reklama

Jak internet dokáže napomoci a zpříjemnit kursové sázení

Kdo nesází, nevyhraje, ale ani neprohraje. Internet je protkaný informacemi o nadcházejících sportovních utkáních, zároveň s tím přináší poměrně detailní údaje na téma kursového sázení. Jak si mohou vášniví sázkaři s jeho pomocí zvýšit pravděpodobnost případné výhry?

Patříte-li mezi příznivce kursového sázení, zcela jistě volíte vlastní strategii získávání aktuálních informací. Občasní sázkaři pokouší štěstěnu „střílením od boku“, pokročilejší s neutuchající vervou pročítají statistické tabulky a snaží se jít na věc více vědecky. Kult jen těžko předvídatelného sportovního sázení se rychle rozšířil také vodami internetu, k dispozici je zde řada velice povedených stránek s touto tématikou.

Ve víru čísel a nabídek

První věc, kterou většina sázkařů potřebuje vyřešit, představuje volba vhodné sázkové kanceláře. Dobře známé domácí sázkové kanceláře klienty lákají různými věrnostními programy, ty internetové zase poskytují pohodlnější uzavírání sázek z domova a nemalé vstupní bonusy.

Zajímavým a oblíbeným směrem se vydává česká sázková kancelář Chance, která legislativní zákaz internetového sázení řeší po svém. Jako sázkař si na internetu bez problémů vytvoříte požadovaný tiket z libovolných utkání nabídky a s automatickým propočtem výsledných kurzů i výher. Poté zvolíte, na kterou pobočku se má zaslat, a tu později navštívíte s vygenerovaným identifikátorem. Jednoduchý přístup, který šetří ruční psaní tiketu a urychluje jeho tvorbu.

Bez ohledu na to, které sázkové kanceláře využíváte, můžete ve vodách internetu zalovit po aktuálních statistikách a souhrnu vývoje požadovaného sportovního odvětví. Kromě základních tabulek, jež se vyskytují například v novinách či na teletextu, existují také interaktivní varianty – v libovolné disciplíně můžete porovnávat dva týmy, zjistit, v jakých časových úsecích utkání střílejí nejvíce branek apod. Nespornou výhodu oproti tištěným zdrojům zde představuje aktuálnost čerpaných informací. Mezi statistické krále světa kopané patří například servery www.soccerbot.com či www.soccerstats.com.

Klepněte pro větší obrázek

Aplikace LeaguePad přestavuje dobrého pomocníka při odhadování výsledku nadcházejících utkání

Chytrému napověz

Pravou baštou pro moderní sázkařské nadšence je však možnost získání aktuálních předpovědí pro nadcházející utkání. První krůčky internetového myšlení se tímto směrem ubírají ke stažení různých podpůrných aplikací, které dokáží z dosavadních výsledků vykouzlit více či méně spolehlivý tip. Mezi oblíbené patří například propracovaný software LeaguePad nebo český Trefík. Zde však striktně matematická kosa často dopadá na tvrdý kámen v podobě hůře předpověditelných událostí. Předem definované vzorce totiž jen těžko mohou zahrnout aktuální zranění hráčů, takřka nehratelný terén a další nevyzpytatelnosti světa sportu.

Nastíněný problém se snaží řešit odborná diskusní fóra, na jejichž stránkách si komunita sázkařů z celého světa vyměňuje rady a názory. Mezi českou špičku patří webové stránky serveru www.tipovani.cz, kde je každý den hodně rušno a analýzami se to zde jen hemží. Ze zahraničních serverů vyčnívají zejména www.bethelp.com se sekcí Previews či odpovídající kategorie na webových stránkách www.bettingadvice.com. Prvně jmenovaný zdroj nabízí hned několik různých analýz ke každému utkání, druhý zase zaujme velice podrobně psanými předpověďmi.

Klepněte pro větší obrázek

Sledování vývoje utkání minutu po minutě dokáže zvednout adrenalin i klidnějším sázkařům. Na obrázku informace serveru www.livescore.com

Jsou-li karty rozdány (rozuměj sázenky podány), mohou si sázkaři díky internetu velice snadno zvyšovat adrenalin během již hraných utkání. Existuje nespočet globálních stránek, které minutu po minutě sledují vývoj jednolitých utkání hraných ve světě (www.livescore.com, www.soccerstand.com), a přinášejí tak údaje o vstřelených brankách, vyloučeních a dalších detailech. Náruživci pak mohou přímo sledovat živá vysílání připojením k odpovídajícím streamingovým serverům, jejichž adresy se však mění utkání od utkání. Vhodnou volbou pro sledování přímých přenosů mohou být technologie založené na P2P streamingu, jednou z nich je například software PPLive.

Využití internetu jako nápovědy pro kursové sázení představuje další z velice důležitých možností sítě sítí. Jen těžko si lze představit jiný a stejně pohodlný zdroj, který pravidelně nabídne aktuální předzápasové informace o utkáních hraných na druhém konci světa. Také zde je však zapotřebí počítat s tím, že štěstěna je vrtkavá a internet navíc zdaleka není vyšíván pouze důvěryhodnými stránkami textu.

Článek vznikl
ve spolupráci
s časopisem
Computer
a čerpá
z čísla 10/06.

 

Témata článku: Software, Internet, Adrenalin, Chance, Teletext

6 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Michal Křivý 21. 1. 2015 20:48:09
  Dobrý den, rozjel jsem fb stránku na sportovní tipy. Každý den zde...
 • beda1980 28. 4. 2013 14:23:43
  Jestli se někdo z vás chce naučit sázet profesionálně metodou jistých...
 • Karel Václavka 18. 11. 2006 11:20:18
  Skvělé stránky s hromadou systémů pro kurzové sázení
  a na ruletu jsem...
reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 36

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 141

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

** AMD uvedlo první tři procesory Ryzen 7 ** Všechny budou pracovat s osmi jádry a šestnácti vlákny ** Na pulty obchodů se dostanou už za týden

22.  2.  2017 | Stanislav Janů | 132

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 40

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

** Evropští úředníci chtějí, aby byly Desítky transparentnější ** Microsoft od jara skutečně chystá změny ** Ochráncům soukromí to ale nestačí

21.  2.  2017 | Jakub Čížek | 218

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

** Microsoft do svých telefonů integroval desktopové prostředí ** Moc to ale nevyšlo, chyběl pořádný výkon ** Teď to zkoušejí ex-googleři s Remix Singularity

23.  2.  2017 | Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama