reklama

IT byznys: Největší čínský portál o cestování navázal spolupráci s MSN

Microsoft představí Windows Vista živým billboardem * Zisky společnosti Nintendo prudce stouply * Společnost LG Electronics oznámila výsledky hospodaření za čtvrté čtvrtletí 2006 * Symantec ohlašuje vyšší zisk * Sun a Intel oznámily důležitou dohodu * Microsoft prodlužuje podporu Windows XP do roku 2014 * Accenture otvírá v Brně nové technologické centrum

Microsoft představí Windows Vista živým billboardem

Microsoft se v „předvečer“ blížícího se oficiálního uvedení systému Windows Vista snaží přitáhnout ke svému produktu co nejvíc pozornosti. Posledním krokem je ohlášení „živého billboardu“, který bude součástí marketingové kampaně. V centru New Yorku bude umístěn billboard složený z lidí.

„Je to billboard. Je to tradiční marketingový nástroj – ale s jednou výjimkou: Je vytvořen z lidských bytostí.“ Toto živé představení bude součástí velkolepé show, která v New Yorku zahájí oficiální kampaň Windows Vista.

Zdroj: News.com

Zisky společnosti Nintendo prudce stouply

Japonský výrobce herních zařízení, společnost Nintendo, představila své finanční výsledky za skončené čtvrtletí. Může si přitom mnout ruce: výsledek je o 40 procent lepší než ve stejném období loňského roku.

Společnosti se celkově velmi dobře daří: Za celý rok očekává zisky ve výši 1,52 miliardy dolarů, což by byl více než dvojnásobek loni dosažených 746 milionů dolarů.

Zdroj: News.com

Společnost LG Electronics oznámila výsledky hospodaření za čtvrté čtvrtletí 2006

Společnost LG Electronics, výrobce spotřební elektroniky a přístrojů pro mobilní komunikaci, oznámila neauditované výsledky hospodaření za tříměsíční období končící 31. prosince 2006.

Tržby ve čtvrtém čtvrtletí 2006 klesly o 8,8 % na 5,9 miliard dolarů ze 6,339 miliard dolarů v předchozím čtvrtletí a o 11 % z  5,961 miliard dolarů ve stejném čtvrtletí roku 2005, a to především v důsledku přísné regulace zásob na konci roku a poklesu v počtu zásilek displejových výrobků na úrovni mateřské společnosti. Na globální úrovni, včetně zámořských přidružených společností, zaznamenala LG Electronics 9,8% čtvrtletní nárůst. V provozním zisku byla zaznamenána ztráta 46 milionů dolarů.

Roční tržby dosáhly v roce 2006 24,2 miliard dolarů na úrovni mateřské společnosti, což je ve srovnání s předchozím rokem 3% pokles, a čistý zisk činil 222 milionů dolarů

Zdroj: Tisková zpráva

Symantec ohlašuje vyšší zisk

Výrobce bezpečnostního softwaru, společnost Symantec, ohlásila 25% nárůst čtvrtletních zisků. Čistý zisk v uplynulém čtvrtletí končícím 31. prosince vzrostl na 113,7 milionu dolarů, oproti 90,7 milionům dosaženým ve stejném období o rok dříve. Tržby vzrostly z 1,15 miliardy dolarů na 1,31 miliardy.

Zdroj: News.com

Sun a Intel oznámily důležitou dohodu

Společnosti Sun Microsystems a Intel Corporation oznámily širší strategickou alianci zahrnující podporu operačního systému Solaris ze strany společnosti Intel a závazek společnosti Sun Microsystems uvést na trh ucelenou řadu podnikových a telekomunikačních serverů a pracovních stanic s procesory Intel Xeon. Smlouva pokrývá software Solaris, Java a NetBeans, mikroprocesory Intel Xeon a také další podnikové technologie společností Intel a Sun Microsystems. Aliance rovněž počítá se spoluprací na technickém vývoji, navrhování a marketingu.

Intel v rámci oznámení začal akceptovat Solaris jako běžný operační systém a unixový systém podnikové třídy pro servery s procesory Intel Xeon. Podporuje také produkty Sun Solaris, Java a NetBeans a bude aktivně podporovat komunity OpenSolaris a Java, které je dlouhodobě rozvíjejí.

Zdroj: Tisková zpráva

Největší čínský portál zabývající se cestováním navázal spolupráci s MSN

Největší čínský portál, který se zabývá cestováním a cestovním ruchem, Ctrip.com, oznámil navázání spolupráce se společností Microsoft a jejím portálem MSN. Ctrip a čísnký MSN jsou nyní „strategickými partnery“, což kromě jiného umožňuje portálu Ctrip oslovovat více než 20 milionů registrovaných čínských uživatelů komunikátoru MSN Messenger.

Zdroj: News.com

Microsoft prodlužuje podporu Windows XP do roku 2014

Společnost Microsoft ve středu oznámila, že podpora systémů Windows XP Home a Windows XP Media Center bude poskytována až do roku 2014. Uživatelé těchto verzí se tedy nyní mohou radovat ze stejně dlouhé podpory, jaká je poskytována uživatelům Windows XP Professional.

Od roku 2009 se přitom bude jednat o podporu „extended support“, což znamená, že podpora může být placená a záplaty, které se netýkají přímo bezpečnostních problémů, mohou být poskytovány pouze firemním zákazníkům. Do roku 2009 se ovšem budou i zmíněné systémy těšit z tradiční plné podpory.

Dosud platilo, že veškerá podpora systémů XP Home měla skončit dva roky po uvedení Windows Vista, což by bylo koncem ledna 2009.

Zdroj: CRN.com

Accenture otvírá v Brně nové technologické centrum

Společnost Accenture otevřela v Brně své již druhé technologické centrum nacházející se v České republice. Brno Delivery Center bude zajišťovat outsourcing aplikací pro klienty ze západní Evropy.

Brněnské centrum tak doplní stávající globální síť 44 technologických center společnosti Accenture. Ve střední a východní Evropě se centra nacházejí v Bratislavě, Bukurešti, Praze, Rize a Varšavě. Tato centra poskytují služby v oblasti systémové integrace, aplikačního outsourcingu, outsourcingu IT infrastruktury a outsourcingu podnikových procesů (BPO – Business Process Outsourcing).

Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku: Byznys, Windows, Čína, Accenture, Solaris, Billboard, Outsourcing, Travel

Nejnovější komentáře

Přidat příspěvek
reklama
Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme FM štěnici: Když si vtipálci hrají na pirátské rozhlasové vysílání

Vyzkoušeli jsme FM štěnici: Když si vtipálci hrají na pirátské rozhlasové vysílání

** Dnes žádnou elektroniku programovat nebudeme ** Štěnice totiž funguje sama o sobě ** Stačí připojit baterii a naladit frekvenci

Včera | Jakub Čížek | 26

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

** Microsoft pomalu začíná kritizovat svůj nejpopulárnější OS ** Chce konečně dostat podniky na Desítky ** Bezpečnostní podpora Sedmiček vydrží ještě necelé tři roky

17.  1.  2017 | Jakub Čížek | 408

Takto si špičkoví grafici představují nový Facebook. S čistým vzhledem a bez reklam

Takto si špičkoví grafici představují nový Facebook. S čistým vzhledem a bez reklam

** Design Facebooku se delší dobu nemění a pro mnohé je nudným ** Grafici zkouší navrhovat nové koncepty toho, jak by mohla síť vypadat ** Hlasujte pro nejzdařilejší návrh

Včera | Stanislav Janů | 63

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

** Věděli jste, že Apple vyvinul celkem 45 modelů tiskáren? ** ** Monitor na výšku, plotter nebo herní konzole - to vše měl Apple ve své nabídce ** Většinu z těchto produktů pohřbil Steve Jobs

19.  1.  2017 | Stanislav Janů | 43

Umělá inteligence dokáže ze snímků srdce předpovědět, kdy zemřete

Umělá inteligence dokáže ze snímků srdce předpovědět, kdy zemřete

** Strojové učení lze skvěle použít pro vylepšení modelů pro předpověď srdečních komplikací ** Nová technologie umožňuje přesněji určit rizikové pacienty ** Dřívější diagnostika může díky včasně léčbě do budoucna zachránit životy

21.  1.  2017 | Karel Javůrek | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

99 nejlepších programů pro váš počítač

Zvykejte si na umělou inteligenci

Velké testy PC zdrojů a gamepadů

Alternativní zdroje energie

reklama
reklama