reklama

IT byznys: Philips prodává přenosné navigační přístroje

Adobe bude distribuovat Google toolbar * Společnost CA se stala světovým lídrem na trhu řešení pro plánování úloh a správu majetku * Firma Sybase koupila Solonde AG * Borland podporuje Microsoft .NET * Trh s antivirovými řešeními loni narostl o 14 procent

Adobe bude prodávat Google toolbar

Společnost Adobe uzavřela smlouvu o strategické spolupráci s provozovatelem známého vyhledávacího portálu Google. Podle středeční zprávy Google vyjádřil ochotu zaplatit firmě Adobe „nezanedbatelnou částku“ za to, že bude v nadcházejících sedmi letech distribuovat v rámci některých svých softwarových balíků také lištu portálu (Google toolbar). Google se tak snaží proniknout i do oblastí, v nichž si jej prozatím uživatelé třeba nemuseli sami najít.

Zdroj: News.com

CA jmenuje nového CIO

Společnost CA v úterý oznámila jmenování Alana Nugenta do pozice Chief Information Officer (CIO). Jednapadesátiletý Nugent dosud působil v pozici senior viceprezident a general manager v oblasti enterprise business systémů.

Zdroj: News.com

Philips prodává přenosné navigační přístroje

Royal Philips Electronics oznámil, že rozšíří svou nabídku o přenosné navigační přístroje. Firma se tak snaží svézt na vlně vzrůstající popularity těchto zařízení. Tři zařízení se na trh dostanou v rozmezí září a října, přičemž ceny budou začínat na částce 500 dolarů. Přístroje budou vážit pouhých 160 gramů.

Zdroj: News.com

CA lídrem na trhu produktů pro správu IT

Společnost CA oznámila, že se za rok 2005 stala lídrem ve dvou důležitých segmentech trhu produktů pro správu provozů IT. A to v segmentu nástrojů pro plánování pracovních úloh a v segmentu správy majetku.

Celý trh produktů pro správu IT má objem 9,9 miliardy dolarů. Vyplývá to ze zprávy agentury Gartner, Inc. nazvané Market Share: IT Operations Management Software, Worldwide, 2005 (Podíl na trhu: Software pro správu provozů IT, celosvětový trh v roce 2005).

V segmentu plánování pracovních úloh má společnost CA 30% podíl, což představuje 12% nárůst proti roku 2004. V segmentu správy majetku má 21,1% podíl mezi velkými dodavateli, což je 13,2% meziroční nárůst.

Je to už čtvrtý rok v řadě, kdy tato zpráva označila CA za lídra celého trhu s řešeními správy informačního majetku. Podle odhadů agentury Gartner vzrostla v roce 2005 hodnota celého trhu se softwarem pro správu provozů IT o 12,6 % proti roku 2004.

Zdroj: tisková zpráva

Sybase koupila Solonde AG

Společnost Sybase, Inc., poskytovatel podnikové infrastruktury a mobilního softwaru, zakoupila německou firmu Solonde AG, sídlící v Hamburku. Jedná se o soukromou společnost nabízející výkonná řešení pro integraci dat, ETL nástroj a rozhraní potřebná pro management. Transakce byla uzavřena 12. června 2006.

Díky možnostem řešení ETL (extract, transform and load) od Solonde Sybase rozšíří pro své zákazníky na celém světě svou strategii Unwired Enterprise a poskytne jim ucelenější rozsah řešení integrace dat a datových skladů.

Tato řešení dávají podnikům možnost přijímat lepší rozhodnutí založená na business intelligence díky konsolidovanému pohledu na data z mnoha heterogenních zdrojů. ETL od Solonde v sobě kombinuje jednoduchost použití, která nemá v daném oboru obdobu, spolu s bezkonkurenční škálovatelností díky unikátní gridové architektuře na jediné společné platformě pro transformaci dat.

Zdroj: tisková zpráva

Borland podporuje Microsoft .NET

Společnost Borland Software Corporation, dodavatel řešení pro optimalizaci šíření software (Software Delivery Optimization, SDO), oznámila, že její trvalý vztah se společností Microsoft a podpora zákazníků používajících prostředí .NET přivádí mnoho nových zákazníků a partnerů. Uzavřena byla i smlouva se společností Avanade Inc., vedoucím technologickým integrátorem specializovaným na podnikovou platformu Microsoft.

Borland též oznámil, že uvolňuje na trh nové verze svých produktů pro řízení životního cyklu aplikací (Application Lifecycle Management, ALM) podporujících nástroj Visual Studio 2005 v oblastech modelování UML, definice a správy požadavků a testování podle definovaných požadavků.

Společnost Avanade zamýšlí použít sadu nástrojů Borland pro definici a správu požadavků (Requirements Definition and Management, RDM) jako součást svých implementací pro zákazníky používající Visual Studio 2005 Team System.

Borlandské řešení správy požadavků pro platformu Microsoft zahrnuje Caliber Analyst, jeden z prvních podnikových produktů integrujících vizuální nástroj pro definici požadavků se systémem správy požadavků podnikové třídy. Caliber Analyst umožní organizacím usnadnit získávání, analýzu, popis, ověření a správu požadavků.

Zdroj: tisková zpráva

Trh s antivirovými řešeními loni narostl o 14 %

Rostoucí množství počítačových virů a jiného škodlivého softwaru vedlo v roce 2005 k tomu, že globální trh s antivirovými řešeními vzrostl o 13,6 %. Příjmy v této oblasti přitom celkem dosáhly skoro 4 miliardy dolarů.

Nejsilnější nárůst byl zaznamenán v Kanadě, následovaly oblasti Středního východu a Afriky. Pozadu nezůstaly ani asijské regiony, uvádí příslušná zpráva agentury Gartner. Vyhlídky do dalších let jsou přitom podle této agentury stále příznivé.

Lídrem na trhu je společnost Symantec Corp. se svými více než 53 %. Dvojkou je McAffee (18,8 %) a nejsilnější trojku uzavírá firma Trend Micro s 13,8 %.

Zdroj: Computerworld

Témata článku: Byznys, Navigace, Google Toolbar

Nejnovější komentáře

Přidat příspěvek
reklama
Určitě si přečtěte

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

** Microsoft pomalu začíná kritizovat svůj nejpopulárnější OS ** Chce konečně dostat podniky na Desítky ** Bezpečnostní podpora Sedmiček vydrží ještě necelé tři roky

17.  1.  2017 | Jakub Čížek | 372

Pojďme programovat elektroniku: Sestavíme si mobil a pošleme SMS

Pojďme programovat elektroniku: Sestavíme si mobil a pošleme SMS

** Kolik stál váš mobilní telefon? ** Základní GSM modem koupíte za stovku ** Umí telefonovat, posílat SMS a zvládne i GPRS

13.  1.  2017 | Jakub Čížek | 27

Český státní blacklist už funguje. Ministerstvo financí se pochlubilo s detaily

Český státní blacklist už funguje. Ministerstvo financí se pochlubilo s detaily

** Dva týdny po Novém roce zajím zeje prázdnotou ** Ministerstvo vydalo metodický pokyn ** Takhle to bude fungovat v praxi

16.  1.  2017 | Jakub Čížek | 49


reklama