Ke stažení: Stahování obrázků z webu

Líbivá grafika, loga, reklamní bannery, fotografie v galeriích. To vše můžete nalézt na webu a chtít stáhnout do počítače. Ukládání po jednotlivých obrázcích ale není příliš efektivní.

Extreme Picture Finder

Potřebujete zautomatizovat download obrázků z webových stránek? Pak by se vám mohl hodit tento šikovný program pro stahování obrázků (digitálních fotografií) z webových galerií, který si můžete coby shareware verzi vyzkoušet. Stačí vybrat požadovanou kategorii, samozřejmě umístění a stisknout tlačítko. Aplikace prohledá galerie na určeném webu a získá pouze požadované obrázky, ty jsou stahovány i ukládány automaticky.

Klepněte pro větší obrázek 
Extrémní vyhledávání obrázků.

Program dokáže stáhnout obrázky v plném rozlišení a o maximálních rozměrech na celé stránce, nebo se může zaměřit pouze na určitou část webu i konkrétní soubory a omezit jejich kvalitu i velikost. K vyhledávání obrázků můžete použít i vestavěný vyhledávač, který podle zadaných kritérií (téma, rozměry, kvalita, formát) nalezne požadovanou grafiku. Aplikace dokáže stahovat naráz až z 30 různých spojení a zvládá připojení i k heslem chráněným projektům.

stáhnout program Extreme Picture Finder 3.13.2 (2,7 MB)


PicasaDownloader

Stále populárnější editor a prohlížeč fotek Picasa s důrazem na jejich co nejrychlejší a nejjednodušší úpravu se v poslední době ve spojení s jednou z nejvyužívanějších webových služeb společnosti Google – Picasa Web Albums – stává velice produktivním nástrojem. Rozvoj samotného editoru i webového galerie Googlu, která nabízí pro uložení fotografií 1 GB prostoru zdarma, s sebou přináší i potřebu rychle a jednoduše galerii stáhnout do počítače.

Klepněte pro větší obrázek 
Tabula rasa PicasaDownloaderu.

A právě v tuto chvíli nastupuje malá a jednoduchá aplikace PicasaDownloader, kterou se její český autor Vojta Mrázek rozhodl dát uživatelům k dispozici zdarma. Program je určen ke stahování obrázků právě ze zmíněných galerií Google Picasa. Jednoduše zadáte adresu galerie a program všechno automaticky stáhne. Vše hezky česky, snadno, rychle, efektivně a zadarmo.

stáhnout program PicasaDownloader 1.1 (120 kB)


PicDownloader

Tento program stahuje a následně spravuje obrázky a fotografie umístěné na webových stránkách. Na úvod vás přivítá průvodce, do kterého zadáte adresu cílové stránky. Poté nastavíte hodnoty, na jejichž základě bude program vybírat a stahovat obrázky. Kromě filtru formátu lze nastavit i mantinely velikosti grafiky. S těmito informacemi již program dále pracuje a na vaše znamení začne prohledávat web a stahovat.

Klepněte pro větší obrázek 
Co vše se najde na živě.

Během samotného stahování lze obrázky prohlížet, editovat či mazat. Neočekávejte však od programu pokročilé techniky úpravy grafiky. Naleznete zde jen opravdu základní úkony. PicDownloader je použitelný opravdu jen na hromadné stahování. Na závěr je možné celý projekt uložit nebo zvolené obrázky přenést někam jinam. Za používání programu ale budete muset bohužel zaplatit.

Klepněte pro větší obrázek 
Přiblížení staženého obrázku.

stáhnout program PicDownloader 4.5 (1,7 MB)


WebImageGrab

Malý nástroj, známý dříve pod názvem GOOGLEGRAB, určený k pohodlnému stahování obrázků z vyhledávače Google. Nabízí logy, dětské filtry, nastavení velikostí obrázků, zdokonalené výsledky hledání. Stačí jednoduše napsat klíčové slovo a program už vše automaticky vyhledá i stáhne sám. Utilita běží i pod operačním systémem Mac OS X. Program je možné používat zdarma, sáhnout ale můžete také po verzi PRO, která je rychlejší a nabízí více funkcí. Za ni si už ale musíte připlatit.

Klepněte pro větší obrázek 
Spartánský vzhled.

stáhnout program WebImageGrab 7.5 (5,3 MB)


GetWebPics

Další z řady programů specializujících se na hromadné stahování obrázků z webových stránek. GetWebPics je v lecčem velice podobný off-line webovým prohlížečům. Stahuje velké množství souborů, které uživatel dopředu pomocí formátu, velikosti, rozlišení a dalších kritérií definuje. Program umožňuje zachování adresářů a nabízí i množství přehledných statistik. Pokud se potřebujete připojovat k zabezpečeným serverům, GetWebPics zvládá i práci s přístupovými údaji.

Klepněte pro větší obrázek 
Kdo hledá, najde.

stáhnout program GetWebPics 2.9 (3,0 MB)


Web Pictures Downloader

Alternativa k výše uvedenému programu GetWebPics. Nejedná se ovšem o alternativu zdarma, i za tento program si budete muset zaplatit. Postup je jinak shodný. Zadáte adresu serveru, program analyzuje webové stránky a nabídne seznam obrázků spolu se strukturou webu ke stažení. Stahovat můžete maximálně z 8 různých serverů zároveň.

Klepněte pro větší obrázek 
Připraveno ke stahování.

stáhnout program Web Pictures Downloader 1.9 build 16 (1,9 MB)


Windows Live Fotogalerie

Do značné míry konkurence systému Google Picasa. Program Windows Live Fotogalerie usnadňuje uspořádání, sdílení a úpravy fotografií. Pouhými několika klepnutími můžete odeslat prezentace fotografií do služby Windows Live Space. Je možné také stahovat celá alba ze služby Windows Live Spaces ve vysokém rozlišení. Kombinací několika fotografií vytvoříte skvělý panoramatický pohled. Své fotografie můžete vylepšit úpravou barvy a expozice. Dalšího zlepšení dosáhnete oříznutím fotografií a opravou efektu červených očí.

Klepněte pro větší obrázek 
Obrázky připravené pro upload.

stáhnout program Windows Live Fotogalerie 2009 14.0.8081.709 (1,1 MB)


Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, GigaMania, Picasa, Downloader, Finder, Pictures, Tabula Rasa

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Gildiss 24. 8. 2009 10:45:39
    Další alternativa je používat prohlížeč Firefox a add-on Save Images :-)
  • Tomáš Břinčil 23. 8. 2009 21:49:09
    kvalitní názor
  • w4rezz 23. 8. 2009 15:05:45
    a nebo taky wget co
Určitě si přečtěte

Kde nejlevněji uložit 1 TB dat: Srovnali jsme aktuální ceny cloudových úložišť

Kde nejlevněji uložit 1 TB dat: Srovnali jsme aktuální ceny cloudových úložišť

** Srovnali jsme známá cloudová úložiště podle toho, kolik měsíčně zaplatíte za 1TB ** Ceny se pohybují od dvou stovek až po tisíc korun ** Google umožní uložit až 30 TB dat

18.  3.  2017 | Stanislav Janů | 115

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

** Do Vancouveru se sjeli hackeři ** Soutěžili v útocích na prohlížeče ** Chrome odolal, ale Edge to projel na celé čáře

22.  3.  2017 | Jakub Čížek | 78

Pojďme programovat elektroniku: Meteostanice, která bude díky Sigfoxu posílat stav počasí třeba z vrcholu Sněžky

Pojďme programovat elektroniku: Meteostanice, která bude díky Sigfoxu posílat stav počasí třeba z vrcholu Sněžky

** Příští roky budou ve znamení internetu věcí ** Podívali jsme se podrobně na síť Sigfox ** Takhle s ní komunikují krabičky z celé Evropy

19.  3.  2017 | Jakub Čížek | 18

Obří Mechroboti jsou realitou, měří čtyři metry a mají hmotnost přes 1,5 tuny

Obří Mechroboti jsou realitou, měří čtyři metry a mají hmotnost přes 1,5 tuny

** Jihokorejská společnost Hankook Mirae Technology vyrábí obří Mechroboty ** Jsou určené pro ovládání člověkem uvnitř ** V prodeji se objeví koncem tohoto roku za 200 milionů korun

20.  3.  2017 | Karel Javůrek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných sluchátek

Příslušenství do USB-C