reklama

IT byznys: Microsoft hodlá rozšířit týmy zabývající se bezpečností

Průzkum: 90 procent zadavatelů reklamy využije nová média * HP kupuje Bristol Technology * IBM Rational spouští web zaměřený na podporu týmového vývoje * CEO Googlu: Role internetu v zajišťování svobody lidí stále roste * Symantec oznamuje výsledky za třetí kvartál * ATComputers distributorem produktů Acer pro Slovensko

Průzkum: 90 procent zadavatelů reklamy využije nová média

Podle průzkumu provedeném americkou federací pro reklamu (American Advertising Federation) plánuje více než 90 procent zadavatelů reklamy utratit část svého rozpočtu za nové a netradiční reklamní formáty, jako například videohry nebo virtuální komunity.

Je tedy velmi markantní posun od tradičních reklamních ploch (televize, časopisy a další tištěná média a především noviny). „Průzkum ukázal, že zhruba 73 procent lidí zodpovědných za reklamu plánuje použít až pětinu svého rozpočtu pro nová média,“ uvádí kromě jiného zpráva. 12 procent pak hodlá utratit v nových médiích až 40 procent reklamního rozpočtu.

Zdroj: News.com

Microsoft hodlá rozšířit týmy zabývající se bezpečností

V následujících 6 měsících plánuje společnost Microsoft zřídit nové týmy zabývající se průběžným a neustálým vyhodnocováním bezpečnostních incidentů v Evropě a Asii. Týmy se také budou starat o podporu zákazníků v oblasti bezpečnosti. Řekl to generální manažer výzkumu bezpečnosti v Microsoft, Vincent Gullotto.

Microsoft tak chce podpořit a rozšířit svou stávající bezpečností politiku, která je ovšem fyzicky soustředěna především v USA. Součástí opatření je i posílení dalších týmů, například týmu pro boj se škodlivým softwarem, tým pro řešení bezpečnostních děr v produktech firmy Microsoft apod.

Zdroj: News.com

HP kupuje Bristol Technology

Společnost HP v pondělí oznámila, že hodlá zakoupit firmu Bristol Technology. Ta se zabývá vývojem a prodejem softwaru pro monitorování komplexních obchodních transakcí. Finanční podmínky dohody nebyly zveřejněny. Jasné tak je zatím jen to, že software firmy Bristol bude prodáván prostřednictvím sítě firmy HP. Celá transakce by měla být uzavřena v průběhu následujících 30 dní.

Zdroj: News.com

IBM Rational spouští web zaměřený na podporu týmového vývoje

Divize Rational Software společnosti IBM plánuje na červen tohoto roku spuštění nového open source projektu, který podle oficiálního vyjádření „má pomoci IT organizacím zlepšit spolupráci při týmovém vývoji a při vývoji, na kterém se podílí více geograficky rozptýlených skupin.“

Danny Sahab, generální manažer divize Rational Software, přirovnal projekt (který bude postupně kompletně zpřístupněný na adrese www.jazz.net) ke sdružení Eclipse Foundation. Ten poskytuje a definuje standardy a techniky pro zlepšení efektivity práce s integrovanými vývojovými prostředími.

Zdroj: Computerworld

CEO Googlu: role internetu v zajišťování svobody lidí stále roste

Internet má stále rychleji rostoucí význam v rozšiřování svobody napříč všemi lidmi. Myslí si to alespoň šéf společnosti Google, Eric Schmidt. Zároveň řekl, že se neobává případné ztráty soukromí lidí v souvislosti s případným zneužitím jejich osobních a důvěrných informací.

Schmidt uznal, že „kompletně volný pohyb informací po internetu může mít negativní důsledky“, nicméně je přesvědčen, že volný, nekontrolovaný a necenzurovaný internet může lidem poskytnout nejrelevantnější, nejhodnotnější a nejcennější informace.

Zdroj: Computerworld

Symantec oznamuje výsledky za třetí kvartál

Společnost Symantec Corp. oznámila výsledky za třetí fiskální kvartál, který skončil 29. prosince 2006. Výnos za kvartál činil 1,313 mld. USD a vzrostl oproti srovnatelnému období loňského roku o 6 procent.

Výsledky nezpracované podle obecně uznávaných účetních zásad (non-GAAP výsledky): Non-GAAP čistý příjem za třetí kvartál fiskálního roku činil 248 mil. USD, přičemž za stejný kvartál loňského roku to bylo 282 mil. USD. Non-GAAP zředěný zisk na akcii činil v obou obdobích 0,26 USD.

„Neuspokojivý kvartál je za námi a my hodláme lépe přizpůsobit naše náklady našim nově očekávaným výnosům,“ řekl John W. Thompson, chairman a chief executive officer společnosti Symantec. „Jsem přesvědčen, že se držíme správné strategie, ale musíme zlepšit její realizaci.“

Zdroj: Tisková zpráva

ATComputers distributorem produktů Acer pro Slovensko

Společnost ATComputers se stala oficiálním distributorem společnosti Acer pro Slovensko. Kontrakt vstupuje v platnost od 1. 2. 2007.

ATComputers patří dlouhodobě k významným obchodním partnerům společnosti Acer v rámci České republiky. Společnost Acer je vedoucí společností přes notebooky v regionu zemí EMEA, kde měla ve 3. čtvrtletí 2006 20,9% trhu.

Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku: Microsoft, Byznys, Eric Schmidt, Bristol, Rational, Schmidt, Command, Vincent, Eclipse, Thompson

3 komentáře

Nejnovější komentáře

 • asdgfd 10. 2. 2007 12:31:33
  Tak tohle jsem se presne chystal napsat!
 • Osyris 9. 2. 2007 7:46:35
  Jak může šéf společnosti Google, Eric Schmidt, mluvit o volném přístupu k...
 • MacMurphy 9. 2. 2007 0:25:04
  Dobry den,

  mohu poprosit autora clanku o vysvetleni terminu...
reklama
Určitě si přečtěte

UPC překopli páteřní kabel. V Brně i druhý den nejede internet ani kabelovka

UPC překopli páteřní kabel. V Brně i druhý den nejede internet ani kabelovka

** V Brně byl velký výpadek služeb UPC ** Důvodem je překopnutý páteřní kabel ** V některých lokalitách služby stále nefungují

5.  12.  2016 | Jakub Čížek | 100

ASUS ZenBook 3 se začal prodávat v Česku. Je ve všem lepší než MacBook, ale bude to stačit?

ASUS ZenBook 3 se začal prodávat v Česku. Je ve všem lepší než MacBook, ale bude to stačit?

** Novinka od Asusu míří přímo proti MacBooku od Applu ** Nabídne daleko více výkonu za stejné peníze

2.  12.  2016 | David Polesný | 144

17 expertek Microsoftu předpovědělo rok 2027. Splní se alespoň něco?

17 expertek Microsoftu předpovědělo rok 2027. Splní se alespoň něco?

** Zmizí klasické vyhledávače ** Budeme programovat buňky ** Kvantové počítače překonají šifry

Včera | Jakub Čížek | 34


reklama