reklama

Microsoft Days 2010: cloud, Windows 7 i Kinect

Největší letošní akce Microsoftu se blíží. Na webu se již objevily anotace většiny přednášek. Přinášíme tipy na nejzajímavější z nich.

Pro vývojáře, IT odborníky, partnery, ale i běžné nadšence technologií Microsoftu proběhne v úterý 14. a ve středu 15. září 2010 v Kongresovém centru Praha konference Microsoft Days 2010. Půjde o největší letošní akci Microsoftu vzniklou spojením třech původně samostatných konferencí, které nabídne více než 50 odborných přednášek.

Program přednášek si můžete prostudovat na webu Microsoft Days. První den je blok témat jednotný, druhý den konference už si můžete vybírat z osmi tématických okruhů. Ke většině přednášek už jsou k dispozici anotace, a tak vám můžeme doporučit ty nejzajímavější témata.

Klepněte pro větší obrázek

Všechno se točí kolem cloudu

Podle očekávání bude téma cloudu blízké největšímu počtu přednášek. Například hned první den konference proběhne v rámci bloku Cloud & Platform přednáška Nástroje pro správu komplexního prostředí, která prozradí, jak v rámci strategického řízení IT procesů spravovat fyzická a virtuální IT prostředí v datacentrech. Přednáška bude zaměřena na Microsoft System Center a pokryje oblast automatizace změnového, konfiguračního a problémového managementu.

Druhý den konference proběhne v bloku IT Professional přednáška na téma Použití PowerShellu ke správě virtuálního prostředí a Cloudu, v rámci které se seznámíte s tímto nástrojem pro automatizaci a skriptování, jež IT administrátorům ulehčuje práci se systémy. Mimo jiné se dozvíte, jak můžete s několika skripty ovládnout celé své prostředí.

Další zajímavou přednáškou druhého dne konference bude v rámci Developer bloku prezentace nazvaná Testujeme aplikace ve virtualizovaném prostředí. Zde se dozvíte, jak v době všudypřítomné a rychle postupující virtualizace automatizovat přípravu testovacího prostředí a minimalizovat tím neefektivně využitý čas, který nyní podle průzkumu tvoří téměř polovinu času spojeného s testováním.

V bloku Client & Office bude zajímavá přednáška Přesouváme firemní komunikaci do Cloudu, v rámci které se posluchači dozvědí, jak technicky fungují produkty Exchange Online, SharePoint Online, Office Communications Online a Live Meeting a jak do řešení Exchange Online a SharePoint Online migrovat ze stávajících systémů.

Z bloku Web & Cloud vybíráme prezentaci Vývoj pro Windows Azure. Její první část bude zaměřena na využití nové služby pro ukládání dat Azure Storage včetně scénářů, pro které je vhodná, a praktických ukázek. Druhá část bude věnována interoperabilitě Windows Azure, v rámci které bude vysvětleno nasazení PHP aplikací do prostředí Windows Azure nebo spolupráce datových úložišť s různými typy klientů.

Nasazujeme Windows 7 a Exchange server 2010

Z bloku Dynamics by pak mohla zaujmout pozornost například přednáška Dynamics Online services, integrace platebních bran, v rámci které budou představeny nové vlastnosti Microsoft Dynamics, jako jsou hosting, online služby nebo platební brány. Součástí budou rovněž živé ukázky jejich využití.

Administrátoři ocení přednášku na téma nasazování Windows 7. Nový systém se dere do firem a zde je potřeba zajistit automatické nasazení se zálohou a obnovou uživatelských dat. Hodinová přednáška prozradí, jaké nástroje k tomu využít a jak. Neméně důležité informace padnou ohledně tématu migrace na Exchnage server 2010 SP1. Hodinová přednáška bude doplněna o praktickou ukázku a dozvíte se vše o tom, jak převést firmu z Exchnage serveru 2003 na novou verzi 2010.

Mezi přednáškami bude probíhat obsáhlý doprovodný program, z něhož bude asi divácky nejzajímavější první velká veřejná ukázka pohybového ovládání Kinect pro herní konzoli Xbox. Podle našich neoficiálních informací si budou moci účastníci vyzkoušet Kinect i na vlastní kůži, resp. na tělo.

Vstup na konferenci je zpoplatněn, a to v rozmezí od 1 700 Kč do 4 000 Kč bez DPH. Nově je pro účastníky obou dnů technických sekcí připraven konferenční balík slevových kupónů na školení v hodnotě 14 000 Kč.

Microsoft Days – důležité odkazy:

Živě.cz je hlavním mediálním partnerem Microsoft Days 2010.

Témata článku: Microsoft, Windows 7, Kinect, Blok, Days, Meeting, Web Hosting, Xbox Live

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • anywherehome 12. 9. 2010 20:51:40
    apple má monopolní postavení, že to chceš srovnávat? teď je nasnadně psát...
  • clarkie 11. 9. 2010 19:03:34
    s tím jsem se setkal i u applu.. ale co je na tom nekalého? proč mi prostě...
  • Zdeněk Janeček 10. 9. 2010 16:43:42
    Já bych tam šel, kdyby to bylo o víkendu. Něco bych se dozvěděl o svém...
reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 36

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 141

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

** AMD uvedlo první tři procesory Ryzen 7 ** Všechny budou pracovat s osmi jádry a šestnácti vlákny ** Na pulty obchodů se dostanou už za týden

22.  2.  2017 | Stanislav Janů | 132

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 40

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

** Evropští úředníci chtějí, aby byly Desítky transparentnější ** Microsoft od jara skutečně chystá změny ** Ochráncům soukromí to ale nestačí

21.  2.  2017 | Jakub Čížek | 218

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

** Microsoft do svých telefonů integroval desktopové prostředí ** Moc to ale nevyšlo, chyběl pořádný výkon ** Teď to zkoušejí ex-googleři s Remix Singularity

23.  2.  2017 | Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama