reklama

IT byznys: spolkne Ericsson konkurenta v oblasti mobilní komunikace?

Toshiba už nebude nabízet optické mechaniky * Sun Microsystems dokončil významné akvizice * Vysoké ceny benzínu nutí lidi nakupovat online * Symantec koupí firmu Bindview * Hodlá Ericsson koupit Marconi? * Motorola iRadio nabídne skladby Universal Music Group * Novell najal bývalého viceprezidenta IBM

Toshiba už nebude nabízet optické mechaniky

Podle zprávy CD-R serveru už nebude Toshiba Europe od příštího roku nabízet optické mechaniky. Firma je přestane dodávat ke 31.12.2005. Totéž platí i pro americkou Toshibu (Toshiba USA). Důvodem je s největší pravděpodobností velký tlak na ceny, kterému asi už společnost nedokázala uspokojivě čelit. Jak firma sama zmiňuje, vývoj optických mechanik dospěl do stádia, kdy jsou rozdíly mezi různými produkty minimální, a tak hlavním parametrem, podle kterého se kupující rozhodují, je cena.

Zdroj: CD-R server 

Sun Microsystems dokončil významné akvizice

Společnost Sun Microsystems oznámila úspěšné ukončení akvizic společností StorageTek a SeeBeyond. Akvizice prošly schválením akcionářů obou společností. Za StorageTek zaplatil Sun 37 dolarů v hotovosti za každou akcii, celkem tedy přibližně 4,1 miliardy dolarů. Za akcie společnosti SeeBeyond vyplatil Sun 383 milionů dolarů, resp. 4,25 dolaru za každou akcii.

StorageTek se stane součástí nové organizační jednotky Sunu nazvané Data Management Group (DMG). DMG se bude dále dělit na 3 jednotky nabízející diskové a páskové úložné systémy a řešení ILMS (Information Lifecycle Management Solutions).

Se souhlasem akcionářů byla dokončena rovněž akvizice společnosti SeeBeyond, která byla následně začleněna do softwarové divize Sunu. Prvním výsledkem akvizice je uvedení řešení Sun Java Integration Suite, šesté sady v rámci systému Sun Java Enterprise System (Java ES)

Zdroj: Tisková zpráva

Vysoké ceny benzínu nutí lidi nakupovat online

Výsledky zajímavého průzkumu zveřejněné v neděli ukazují, že díky rostoucím cenám benzínu se stále víc a víc lidí začíná zajímat o online nakupování namísto toho, aby jeli autem do supermarketu. Naopak majitelé online obchodů vidí nadcházející vánoční nákupní horečku velmi pozitivně: „Dá se čekat, že vzhledem k vysokým cenám benzínu budou lidé letos před vánoci nakupovat míň. My ale očekáváme nárůst svých tržeb,“ říká Shmuel Gniwish, šéf online obchodu s klenoty. Dodává, že předpokládá až čtyřicetiprocentní nárůst tržeb oproti stejnému období roku 2004.

Také podle poslední ankety realizované službou Shopzilla, která se specializuje na porovnávání online obchodů, připouští až 40 procent internetových nakupujících, že zvýšili objem svých internetových nákupů ve snaze ušetřit za benzín.

Zdroj: News.com

Symantec koupí firmu Bindview

Společnost Symantec Corp. dnes oznámila, že podepsala definitivní dohodu o koupi společnosti BindView Development Corporation, která je celosvětovým poskytovatelem bezagentového softwaru pro zajištění souladu zabezpečení IT se zásadami a standardy. Hodnota této čistě hotovostní transakce, která podléhá schválení regulačních orgánů a akcionářů společnosti BindView, činí přibližně 209 mil. USD, neboli 4 USD na akcii. Její uzavření se očekává v prvním kalendářním kvartálu roku 2006. Společnost Symantec očekává, že po uzavření této akvizice poskytne celkové komplexní řešení správy souladu se zásadami a správy zranitelných míst a zákazníkům nabídne možnost výběru mezi architekturami využívajícími agentové a bezagentové technologie.

Zdroj: Tisková zpráva

Hodlá Ericsson koupit Marconi?

Podle některých zdrojů se možná schyluje k významnému obchodu ve světě mobilní komunikace. Švédský výrobce telefonů a komunikační techniky, firma Ericsson, se zřejmě chystá koupit svého britského rivala - firmu Marconi. Lidé obeznámení s vyjednáváním říkají, že k uzavření dohody by mohlo dojít už v řádu týdnů.

Podle zprávy listu Financial Mail však Ericsson ocenil Marconiho až na 2.3 miliardy amerických dolarů. Firma Marconi, která málem nepřežila obtížný rok 2001, odmítla tuto informaci jakkoliv specifikovat, mluvčí Eriscssonu pouze poznamenal, že firma nikdy nekomentovala řeči a spekulace.

Zdroj: News.com

Motorola iRadio nabídne skladby Universal Music Group

O této skutečnosti jsme vás už informovali v bleskovce, přesto v našem pravidelném týdenním souhrnu neuškodí ještě jednou připomenout, že společnosti Motorola a Universal Music Group oznámily uzavření významné spolupráce. Služba iRadio, kterou Motorola připravuje na první čtvrtletí příštího roku, umožní zákazníkům poslouchat stovky hudebních stanic a talkshow bez reklamních spotů. Pro uživatele je také připravena možnost vytvořit si rádio na míru, přesně podle svých hudebních preferencí či aktuální nálady.

Základem hudební služby bude katalog společnosti UMG, která se jako první připojila ke snaze Motoroly nabídnout uživatelům mobilní zábavu bez hranic. Služba iRadio využije moderních technologií, v podobě vysokorychlostního připojení k internetu, bluetooth a mobilních telefonů, pro zajištění dostupnosti kvalitní hudby kdekoliv, kde má zákazník s sebou svůj telefon. Široká řada příslušenství přitom umožní naplno využít stávající audio zařízení v domácnosti i automobilu.

Portfolio společnosti Universal Music Group zahrnuje tisíce zpěváků a hudebních skupin, veteránů hitparád i progresivních mladých umělců. Nejznámější hvězdy UMG představují U2, Bon Jovi, Sheryl Crow, Eminem, Mariah Carey nebo Diana Krall, jazzová diva s českými předky.

Zdroj: Tisková zpráva

Novell najal bývalého viceprezidenta IBM

Firma Novell najala pětapadesátiletého Thomase Franceseho, a ustavila jej do pozice operačního šéfa pro Evropu, Střední Východ a Afriku. Francese dříve pracoval pro firmu IBM jako viceprezident pro oblast softwaru v totožných regionech. Francese nahrazuje Richarda Seibta, který v květnu rezignoval na svou pozici.

Novell také zveřejnil finanční podmínky Franceseho kontraktu. Roční plat bude činit 450 000 dolarů, bonus se bude pohybovat 225 000 až 450 000 dolary, dále 300 000 dolarů jednorázová odměna za podpis smlouvy, úhrada nákladů na provoz automobilu a na správu domu v Texasu, 24 000 dolarů jako úhrada nákladů na cestu rodiny do USA, plus další výhody typu přednostní nákup akcií apod.

Zdroj: News.com

Témata článku: Byznys, Marconi, Ericsson, Universal, Bon Jovi, Bono, Diana, Eminem, Mariah Carey, Jet audio

reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 36

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 141

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

** AMD uvedlo první tři procesory Ryzen 7 ** Všechny budou pracovat s osmi jádry a šestnácti vlákny ** Na pulty obchodů se dostanou už za týden

22.  2.  2017 | Stanislav Janů | 133

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

** Evropští úředníci chtějí, aby byly Desítky transparentnější ** Microsoft od jara skutečně chystá změny ** Ochráncům soukromí to ale nestačí

21.  2.  2017 | Jakub Čížek | 219

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

** Microsoft do svých telefonů integroval desktopové prostředí ** Moc to ale nevyšlo, chyběl pořádný výkon ** Teď to zkoušejí ex-googleři s Remix Singularity

23.  2.  2017 | Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama