IT byznys: HP se posouvá před Dell v celosvětovém tržním podílu PC

AMD vidí optimisticky už letošní rok, Intel až ten příští * Sony stahuje z prodeje své baterie a očekává propad v zisku * SAP dosáhl ve třetím čtvrtletí 2006 17% růstu tržeb * Dobré prodeje počítačů Mac vyrovnají Applu pokles tržeb z iPodu * McAfee kupuje firmu Onigma * NEC se zbavuje své evropské PC divize

AMD vidí optimisticky už letošní rok, Intel až ten příští

Společnost AMD, která je v současnosti světovou dvojkou ve výrobě počítačových procesorů, předpokládá, že ještě do konce letošního roku zvýší svůj podíl na trhu a dotáhne se blíže ke svému největšímu rivalovi – firmě Intel, které se letos daří o trochu méně.

Podíl AMD na trhu je nyní přibližně 27 procent (pro srovnání loni v tomto období obsluhovala firma AMD přibližně 18 procent trhu). Analytici i firmy samotné však předpokládají, že některé kroky provedené Intelem (především změna cenové politiky) se naplno ve výsledcích firem projeví až příští rok, kdy by se výsledky Intelu měly zase podstatně zlepšit.

Zdroj: CRN

Sony stahuje z prodeje své baterie a očekává propad v zisku

Společnost Sony v úterý oznámila, že pravděpodobně změní svůj výhled na letošní finanční výsledky. Hlavními důvody je nákladné stahování vadných baterií do notebooků a také snížení ceny u nové herní konzole PlayStation 3.

Sony ohlásila stažení více než 90 000 baterií pro notebooky prodávané pod značkou Vaio v Japonsku a Číně. Baterie se mohou v některých (poměrně málo četných) případech přehřívat a způsobit tak až požár. Sony se tak připojila k dalším prodejcům (Dell, Apple, Lenovo, Toshiba a další), kteří už baterie Sony stahují. Celkem má dojít ke stažení až 8 milionů kusů baterií.

Zdroj: CRN

HP se posouvá před Dell v celosvětovém tržním podílu PC

Společnost HP dosáhla poprvé od roku 2003 vedoucí pozice na celosvětovém trhu stolních počítačů. Posunula se dopředu na úkor dosavadního lídra – firmy Dell.

K tomuto závěru dospěla ve své studii analytická společnost Gartner, která odhaduje, že HP dodá 9,65 milionů kusů, což je 16,3 % na globálním trhu. Dvojka Dell dodá 9,54 kusů a její tržní podíl je 16,1 %.

Jiná analytická firma, IDC, přišla s drobně odlišnými odhady, podle kterých mají mít oba stejný podíl 17,2 %, nicméně HP má dodat o pár tisíc sestav víc.

Zdroj: Computerworld

SAP dosáhl ve třetím čtvrtletí 2006 17% růstu tržeb

Společnost SAP, dodavatel softwaru pro informační systémy podniků, oznámila finanční výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Tržby z prodeje softwaru ve třetím čtvrtletí vzrostly o 17 % (na 691 milionů Eur) a celkové tržby vzrostly o 11 % (na 2,2 miliardy Eur) oproti stejnému období roku 2005.

Zdroj: Tisková zpráva

Dobré prodeje počítačů Mac vyrovnají pro Apple pokles tržeb z iPodu

Společnost Apple by mohla být smutná z toho, že se zpomaluje růst tržeb dosažených prodeji přehrávačů iPod, nicméně na druhou stranu se může začít veselit z tempa, který napraly počítače Mac. Apple tak pravděpodobně příjemně překvapí investory i analytiky.

Na americkém trhu přehrávačů hudby už Apple obsahuje 75 procent, takže prostor k růstu je velmi omezený a navíc se stále zmenšuje. Na druhou stranu potenciál růstu pro prodej počítačů Macintosh – původní oblast podnikání firmy Apple – je takřka neomezený.

Celkově analytici z Wall Street předpokládají, že Apple letos dosáhne tržeb 4,66 miliardy dolarů, což je příjemný nárůst oproti 3,68 miliardám, kterými se firma pyšnila loni.

Zdroj: CRN

McAfee kupuje firmu Onigma

Společnost McAfee oznámila, že provedla akvizici společnosti Onigma, soukromě vlastněného poskytovatele řešení pro ochranu dat, která monitorují důvěrná data a zabraňují tomu, aby se dostala mimo podnik.

Tato akvizice v hodnotě 20 milionů dolarů (v hotovosti) je dalším krokem strategie McAfee s cílem nabídnout podnikovým zákazníkům komplexní přístup k řešení rizik při řízení bezpečnosti a dodržování shody. V návaznosti na akvizici firmy Onigma a jejího předního produktu pro prevenci ztráty dat (data loss prevention - DLP) McAfee oznamuje uvedení svého DLP řešení McAfee Data Loss Prevention. To chrání podniky před riziky spojenými s neoprávněnými přenosy dat z organizace nebo do ní. 

Zdroj: Tisková zpráva

NEC se zbavuje své evropské PC divize

Společnost NEC v pondělí oznámila, že prodává svou evropskou divizi stolních počítačů. Japonský třetí největší výrobce počítačů divizi prodal Lap Shun Huiovi, spoluzakladateli firmy eMachines, která se zabývala nízkonákladovou výrobou levných PC a později byla koupena společností Gateway. Cenové podmínky transakce nebyly zveřejněny.

NEC patří mezi top prodejce výpočetní techniky v Japonsku, nicméně v Evropě se mu nedařilo dosáhnout výrazných úspěchů. Na celém světě mu patřila v roce 2005 mezi výrobci PC sedmá příčka a podíl na trhu 2,8 procenta.

Zdroj: News.com

Témata článku: Apple, Byznys, Hewlett Packard (HP), Dell, Tržní podíl, Emachines

3 komentáře

Nejnovější komentáře

  • muff 20. 10. 2006 15:20:44
    To o tom Apple nejak nesedi, asi mam jiny zdroj financni zpravy nez...
  • Male_zvire, Male_zvire 20. 10. 2006 13:14:33
    Ne, mají jenom jinou vizáž. Ale nějak moc se nezměnily. Teda na první...
  • Yarda 20. 10. 2006 11:02:51
    A sice, že ovládací prvky na přední straně co teď jsou na spodním konci...
Určitě si přečtěte

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

** Do Vancouveru se sjeli hackeři ** Soutěžili v útocích na prohlížeče ** Chrome odolal, ale Edge to projel na celé čáře

22.  3.  2017 | Jakub Čížek | 79

Pojďme programovat elektroniku: Meteostanice, která bude díky Sigfoxu posílat stav počasí třeba z vrcholu Sněžky

Pojďme programovat elektroniku: Meteostanice, která bude díky Sigfoxu posílat stav počasí třeba z vrcholu Sněžky

** Příští roky budou ve znamení internetu věcí ** Podívali jsme se podrobně na síť Sigfox ** Takhle s ní komunikují krabičky z celé Evropy

19.  3.  2017 | Jakub Čížek | 18

Kde nejlevněji uložit 1 TB dat: Srovnali jsme aktuální ceny cloudových úložišť

Kde nejlevněji uložit 1 TB dat: Srovnali jsme aktuální ceny cloudových úložišť

** Srovnali jsme známá cloudová úložiště podle toho, kolik měsíčně zaplatíte za 1TB ** Ceny se pohybují od dvou stovek až po tisíc korun ** Google umožní uložit až 30 TB dat

18.  3.  2017 | Stanislav Janů | 115

Obří Mechroboti jsou realitou, měří čtyři metry a mají hmotnost přes 1,5 tuny

Obří Mechroboti jsou realitou, měří čtyři metry a mají hmotnost přes 1,5 tuny

** Jihokorejská společnost Hankook Mirae Technology vyrábí obří Mechroboty ** Jsou určené pro ovládání člověkem uvnitř ** V prodeji se objeví koncem tohoto roku za 200 milionů korun

20.  3.  2017 | Karel Javůrek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných sluchátek

Příslušenství do USB-C