reklama

IT byznys: Sony je ve ztrátě a propouští

Oraclu se daří, vydělal o 10 milionů dolarů víc než loni * Mediální obr Viacom se dále rozpíná a oznamuje akvizici * Alcatel získal významnou zakázku od britského Úřadu pro dálnice * Dohoda firem Microsoft a Palm je na světě * Společnost HP koupila firmu Peregrine Systems

Zisky Oracle utěšeně rostou

Minulý týden oznámil Oracle své finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí. Může být právem pyšný, neboť jeho zisky značně vyskočily. Hlavním důvodem byla akvizice PeopleSoftu, která ve výsledku firmě přináší slušné navýšení příjmů.

Prodeje hlavního produktu Oraclu – databázového systému – narostly o 1 procento oproti stejnému období před rokem. Loňský kvartál přitom sám Oracle označil za velmi silné období. Čistý příjem za první fiskální čtvrtletí, které skončilo 31. srpna, narostl na 519 milionů dolarů (10 centů za akcii), což je o 10 milionů více než loni.

Zdroj: News.com

Mediální obr se dále roztahuje

Společnost Viacom, mediální konglomerát, oznámila další významnou akvizici. Díky ní se její mediální království ještě dále rozšíří. Jedná se o koupi firmy iFilm, která se specializuje na služby typu video-on-demand. Podle neoficiálních informací zaplatí Viacom zhruba 50 milionů dolarů a kontrakt by měl být dokončen během následujících dvou týdnů.

Viacom vlastní kromě jiného zpravodajský CBSNews.com, dále Neopets, MTV.com a Bet.com. Na webu iFilm pak najdete řadu videoklipů, segmentů televizních show a filmových ukázek. Návštěvnost webu iFilmu v poslední době utěšeně rostla zároveň s tím, jak se rozšiřuje vysokorychlostní internet.

Obě společnosti prozatím odmítly dohodu jakkoliv komentovat. Jedná se však o další z dlouhé řady akvizic, která znamená spojení mediálního a internetového byznysu.

Zdroj: News.com

Sony plánuje propustit 10 000 lidí

Společnost Sony Corp. vydala varování, podle něhož hodlá v následujících několika letech propustit 10 000 lidí a zároveň značně redukovat svou produktovou řadu. Plánuje totiž radikálně přeorganizovat elektronickou divizi, především za účelem snížení svých nákladů.

Potíž je totiž v tom, že firma Sony, která je již delší dobu v problémech, v současném fiskálním roce očekává čistou ztrátu kolem 90 milionů dolarů. Původní předpověď pro toto období však hovořila o čistém zisku 90 milionů. Důvodem ohromného rozdílu jsou podle firmy právě náklady na počínající restrukturalizaci.

V každém případě se Sony rozhodla zredukovat své náklady o 1,8 milionu dolarů do konce fiskálního roku 2007. A to především zmenšením či zavřením svých 15 neziskových obchodních aktivit, redukcí 20 procent produktových modelů a „zeštíhlením“ výrobních kapacit z 65 na 54.

Změny vyústí ve ztrátu 10 000 pracovních pozic, zhruba polovina z toho se bude týkat vedení firmy a pracovníků v administrativě. Firma má v současnosti 151 400 zaměstnanců.

Zdroj: Computerworld

Alcatel bude jezdit po britských dálnicích

Společnost Alcatel oznámila získání kontraktu v hodnotě přibližně 120 milionů eur na vybudování a implementaci konvergované vysokorychlostní telekomunikační sítě podél anglických silnic.

Projekt National Roads Telecommunications Services (NRTS) řídí konsorcium GeneSYS, které tímto úkolem pověřil britský Úřad pro dálnice (UK Highways Agency). Nová telekomunikační síť instalovaná podél silnic významně přispěje k vyšší bezpečnosti provozu a informovanosti řidičů. Implementace bude zahájena v roce 2006, přičemž páteřní přenosová síť má být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2007.

Britský Úřad pro dálnice v současné době spravuje a udržuje 28 různých komunikačních sítí, v nichž jsou přenášena data z více než 11 000 zařízení umístěných podél silnic. Instalace jediné optické páteřní sítě, založené na protokolu IP, zlepší kvalitu přenosu různých typů informací – například záběrů bezpečnostních kamer podél silnic, informačních zpráv pro řidiče či vzájemné komunikace prvků řízení dopravy. Zároveň zkvalitní poskytování komerčních služeb, například telefonie v krizových situacích, jakými jsou havárie apod.

Alcatel poskytne komplexní řešení sítě včetně softwaru a služeb systémové integrace pro všechny provozní a obchodní systémy, které umožní monitorování provozu z jediného řídícího centra v Birminghamu. Řešení zahrnuje optickou platformu Alcatel 1692 Metrospan, směrovač 7750 Service Router a přepínač hlasového provozu na bázi IP, Omni PCX. Řízení nové páteřní sítě zajistí sada aplikací Alcatel 1350.

Zdroj: tisková zpráva

Dohoda firem Microsoft a Palm je tady

Firmy Palm, Inc. a Microsoft Corp. oznámily zahájení strategické spolupráce, která by podle nich mohla vést ke zvýšení podílu na rostoucím trhu se smartphony a k uvedení nového výrobku pro mobilní pracovníky. Palm získal licenci na operační systém Microsoft Windows Mobile pro nový výrobek v rozšiřující se řadě smartphonů Treo. Zařízení bude dostupné u provozovatele bezdrátové sítě, společnosti Verizon Wireless.

Nový smartphone Treo nabízí Outlook Mobile, Office Mobile i Internet Explorer Mobile a stejně tak přímý přístup k Exchange Server 2003 pro mobilní příjem informací. Nový smartphone Treo bude nabízen v rámci služeb Verizon Wireless BroadbandAccess, největší širokopásmové bezdrátové sítě ve Spojených státech. Verizon Wireless očekává, že nový smartphone Treo bude dostupný začátkem roku 2006.

Zdroj: tisková zpráva

Firma HP koupila Peregrine Systems

Společnosti HP a Peregrine Systems, Inc. oznámily, že podepsaly definitivní dohodu, na jejímž základě HP převezme společnost Peregrine prostřednictvím odkoupení akcií – za cenu 26,08 dolaru na akcii. To představuje agregovanou kapitálovou hodnotu ve výši 425 milionů dolarů.

V závěru procesu akvizice bude společnost Peregrine se svými řešeními pro správu prostředků a služeb integrována do obchodní jednotky HP OpenView. Tím bude vytvořeno nejkomplexnější softwarové řešení pro správu distribuovaných podnikových systémů.

Akvizicí získá HP klíčové komponenty pro správu prostředků a služeb, které se stanou součástí nabídky HP OpenView – komplexního řešení pro správu IT procesů a služeb. Mezi funkce řešení Peregrine patří sledování prostředků, kontrola výdajů, automatizace procesů, kontrola služeb, sladění služeb, řídicí panel pro IT pracovníky a také správa outsourcingu, nepřetržitosti provozu a konsolidace.

Zdroj: tisková zpráva

Témata článku: Microsoft, Byznys, Sony, Alcatel, Birmingham, Ip kamery

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • . 2. 10. 2005 12:45:01
    Myslím, že hlavním problémem SONY je to, že nepochopila novou dobu. Třeba...
  • malamig 30. 9. 2005 11:27:49
    Přesně tak. Ušetří na jejich platech. 1,8 mil USD je cca 45 mil Kč děleno...
  • MilanJ 30. 9. 2005 9:59:54
    moc tomu nerozumím, Sony utratí 90mil. dolarů aby mohla vyhodit 10000 lidí...
reklama
Určitě si přečtěte

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 75

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

Včera | Jakub Čížek | 23

Nevyznáte se ve značení procesorů Intelu? Tady máte tahák

Nevyznáte se ve značení procesorů Intelu? Tady máte tahák

** Z označení procesorů Intelu se toho dá mnoho vyčíst ** Ze čtyř čísel se dozvíte něco o výkonu i grafickém jádru ** Poradíme, jak číst číselné označení i písmena na konci

13.  2.  2017 | Stanislav Janů | 37


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama