadě s klávesnicí je symetrická, za což lze Microsoft jen pochválit. Bohužel zůstává nepříliš povedené čtyřsměrné kolečko. Myš se má začít prodávat samostatně již tento měsíc za devadesát dolarů (to by mělo být asi dva a půl tisíce s daní, ale dá se předpokládat, že cena bude nastavena tak, aby lépe konkurovala myši MX Revolution od Logitechu).

Klepněte pro větší obrázek

Celá sada klávesnice s myší v nejluxusnější variantě s číslem 8000 se má prodávat za 249.95 dolarů, v našich končinách to tedy dělá pěkných sedm tisíc korun s daní (i když Logitechu už se kdysi povedl lepší kousek se sadou di Novo).

Levnější mutaci Wireless Entertainment Desktop 7000 schází nabíjecí klávesnice a dok, a zřejmě i hliníkové kování. Sto dolarů k dobru však absenci těchto prvků bohatě nahradí.

Pro normálního smrtelníka je nejpřijatelnější novou sadou Wireless Laser Desktop 6000. V porovnání s předchozími dvěma je docela normální, s nízkým profilem a nízkým zdvihem kláves a ergonomickým prohnutím. A nechybí ani klávesa Insert.

Klepněte pro větší obrázek

Už se nemůžu dočkat, až se podobné renesance dožijeme u Logitechů.

Klepněte pro větší obrázek

Entertainment Desktopy můžeme čekat začátkem příštího roku, Wireless Laser Desktop 6000 bude na trhu co nevidět.

Další myší novinkou je Natural Wireless Laser Mouse 6000.

Klepněte pro větší obrázekTa už je výhradně pro praváky. Dle Microsoftu „dechberoucí“ nový ergonomický design nepopře inspiraci ergonomickou myší od společnosti SpeedLink (že by to mělo něco společného se spoluprací s Razerem na herní myši Habu?)

 

Klepněte pro větší obrázek

Myš je nezvykle vysoká, se šikmým hřbetem, takže ruka na ní položená není rovnoběžně se stolem, ale zaujímá přirozenější polohu.

Klepněte pro větší obrázek

Předpokládaná cena je asi osmdesát dolarů, tedy něco kolem 2300 korun, prodej má být zahájen v lednu 2007.

Microsoft také představil myš Wireless Notebook Presenter Mouse 8000. Ta má posloužit, jak se dá z názvu vytušit, především při prezentacích. Zespodu má sadu tlačítek pro ovládání PowerPointu či hlasitosti, nechybí ani laserové ukazovátko.

Klepněte pro větší obrázek

Tato myš by měla být na trhu od října za sto dolarů.

Stejně jako Logitech nezůstává ani Microsoft stranou při vývoji novinek sloužících pro komunikaci přes internet. 

První kamerou Microsoftu navrženou pro notebooky je LifeCam NX-6000 s rozlišením 2 megapixely, kvalitním mikrofonem a objektivem, který se automaticky schová, když kameru nepoužíváte.

Klepněte pro větší obrázek

Předpokládaná cena je sto dolarů (asi 2800 korun s DPH), prodej má začít v říjnu.

LifeCam VX-1000 oproti tomu ničím nevybočuje z řady podobných levnějších webkamer.

Klepněte pro větší obrázek

 

Pro volání přes internet připravil Microsoft bezdrátovou sadu LifeChat ZX-6000. Ta se nasazuje za ucho a drží ji široké gumové poutko. Sluchátko má speciální Live Call Button pro přijímání či vytáčení hovoru a dvojici tlačítek pro navigaci v seznamu kontaktů a zřejmě i regulaci hlasitosti. Bondovka je vybavena mikrofonem se systémem pro filtrování okolních ruchů.

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka LX-3000 se obdobně jako levnější kamera nijak zvlášť neodlišují od podobných produktů konkurence. Zapojují se do USB portu.

Klepněte pro větší obrázek

Mají taktéž mikrofon tlumící okolní ruchy. Nejzajímavější je na nich tedy asi požadavek na 200 MB diskového prostoru pro instalaci. Pořád je to ale méně, než u předchozí bondovky – ta má v požadavcích rovnou 300 MB. Na to, že jde jen o sluchátka docela zvláštní, že? Ale nebuďme škarohlídi, jistě při instalaci nepůjde jen o ovladač.

Protiútok Microsoftu tedy můžeme směle označit za adekvátní. Revoluce se nekoná, ale nedostatek invence se oběma výrobcům vyčítat nedá. Osobně jsem zvědavý, s čím překvapí příště.

Témata článku: Hardware, Microsoft, Windows, Bezdrátové nabíjení, PID, Wireless, Ergonomická klávesnice, Button, Sluchátka s mikrofonem, Sluchátka k notebooku, Gadgets, Revolution, Sluchátka za uši, Natural

22 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ss 17. 9. 2006 13:41:44
    raz som kupil wireless mys a klavesnicu od MS a teraz viem ze aj posledny...
  • Vita 16. 9. 2006 21:46:59
    To tlacitko bez popisku na puvodni pozici win tlacitka je vlastne tlacitko...
  • yo 16. 9. 2006 9:33:26
    Nahodou Presenter Mouse vyzera dost dobre, za celkom rozumnu cenu BT mys,...
reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 36

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 133

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 39

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

** AMD uvedlo první tři procesory Ryzen 7 ** Všechny budou pracovat s osmi jádry a šestnácti vlákny ** Na pulty obchodů se dostanou už za týden

22.  2.  2017 | Stanislav Janů | 131

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

** Evropští úředníci chtějí, aby byly Desítky transparentnější ** Microsoft od jara skutečně chystá změny ** Ochráncům soukromí to ale nestačí

21.  2.  2017 | Jakub Čížek | 218

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

** Microsoft do svých telefonů integroval desktopové prostředí ** Moc to ale nevyšlo, chyběl pořádný výkon ** Teď to zkoušejí ex-googleři s Remix Singularity

23.  2.  2017 | Jakub Čížek | 73


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama