Ke stažení: Posloucháme internetové rádio

Masovým rozšířením vysokorychlostního internetu se do popředí dostává i jeho multimediální dimenze. Sledování televize a poslech rádií on-line je nyní samozřejmostí.

Net Rádio Rekordér

Abyste hned zpočátku nechodili nikam daleko, můžete sáhnout po tomto programu slovenské provenience. Net Rádio Rekordér navzdory svému názvu umožňuje i přehrávání televize on-line. Jeho hlavním posláním je uživateli poskytnout poslech i nahrávání internetových rádií. To vše poskytuje ve slovenštině skrze jednoduché a intuitivní ovládání v přehledném graficky méně nápaditém prostředí.

Klepněte pro větší obrázek 
Televize nebo rádio?

Přehrávání je dostačující úrovni, přestože zde chybí propracovanější nastavení produkce zvuku. Přístup k internetovým stanicím máte přes seznam obsažený v programu, který lze pochopitelně dále editovat. Svižnější přístup je pak možný skrze devět nastavitelných tlačítek rychlé volby. Přítomné jsou zde ještě tlačítka pro ztišení, navštívení domácí webové stránky, přehrání rádia z ručně vyplněné adresy a také nahrávání a konverzi nahraného.

Klepněte pro větší obrázek 
Trochu jako telefon.

Nahrávání se spouští i vypíná jediným čudlíkem. Přestože je v jednoduchosti síla, tak zkušenější uživatel zde postrádá nastavení kvality a dalších atributů nahrávání, výstupního formátu a další. Net Rádio Rekordér nahrává pouze do wavu. Z toho důvodu je zde přítomno ono tlačítko pro konverzi do mp3. Zaznamenávat rádio můžete i automaticky v zadaném čase. Nicméně kvalita záznamu je spíše na nižší úrovni. Seznam českých a slovenských rádií je oproti tomu více než dostačující.

Klepněte pro větší obrázek 
Cibulkovy seznamy to sice nejsou, ale...

stáhnout program NET Rádio Rekordér 4.5.5 (21 MB)


OnLineLive

Stejně jako program výše, i OnLineLive nabízí přehrávání on-line televizí (naleznete jich zde více jak tři tisíce) i internetových rádií. Pro potřeby tohoto článku se dále budeme věnovat té rádiové části programu. V porovnání se staršími verzemi OnLineLive zabodoval především v inovovaném designu. Nezaostává ovšem ani ve funkčnosti. Program nabízí ohromující počet rádií. Ta jsou tematicky, regionálně i jazykově přehledně rozdělena. Vybere si tu tak opravdu každý.

Klepněte pro větší obrázek 
Výběr je opravdu veliký.

Program umožňuje přehrávání ve vlastním prostředí nebo zapne příslušný externí přehrávač. Poslech si tak můžete bez problémů vychutnat ve Windows Media Playeru, Winampu i Foobaru, kde máte nastavený ekvalizér podle svého gusta. Na rozdíl od Net Rádia Rekordéru nenabízí nahrávání, ale tento handicap plně vynahrazuje mnohonásobně vyšším výběrem stanic a především kvalitou reprodukce zvuku.

Klepněte pro větší obrázek 
Už to hraje a tancuje.

stáhnout program OnLineLive 7.1.1 (2,1 MB)


Replay AV

Replay AV (dříve ReplayRadio) dovoluje nahrávat tisíce rádio stanicí, XM kanálů a poslouchat je kdykoliv chcete. Pomocí integrovaného Media Guide si vyberete stanici pro nahrávání. Aplikace ukládá data ve formátu MP3, které mohou být automaticky zkopírovány na iPod zařízení. Kvalita nahraného vysílání je v porovnání s Net Rádio Rekordérem o poznání vyšší a dá se s ní pro běžný poslech spokojit.

Klepněte pro větší obrázek 
Seznam stanic k nahrávání.

Nahrávat lze i z připojených zařízení k PC. Nejste limitování pouze on-line vysíláním, ale uchovat můžete i zvuk kazetového přehrávače, klasického rádia apod. Autor programu se chlubí tím, že nahrajete jakýkoli zvuk hrající v počítači. Program zvládá rovněž i záznam videa. Do počítače tak můžete uložit videa z YouTube nebo zachytit klipy Windows Media či Real Video.

stáhnout program Replay AV 8.82 (31 MB)


ChrisTV Online

ChrisTV Online! vám umožní sledovat živé TV kanály a poslouchat internetové rádio stanice na internetu. Program je další alternativa k výše uvedeným produktům. Naleznete u něj trochu jiné ovládání a pochopitelně i jiný výběr stanic. ChrisTV Online se už z podstaty svého názvu specializuje především na streamovaná videa. Internetová rádia jsou tak poněkud upozaděna.

Klepněte pro větší obrázek 
Na ČT24 dávají Temno.

stáhnout program ChrisTV Online 4.7 Free (0,00 kB)


Rádio4U GADGET

Máte rádi hudbu 90-tých let? Oblíbili jste si internetové rádio RÁDIO4U? Můžete mít rádio přímo na ploše či sidebaru počítače. Tento gadget je typický svým lehkým ovládáním. Také zobrazuje vždy aktuálně vysílanou skladbu (i když rádio neposloucháte, vždy máte přehled nad tím co se vysílá). Při přehrávání rádia se zobrazují informace o Rádiu4U a o nových verzí GADGETU.

Klepněte pro větší obrázek 
Rádio pro vás.

stáhnout program Rádio4U GADGET 2.10.0 (50 kB)


Jazz Radio

Na závěr malá utilitka pro fajnšmekry. S programem Jazz Radio můžete poslouchat přes 100 jazzových rádiových stanic z celého světa. Importuje se do webového prohlížeče, takže jej budete mít vždy při ruce. Software sleduje důležité webové stránky zabývajících se jazzem, takže vám neunikne žádná podstatná informace z této oblasti.

Klepněte pro větší obrázek 
Je libo trochu jazzu?

stáhnout program Jazz Radio 4.5.1 (755 kB)


Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: GigaMania, Rádio, Jazz, Gadget, Replay, Radio, Radio 1, Internetová televize, Televize program, Televize online, Online Radio, Slovenská televize, Handicap, Tv program slovenské televize, Česká televize živé vysílání

20 komentářů

Nejnovější komentáře

  • patrik novak 1. 6. 2014 16:59:40
    Denně posloucháme internetové rádio, mé oblíbené: rock max:...
  • NetCommander 7. 6. 2009 11:33:51
    Nevýte někdo kde najdu návod na nastavení Screamer Radio aby se mi skladby...
  • 007uživatel 3. 2. 2009 23:23:39
    ;-) Tak přesně tuhle aplikaci jsem hledal ve výčtu .. a marně . V...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

Včera | Pavel Tronner | 32

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

** Legendární hra Starcraft je nyní k dispozici zdarma ** Chystá se i nová remasterovaná verze s hezčí grafikou

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 25

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?