Listové obálky: Potisky nejen na dopisy

Potřebujete vytisknout reprezentativní poštovní obálku, obal na média, pracovní výkaz či vizitku? Není to nic těžkého. Stačí použít jednoduchý a lehce ovladatelný program ze Slovenska.

Redsystem zásobuje GigaManii pravidelně nejrůznějšími programy, mezi něž patří např. populární NET Rádio Rekordér, Super Online Tuner či Redsystem Jukebox. Další zajímavou aplikací z dílny našich východních sousedů jsou Listové obálky. Tento program slouží ke tvorbě poštovních obálek, obalů a štítků na CD, DVD, diskety, kazety různých formátů, vizitek, pracovních výkazů, telefonního seznamu i seznamu používaných webových účtů.

Hlavní rozcestník

Po spuštění aplikace dojde k zobrazení jednoho malého a prostého okna, které slouží jako základní rozcestník pro vaše další úkony. Máte tu tak kromě základních možností nastavení především výše uvedený seznam možností pro vyplnění, úpravy a následný tisk. Hned na prvním místě tak naleznete úkon vhodný k názvu programu – vytváření poštovních obálek. Po kliknutí na tuto možnost se vám otevře další okno s návrhem obálky.

Klepněte pro větší obrázek 
Základní výběr.

Do návrhu lze samozřejmě vyplňovat údaje o odesilateli, adresátovi a další. Mnohem více ale nabídne nastavení této části programu, v němž si můžete dosyta pohrát s barvami návrhu, případným vloženým logem, podobou písma i způsobem tisku. V rámci posledně jmenovaného se dá nastavit tisk celé obálky, či pouze vložených údajů. S logem si naopak můžete v odlehčené formě pohrát, nebo nechat vložit nějaké vlastní z externího souboru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Návrh obálky a nastavení jejího tisku.

Vizitky i pracovní výkaz

Listové obálky ovšem funkčně nekončí pouze u poštovních záležitostí. Během okamžiku zde můžete vytvořit i obaly či štítky na sbírku CD, DVD, disket, kazet MiniDV a dalších. I zde lze samozřejmě vyplnit několik základních údajů a také do jisté míry nastavit grafickou podobu obálky. Sousloví „do jisté míry“ je zde použito proto, že program nenabízí více šablon pro vyplnění. Všechny obaly tak budou vypadat shodně a rozdíl je pouze ve vepsaných údajích a logu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
DVD obálka a vizitka.

Lepší je to v případě návrhu vizitek, kde kromě vyplnění údajů můžete zvolit jednu ze čtyř přednastavených šablon. Dále aplikace nabízí vytvoření seznamu webových serverů, kam umístíte informace o přístupových údajích, pracovní výkaz, kde lze zaznamenávat čas příchodů a odchodů, a jednoduchý telefonní seznam, kde podle očekávání vepíšete jméno, telefonní číslo, popř. kontaktní adresu či e-mail. Všechny tyto výtvory můžete pochpitelně vytisknout.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pracovní výkaz a telefonní seznam.

Vyplatí se zainvestovat?

Za plné a neomezené používání programu Listové obálky budete muset jeho autorovi zaplatit. Cenní si jej na celých pět eur. Nejedná se tak o nijak vysokou částku za program s líbivým a jednoduchým rozhraním a komunikujícím v nám srozumitelné řeči. Přesto se nelze zbavit dojmu, že si lehce pokročilý uživatel dokáže všechny nabízené návrhy vytvořit sám a přesně podle svých představ v jakémkoli jiném, třeba i neplaceném, programu.

stáhnout program Listové obálky 2.9.8 Little Licence: shareware, 3,1 MB
Autor: GMSM Software - Ladislav Ševčík
Web programu: www.redsystem.sk


Témata článku: Software, GigaMania, Obálky

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Radek Bálint 21. 7. 2010 1:25:13
    Já to také tak myslel, doufal jsem, že to je z posledního odstavce jasné,...
  • akira.uzai 20. 7. 2010 20:49:56
    pokud chcete profi vizitky, hl. papír atd... především navštivte DTP...
  • Radek Bálint 20. 7. 2010 17:36:51
    Potom by ale možná nestál 5€ :-). Běžný uživatel (alespoň jak si ho...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 57

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

** Acer na konferenci v New Yorku představil velkou spoustu novinek z oblasti počítačů, notebooků i monitorů ** Notebookové novinky se dotkly řad Predator, Swift, Switch i Aspire ** Herní notebooky dostaly nový typ chlazení

27.  4.  2017 | Karel Javůrek | 7

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5