JPEG Resampler: Prostě hromadné úpravy obrázků

Populární, český a freewarový prográmek, který má za úkol dávkově měnit nejrůznější vlastnosti obrázkových souborů, se dočkal verze pro rok 2010. Budete mít o něj zájem?

Funkce a dovednosti JPEG Resampleru sice naleznete v každém lepším editoru či prohlížeči obrázků a digitálních fotek, přesto se nemusí vždy jednat o jednoduché, srozumitelné a bezplatné řešení. Tento program nabízí snadnou orientaci, intuitivní a nenáročné uživatelské prostředí, českou lokalizaci a pro nekomerční užití i nulovou cenu. Pokud se tedy kvůli hromadným úpravám obrázků nechcete prohrabovat nástroji složitých grafických editorů, stáhnutím JPEG Resampleru svůj problém vyřešíte.

Jde rovnou na věc

JPEG Resampler má tu výhodu, že ve své miniaturnosti ke svému běhu nepotřebuje dokonce ani instalaci. Stačí jej tedy po stažení pouze rozbalit a spustit, přičemž následně zvolíte mezi začátečnickým módem a tím pro pokročilé. Bez ohledu na vaše schopnosti zvolte rozhraní pro zkušenější uživatele, které vám nabídne více funkcí a možností nastavení. Zobrazí se tak malé a prostě vybavené okénko, v němž zvládnete všechny operace.

Klepněte pro větší obrázek 
Hlavní a základní okno aplikace.

Po zvolení zdrojových souborů či adresářů (aplikace dokáže pracovat i s obsahem vybraných složek) se můžete směle vrhnout na základní nastavení výstupu, tedy úprav, které pomocí programu chcete provést. Lze takto jednoduše konvertovat mezi jednotlivými grafickými formáty, jejichž podpora se omezuje pouze na ty nejčastěji používané. Dále se dá nastavit zmenšení obrázků podle zvolených kritérií, mezi něž patří např. rozlišení, maximální rozměry, velikost souboru atd.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nastavení výstupního formátu a rozměrů obrázku.

Detailní nastavení a grafické úpravy

Kromě těchto základních parametrů můžete zabrousit i více do hloubky a zvolit kvalitu JPG, míru komprese PNG a další. Pohrát si lze i s grafickou podobou obrázků, kdy na ně můžete hromadně aplikovat nejrůznější filtry (pro zaostřování, změkčení, zesvětlení apod.) či je nechat pozbýt jejich barevnou hloubku. Výsledek se v závislosti na nastavení projeví buďto přímo ve zdrojových obrázcích, nebo se vytvoří celá nová sada upravených souborů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detailnější možnosti výstupu i bonusové funkce programu.

Aby toho nebylo málo, JPEG Resampler nabízí i možnosti přetvoření názvů podle zadaného klíče, vkládání textu, loga či GPS souřadnic a nechá vás i vygenerovat jednoduchý HTML dokument se skupinou obrázků. Je třeba ještě zmínit skutečnost, že aplikaci můžete použít přímo jako prohlížeč grafických souborů, který je ale velice pomalý a těžkopádný, takže se hodí spíše pro upřesnění výběru než k prezentaci fotoalba.

Klepněte pro větší obrázek 
Prohlížení fotek je velice pomalé a neefektivní.

JPEG Resampler je jednoduchý program s jasně vymezeným polem působnosti. Pokud chcete rychle a efektivně změnit základní parametry fotek či obrázků, aniž byste museli zapínat mnohdy těžkopádné grafické editory nebo prohlížeče, je tato aplikace se svou přívětivou licencí a českým prostředím dobrou volbou.

stáhnout program JPEG Resampler 2010 Licence: freeware (pro nekomerční použití), 1,3 MB
Autor: ing. David Macek
Web programu: software.macek.cc


Témata článku: Software, GigaMania, JPEG, Fotoalba

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Aleq 29. 9. 2010 11:10:29
    Doporucuju jeste i http://www.rw-designer.com/photo-resizer-advanced - je...
  • Milopolon 29. 9. 2010 10:26:27
    Pardon. To neměla být reakce na Vás, ale na poznámku pod vámi. :-)
  • Milopolon 29. 9. 2010 10:25:30
    zůstanu u Picasy a její hromadné konverzi. :-)
Určitě si přečtěte

To tu ještě nebylo. Specialisté ukázali, že zavirované mohou být i titulky SRT

To tu ještě nebylo. Specialisté ukázali, že zavirované mohou být i titulky SRT

** Stáhnete si film a titulky třeba z OpenSubtitles.org ** A osud vás za ten warez záhy potrestá ** Specialisté totiž ukázali, že i v titulcích může být schovaný virus

24.  5.  2017 | Jakub Čížek | 58

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si bezdotykové ovládání PC za stokorunu

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si bezdotykové ovládání PC za stokorunu

** Vzpomínáte na Leap Motion? ** Dnes si postavíme něco podobného za zlomek ceny ** Pohrajeme si s optickým detektorem gest

Včera | Jakub Čížek | 9

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

** WannaCry se masivně rozšířil kvůli zranitelnosti ve Windows ** Ta mu umožnila, aby se pokusil sám napadnout další počítače ** Jenže ta chyba už je dva měsíce opravená!

22.  5.  2017 | Jakub Čížek | 97


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky