reklama

jv16 PowerTools: Vše, co potřebujete k údržbě počítače

Správa, oprava, čištění, odinstalování, optimalizace, zálohování. S tím vším si poradí výkonný, funkčně extrémně bohatý a česky hovoří program jv16 PowerTools. Nyní ve verzi 3.

Aplikace jv16 PowerTools je v podstatě obsáhlým balíkem dlouhé řady různých nástrojů určených pro údržbu počítače. Obsahuje prakticky vše, na co si vzpomenete. Do určité míry pochopitelně supluje nativní dovednosti Windows, ovšem i tyto systémové nástroje vylepšuje a dodává ve svém přehledném a jednoduchém provedení.

Velkou výhodou přitom je, že vše naleznete na jednom místě se stejnou filosofií ovládání. Program je navíc kompletně v češtině, takže je přívětivý pro začátečníky, kterým nabídne speciální rozhraní, ale své si v něm najdou rovněž zkušení uživatelé. Co vše jv16 PowerTools nabízí a co nového ve verzi 2013 přináší?

Dva druhy rozhraní

Po instalaci, výběru české lokalizace a během prvního spuštění programu budete dotázáni, zda si přejete pracovat ve stručném rozhraní, nebo jako zkušený uživatel zvolíte plnou nabídku funkcí a možností. Nutno ihned dodat, že tato volba není nikterak fatální, jednak můžete mezi rozhraními rychle přepínat, jednak mezi nimi až zase takový rozdíl není.

Klepněte pro větší obrázek
Výběr jazyka. Nechybí zde ani čeština.

Stručné nastavení jen začátečníka uchrání od některých problematických funkcí, které by v neznalých a nepovolaných rukou mohly napáchat škody, které např. při zásazích do registru Windows nutně vznikají. Při prvním spuštění program rovněž detailně prověří systém, čímž si udělá o něm obraz a další kroky a opravy jsou o to rychlejší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volba prostředí a počáteční sken systému.
 

Jedno okno, několik záložek

Již při letmém pohledu na okno aplikace je zřejmé, že nabízí jednoduché a přehledné prostředí, které je rozděleno do několika tematických (funkčních) skupin. Nejdůležitější nástroje naleznete ihned v té první s názvem Základní, dále můžete využít schopnosti funkcí pro práci s registrem, soubory či systémem.

Klepněte pro větší obrázek
Základní nabídka programu.

Nezbytným prvkem zde je možnost tvorby a obnovy zálohy pro případ, že dojde v důsledku užívání programu k negativním zásahům do systému, a najdete tu rovněž log pro záznam veškerých aktivit uživatele. Grafické ztvárnění prostředí je celkem líbivé a pohyb po něm velice svižný, přeci jen se jedná o jednoduchý program.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hledání závad systému a nabídka jejich řešení.
 

Čištění a opravy

Vyčistit a opravit počítač, tak se jmenuje hlavní dovednost v základní nabídce programu. Dlouhým skenem prověří hlavní neduhy systému v podobě prázdných cest v registru, chyb v souborech, špatně odinstalovaného softwaru atd. Na závěr pak vyhodí výsledek, který si může uživatel dopodrobna prohlédnout a nalezené chyby nechat opravit.

Klepněte pro větší obrázek
Dostupné nástroje pro práci s registrem.

Netřeba přitom dodávat, že podobné zásahy můžou mít sice na systém blahodárný vliv, ale mohou způsobit také jeho pád. Jv16 PowerTools ale poměrně dobře vyhodnocuje nalezené chyby a pravděpodobnost jeho špatného úsudku a ohrožení chodu a stability Windows tak není příliš vysoká.

Každopádně tento model, kdy dochází k prověření, vyhodnocení a následnému opravení, uklizení, vyčištění, je typický pro většinu nástrojů obsažených v aplikaci. V základní nabídce lze ještě spravovat automaticky spouštěné programy, pořádně odinstalovat software, uklidit počítač od dočasných souborů, nebo optimalizovat jeho výkon.

Práce s registrem a nástroje souborů

Základním nástrojem pro práci s registrem je pochopitelně jeho správce. Zásahy přímo do kódu jsou ale pro většinu uživatelů španělskou vesnicí, takže se musí spolehnout na pomoc dalších dílčích nástrojů typu vyhledávače, čističe, komprimátoru, monitoru a informátoru. Tyto nástroje navíc mohou využít i odborníci, protože manuální pohyb po registru usnadní.

Klepněte pro větší obrázek
Nástroje souborů

Záložka s nástroji souborů obsahuje rovněž kvantum vyhledávačů a čističů. Přítomný je užitečný hledač duplicit, organizátor souborů a funkce pro jejich hromadné přejmenování. Užitečné jsou také funkce pro slučování a rozdělování souborů, stejně jako pro jejich odstraňování během restartování počítače.

Už žádné stopy

Záložka pro nástroje systému do značné míry kopíruje základní nabídku funkcí, ovšem navíc nabízí užitečný automatizační nástroj pro spouštění procesů za určitých podmínek. Jv16 PowerTools může také sloužit coby zametač stop po činnosti v počítači. Umí jak pročistit historii, tak celý systém a pořádně promazat vybranou diskovou jednotku.

Klepněte pro větší obrázek
V podstatě základní nástroje systému.

Bohaté nastavení pro hračičky

Velkou předností programu jsou jeho široké možnosti přizpůsobení. Nastavit si zde můžete v podstatě vše do nejmenších detailů. Samozřejmostí jsou základní úpravy vzhledu a chování aplikace, grafických efektů a zobrazování jednotlivých nástrojů. Přesně určíte, kam má program ukládat data, jakým způsobem má být zabezpečen nebo jak má pracovat se zálohami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Široké možnosti nastavení programu.
 

Novinky ve verzi 2013

Protože jv16 PowerTools s každým rokem přichází s novou dávkou vylepšení a úprav, nejinak tomu je i letos. Předně je program kompatibilní s Windows 8, dále dodává novou generaci čističe registru, o němž autoři tvrdí, že je mnohem výkonnější a zároveň bezpečnější, než jeho předchůdce, a opomenout nelze ani výkonnější a preciznější odinstalátor programů třetích stran.

Klepněte pro větší obrázek
Promazávání historie.

Vylepšen byl také vyhledávač duplicitních souborů, který je nyní rychlejší o celých 70 % a došlo pochopitelně k drobným úpravám celé řady dalších nástrojů. Jv16 PowerTools tak představuje univerzální „vševjednom“ balík, který vychází vstříc jak úplným začátečníkům, tak zkušeným uživatelům.

Přesto oproti konkurenci typu CCleaneru či Advanced SystemCare trpí jednou slabinou. Tou je nutnost zaplatit za licenci nemalých 30 dolarů. Právě kvalita a výkonnost jeho bezplatných konkurentů tak větší expanzi jv16 PowerTools do určité míry omezuje.

 

Témata článku: Software, Tipy, GigaMania

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jirka Dřevěný 16. 5. 2013 22:52:29
    nesmysl,jeví se že zrychlil ale výsledek na oko není,to už je lepší tuneup...
  • Zdeněk Malčánek 3. 5. 2013 15:46:47
    Super, zase nám přibude práce. Doporučuji všem lamkám stáhnout,...
  • medvěd z lesa 3. 5. 2013 8:59:17
    VIdím to jinak.Dříve jsem věřil že mi advanced system care a jemu podobní...
reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 35

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 132

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 39

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

** AMD uvedlo první tři procesory Ryzen 7 ** Všechny budou pracovat s osmi jádry a šestnácti vlákny ** Na pulty obchodů se dostanou už za týden

22.  2.  2017 | Stanislav Janů | 121

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

** V macOS funguje vyhledávání Spotlight, ve Windows podobně propracovaná funkce chybí ** Alternativy se zaměřují na rychlé hledání souborů i externí zdroje ** Mnohé mohou vyhledávání ve Windows kompletně nahradit

18.  2.  2017 | Stanislav Janů | 58

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

** Evropští úředníci chtějí, aby byly Desítky transparentnější ** Microsoft od jara skutečně chystá změny ** Ochráncům soukromí to ale nestačí

21.  2.  2017 | Jakub Čížek | 217


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama