reklama

Microsoft Office Excel 2007: hotová řešení (recenze knihy)

Tabulky v Excelu jsou prostředkem pro složité výpočty, u nichž je zapotřebí dobře vědět, jak co funguje, a kniha Hotová řešení proto nabízí komplexní návody.

Výhodou knih na téma Hotová řešení je to, že si neberou za cíl popsat kompletně všechny dialogy vybraného programu (v tomto případě tedy Excelu), ale zaměřují se na konkrétní problémy a jejich řešení, které v praxi můžete potkat. A přesně tohoto schématu se tedy drží i představovaná kniha, která potěší hlavně začínající a mírně pokročilé uživatele.

Klepněte pro větší obrázek

Od základních tipů po kontingenční tabulky

Úvodní texty knihy vás provedou základním ovládáním Excelu, jmenovitě se naučíte, k čemus slouží sešity, jak pracovat s listy nebo kterými způsoby ukládat a otevírat tabulky. Zmiňovaným listům je pak věnována speciální pozornost, jelikož právě ony představují základní stavební kameny jakékoliv další práce v Excelu, lhostejno zda je uživatel začátečník nebo profesionál.

Ještě než se řádky a stránky knihy Microsoft Office Excel 2007 – Hotová řešení vrhnou na detailní popis možností výpočtů, zaměřuje se zkušený autor Josef Pecinovský na podrobné provedení možnostmi buněk. Nemusíte se bát, že by se text nesl v duchu trivialit, které zná prakticky každý, naučíte s e některé zajímavé fígle a triky, které vám práci zjednoduší. Z témat práce s buňkami jmenujme například záměnu řádků a sloupců tabulky, vložení různých druhů řad, rychlé formátování obsahu tabulky nebo vložení shodných dat na několik listů současně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
I při vkládání dat a formátování buněk jsou zdánlivě můžete objevit nepoznané

Již v představených úvodních kapitolách se kromě nenáročného textu setkáte také s dalšími prvky, na něž budete v průběhu celé knihy narážet. U konkrétních příkladů tak naleznete odkazy na excelové soubory, jež se nacházejí na přiloženém CD, zvyknete si na vypichování doplňujících rad pomocí speciálních boxů s názvem Tip a text vám také průběžně doplní ilustrativní screenshoty přímo z Excelu. Všechny tyto střípky ve fiále po stránce zpracování publikace zaručují to, že nebudete mít poct louskání dalšího manuálu, ale knihy, která se vám stane rádcem a průvodcem.

S 60denní verzí Office na CD

Velká část knihy je věnována výpočtům, což je vzhledem k jejich důležitosti více než logické. Díky příkladům z této oblasti zvládnete jak základní matematické operace a vkládání vzorců do vybraných buněk, tak práci s textovými hodnotami, podmínkami nebo například výpočty s využitím dat na několika listech současně. Abyste se v řeči čísel neztratili, nabídne vám text také popis možností a praktické rady pro vkládání a úpravu grafů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Samozřejmě dojde i na složité výpočty, grafy i kontingenční tabulky

Pro pokročilé uživatele Excelu jsou pak připraveny rady a návody, které se zabývají seznamy a kontingenčními tabulkami. Naučíte se tak filtrovat seznamy podle různých kritérií, zvládnete způsoby vyhodnocení dat v kontingenční tabulce a stranou nezůstane ani vytvoření kontingenční tabulky z databáze Access. Na závěr he je pak pozornost věnována i možnostem tisku a jeho nastavení, stejně tak makrům.

Kniha Microsoft Excel 2007 – Hotová řešení výborně poslouží jak úplně začínajícím uživatelům, kteří teprve potřebují proniknout do základů tvorby tabulek, tak mírně pokročilým, kteří jednoduché ovládaní Excelu a práci zvládají. Na přiloženém CD kromě tabulek z příkladů v knize najdete také 60denní zkušební verzi Microsoft Office 2007 a další doplňující materiál. A pokud máte známého, který s Excelem často bojuje, získáváte díky ní praktický dárek, který potěší.

 
Microsoft Excel 2007 - Hotová řešení
AutorJosef Pecinovský
Cena199 Kč
Počet stran, přílohy248 + CD
Koupit knihu
Recenze knih na Živě nejsou recenze v pravém slova smyslu, protože se budeme zabývat knihami z nabídky Computer Pressu a jsme tak v podezření, že vlastní produkty nebudeme posuzovat zcela objektivně. Nicméně, když si kritika knihu zaslouží, tak ji dostane. Účelem je představit vám zajímavé knihy takové, jaké jsou. Po jejich nákupu by vás už nemělo nic překvapit.

Témata článku: Microsoft Office, Excel, Microsoft Excel, Origin, Clip, Josef

Nejnovější komentáře

Přidat příspěvek
reklama
Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme FM štěnici: Když si vtipálci hrají na pirátské rozhlasové vysílání

Vyzkoušeli jsme FM štěnici: Když si vtipálci hrají na pirátské rozhlasové vysílání

** Dnes žádnou elektroniku programovat nebudeme ** Štěnice totiž funguje sama o sobě ** Stačí připojit baterii a naladit frekvenci

22.  1.  2017 | Jakub Čížek | 29

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

** Microsoft pomalu začíná kritizovat svůj nejpopulárnější OS ** Chce konečně dostat podniky na Desítky ** Bezpečnostní podpora Sedmiček vydrží ještě necelé tři roky

17.  1.  2017 | Jakub Čížek | 408

Takto si špičkoví grafici představují nový Facebook. S čistým vzhledem a bez reklam

Takto si špičkoví grafici představují nový Facebook. S čistým vzhledem a bez reklam

** Design Facebooku se delší dobu nemění a pro mnohé je nudným ** Grafici zkouší navrhovat nové koncepty toho, jak by mohla síť vypadat ** Hlasujte pro nejzdařilejší návrh

22.  1.  2017 | Stanislav Janů | 63

Umělá inteligence dokáže ze snímků srdce předpovědět, kdy zemřete

Umělá inteligence dokáže ze snímků srdce předpovědět, kdy zemřete

** Strojové učení lze skvěle použít pro vylepšení modelů pro předpověď srdečních komplikací ** Nová technologie umožňuje přesněji určit rizikové pacienty ** Dřívější diagnostika může díky včasně léčbě do budoucna zachránit životy

21.  1.  2017 | Karel Javůrek | 7

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

** Věděli jste, že Apple vyvinul celkem 45 modelů tiskáren? ** ** Monitor na výšku, plotter nebo herní konzole - to vše měl Apple ve své nabídce ** Většinu z těchto produktů pohřbil Steve Jobs

19.  1.  2017 | Stanislav Janů | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

99 nejlepších programů pro váš počítač

Zvykejte si na umělou inteligenci

Velké testy PC zdrojů a gamepadů

Alternativní zdroje energie

reklama
reklama