IT byznys: přelom v Hollywoodu – studia nabízejí filmy ke stahování online

Microsoft koupí ProClarity * SAP se také rozšiřuje * America Online je oficiálně AOL * Společnost CA jmenuje nového ředitele pro školení a vzdělávání * Red Hat ukončuje nadaci Fedora Foundation

Microsoft chce koupit ProClarity

Společnost Microsoft začátkem tohoto týdne oznámila svůj záměr koupit firmu ProClarity. Tato firma už delší dobu funguje jako dodavatel některých technologií pro Microsoft a také jako analytik v oblasti Business Intelligence. A protože i Microsoft si uvědomuje sílu, důležitost a hlavně potenciál Business Intelligence, rozhodl se učinit ProClarity svou nedílnou součástí.

Analytici ProClarity už teď s Microsoftem úzce spolupracují. A již dříve spolupracovali například na vývoji SQL Serveru 2005 nebo Microsoft Excelu.

Zdroj: News.com

Také SAP se rozšiřuje

Další významnou společností, která tento týden ohlásila důležitou akvizici, je SAP. Společnost se rozhodla koupit firmu Virsa, která vyvíjí a dodává kontrolní software.

Software společnosti Virsa, který pomáhá uživatelům kontrolovat dodržování všemožných pravidel, standardů, norem, vyhlášek a nařízení, už dlouho spolupracuje právě s vlajkovými systémy SAPu. Například aplikaci Compliance Calibrator dodává SAP již delší dobu jako jeden z pluginů do svého systému mySAP.

Podle vyjádření společnosti SAP bude transakce uhrazena v hotovosti. Přesné finanční podmínky kontraktu však nebyly zveřejněny.

Zdroj: CRN

Přelom v Hollywoodu: studia nabízejí filmy ke stahování

Některá hollywoodská filmová studia se rozhodla k velmi důležitému kroku, a tím je zpřístupnění některých jejich filmů pro online stahování. Je samozřejmé, že v současnosti je stahování velmi omezeno a týká se jen zlomku produkce.

Existují v podstatě dva provozovatelé, kteří stahování filmů umožňují: Cinema Now a Movielink. Jedná se však o přelom – nikdy předtím důležitá studia stahování filmů neumožňovala.

Film stažený od Cinema Now lze v současnosti přehrát jen na tom PC, na které byl stažen. Movielink sice uživatelům umožňuje stažený film vypálit na DVD, ale přehrávání tohoto disku je možné jen na „autorizovaných PC“, nikoliv na standardních DVD přehrávačích.

Studia Warner Bros., Universal Pictures, Sony Pictures, Paramount Pictures, Twentieth Century Fox and MGM nabízejí své filmy prostřednictvím systému Movielink, a to v cenách za $20 až $30 za nový film a v cenách mezi $10 a $20 za starší tituly. Sony a Lionsgate naopak spolupracují se Cinema Now, který nabízí podobné ceny.

Zdroj: Newsfactor

America Online je oficiálně AOL

Pokud jste si zvykli na název America Online Inc., můžete na něj zase s klidem zapomenout. Tato značka oficiálně přestala existovat: od nynějška už se jedná o AOL LLC. Představitelé firmy oznámili, že se rozhodli původní název oficiálně pohřbít především proto, že uživatelé si stejně zvykli používat takřka zásadně zkratku AOL.

AOL je už přes 15 let poskytovatelem internetového připojení, samozřejmě hlavně v USA. Provozuje však také internetový portál, jehož cílem je konkurovat nejrozšířenějším značkám Yahoo či MSN.

Zdroj: Techweb

CA jmenuje ředitele pro školení a vzdělávání

Společnost CA oznámila, že Bradley J. Samargya byl jmenován senior viceprezidentem a ředitelem vzdělávání. Zodpovídat se bude Jeffu Clarkovi, provoznímu řediteli společnosti CA. Jmenování nového ředitele má okamžitou účinnost.

„Nově vytvořená pozice odráží zájem společnosti CA investovat do vzdělávání našich zákazníků, partnerů a zaměstnanců,“ řekl Clarke. Samargya bude na nové pozici spolupracovat s oddělením lidských zdrojů a externími partnery na vývoji strategických vzdělávacích příležitostí v rámci společnosti a na vytváření cílených školení pro zákazníky, partnery a zaměstnance.

Samargya přišel do CA ze společnosti Siebel Systems, Inc., kde na poslední funkci pracoval jako viceprezident skupiny Siebel University. Dohlížel na technické školení zákazníků po celém světě, technické školení a certifikaci partnerů, školení koncových uživatelů, služby řízení změn a přípravy uživatelů a celosvětové školení zaměstnanců.

Zdroj: tisková zpráva

Red Hat ukončuje nadaci Fedora Foundation

Společnost Red Hat se rozhodla dále nepodporovat nadaci Fedora Foundation. Nadace byla původně založena v roce 2005 se záměrem pomáhat vývoji a rozvoji operačního systému Fedora Core, což je bezplatný Linux postavený na bázi distribuce Red Hat.

Red Hat si od pomoci projektu Fedora sliboval také rychlejší rozvíjení a testování technologií, které pak sám použije pro svou komerční distribuci Red Hat Enterprise Linux.

Zdroj: News.com

Témata článku: Microsoft, Byznys, Pictures, Cinema, Bros, Hollywood, Century, Compliance

7 komentářů

Nejnovější komentáře

 • rip 8. 4. 2006 20:20:40
  No co ja na tom novyho? Na nekterych mistech byvaji filmy z techto studii...
 • redsnake 8. 4. 2006 11:14:31
  mě se líbí tohle

  Podle vyjádření společnosti SAP bude transakce...
 • pepa 7. 4. 2006 18:36:42
  mno, aspon neco... treba jim za cvili dojde, ze tu cenu prehnali...
Určitě si přečtěte

Nebuďte jako Emma Watson. Poradíme, jak nepřijít o hanbaté fotky

Nebuďte jako Emma Watson. Poradíme, jak nepřijít o hanbaté fotky

** Pokud už choulostivé snímky vyfotíte, dbejte na jejich zabezpečení ** Útočníci je nejčastěji získají z cloudového úložiště ** Pozor si dejte i na phishing a řádné zabezpečení telefonu

25.  3.  2017 | Stanislav Janů | 55

Aktualizační nástroj Microsoftu nabízí přechod na Creators Update. Funguje to! [Aktualizováno: už ne]

Aktualizační nástroj Microsoftu nabízí přechod na Creators Update. Funguje to! [Aktualizováno: už ne]

** Aktualizace Creators Update pro Windows 10 ještě nebyla oficiálně uvolněna ** Už ale existuje způsob, jak jí ze serverů Microsoftu dostat ** Úspěšně jsme to vyzkoušeli

28.  3.  2017 | Jakub Čížek | 68

Facebook chce odříznout Google od hlavního zdroje příjmů

Facebook chce odříznout Google od hlavního zdroje příjmů

** Facebook otevřel vlastní reklamní síť dalším hráčům ** Snaží se prosadit efektivnější spojení mezi vydavatelem a inzerentem ** Weby mohou dosáhnout zvýšení příjmů z reklamy až o 30 %

27.  3.  2017 | Karel Javůrek | 12


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Inteligentní domy