Jak ušetřit až 60 % za IT náklady?

Technologie, která zaručuje neobyčejnou bezpečnost systému, nejnižší náklady na provoz a snadnější správu, má jméno Samsung SyncMaster.
Jak ušetřit až 60 % za IT náklady?

Většina českých firem utrácí své rozpočty za drahou výpočetní techniku, ačkoliv neefektivní nákupy klasických PC do firem jsou zejména v době ekonomické krize a škrtů v rozpočtech zbytečné. Možnost ušetřit nejméně 60 % nákladů za nákup hardware nabízí tencí klienti Samsung. Produkt světoznámé značky je zárukou maximální spolehlivosti, což ocení zejména IT správci a firmy, které se zabývají správou sítí. Pro jejich práci představuje technologie tenký klient výrazné usnadnění správy sítě, které zaručuje bezporuchovost zařízení, žádné hromadné instalace aplikačního software nebo možnost vzdálené a centrální správy.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě mimořádně nízkých investičních a provozních nákladů poskytuje technologie řadu podstatných výhod. Zařízení využívá Microsoft RDP nebo Citrix ICA protokol, pomocí kterého se připojí na aplikační server. Počítač připojený na vzdálenou plochu je pak zcela bezúdržbový. Pro outsourcingové ITfirmy, které mohou navíc do portfolia svých služeb zahrnout online vzdálenou uživatelskou podporu, znamená bezúdržbovost významné snížení nákladů na výjezdech k zákazníkům.

Uložení všech dat a instalace aplikací na serveru garantuje vysoké zabezpečení proti selhání obvyklého PC nebo úniku citlivých dat mimo firemní síť. Zejména v lékařských ordinacích, recepcích, zasedacích místnostech a dalších provozech, kde se může nepovolaná osoba přiblížit k počítači nebo jej dokonce odcizit, je tenký klient ideální volbou. Vysoký výkon systému závisí především na počtu současně pracujících uživatelů a typu provozovaných aplikací. Běžně dostupné servery dnes obslouží až 160 současně pracujících uživatelů. Příznivci ekologie a šetření elektrické energie jistě ocení nejméně 10x nižší spotřebu než obvyklé PC. Za elektřinu se tak ušetří až 90% výdajů.

Model SyncMaster 930XT je vybaven operačním systémem Windows XP Embedded Feature Pack 2007, procesorem AMD Sempron 2100+ a pamětí RAM DDR2 512 MB rozšiřitelnou až na 2 GB. Je určen pro náročnější uživatele, kteří ocení možnost provozování lokálních aplikací a připojování prakticky libovolných periferií kompatibilních s Windows XP. SyncMaster 911NT obsahuje operační systém Window CE, procesor AMD Geode LX a paměť RAM 128 MB. Oba modely jsou vybaveny dostatečným počtem USB portů a systémem Dual Video pro připojení druhého LCD panelu. Podrobné technické specifikace Samsung 930XT a 911NT naleznete zde (PDF).

Okamžitý termín dodání zaručuje společnost Českomoravské informační systémy s.r.o., která se touto technologií zabývá a je největším dodavatelem tenkých klientů pro malé a střední firmy v ČR. „Ve vyspělých zemích na tyto úsporné technologie přechází stále vyšší počet organizací. U nás je to zatím stěží 10%,“ uvádí Ing. Václav Svátek, generální ředitel společnosti.Vedle finančních úspor přitom podle něj tenký klient přináší i příjemný uživatelský komfort v prostorách s mnoha pracovišti, například absolutní bezhlučnost, minimální produkci tepla a volné místo u pracovního stolu.

„Tenký klient umožňuje široké využití v komerčním sektoru, je vhodný pro kancelářské aplikace v podnicích všech velikostí a zaměření: školy, hotely, nemocnice a lékařské ordinace, veřejně přístupná místa, státní správa“ upozorňuje Václav Svátek. Společnosti se zaměřením na služby jako jsou např. účetní, právní, realitní, poradenské nebo již zmíněné outsourcingové IT firmy mohou navíc využít možnost vzdáleného připojení. Uživatelé se tak připojí na svou pracovní plochu kdykoliv a odkudkoliv.

Pro menší firmy, které nechtějí nebo nemohou investovat do vlastní serverové infrastruktury, je ideálním řešením projekt ČMIS Kancelář on-line. Kromě uživatelského účtu v serverové farmě umístěné přímo v datovém centru zde zákazník může získat také kompletní systémovou správu a uživatelskou podporu. Firemní počítačová síť se tak může zredukovat jen na několik tenkých klientů s přesně určenými měsíčními náklady na správu IT.

Exkluzivní spolupráce společností Českomoravské informační systémy s.r.o. a Samsung zaručuje nejnižší velkoobchodní ceny pro resellery a subdodavatele a zároveň jim poskytuje možnost nastavení vlastních marží, které mohou být podstatně vyšší než u běžných PC. Kompletní pracoviště s 19“ LCD panelem, klávesnicí a myší je možné pořídit již za cenu nesrovnatelně nižší s nákupní cenou standardního PC.

Více informací o tenkých klientech Samsung 930XT a 911NT naleznete zde.

Témata článku: Ekologie, Škola paměti, Kancelářské stoly

Určitě si přečtěte

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

19.  5.  2017 | redakce | 38

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

** WannaCry se masivně rozšířil kvůli zranitelnosti ve Windows ** Ta mu umožnila, aby se pokusil sám napadnout další počítače ** Jenže ta chyba už je dva měsíce opravená!

22.  5.  2017 | Jakub Čížek | 92

Nastal čas znovu vynalézt klávesnici. Anebo vám ta současná opravdu vyhovuje?

Nastal čas znovu vynalézt klávesnici. Anebo vám ta současná opravdu vyhovuje?

**Měli bychom provést revoluci klávesnice? ** Anebo je její dnes už hodně zastaralý koncept prostě nejlepší? ** Budeme na klávesnici odkázaní už navždy?

20.  5.  2017 | Jakub Čížek | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5