IT byznys: HP brutálně propouští, v Británii odejde 1000 lidí

3Com jmenuje nového ředitele pro Evropu, Střední východ a Afriku * Oracle kupuje G-Log * Společnosti BT a HP podepsaly smlouvu s půjčovnou aut Hertz * Microsoft oznamuje velkou reorganizaci * Firma Verizon Wireless spolupracuje s Borlandem * HP propouští: v Británii přijde o práci na tisíc lidí * Mercury Interactive ohlašuje akvizici

Nový šéf pro Evropu, Střední východ a Afriku

Společnost 3Com Corporation 21. září oznámila, že Raul Ros byl povýšen do funkce viceprezidenta a generálního ředitele společnosti pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA). Ve své funkci bude přímo podřízen Jamesi M. Fiegerovi, vrchnímu viceprezidentovi odpovědnému za odbyt a služby ve světovém měřítku.

Na nové pozici odpovídá Ros za řízení veškerých prodejních aktivit pro malé nebo střední podniky. Je zodpovědný za služby a řízení prodejního řetězce v jednom z nejdůležitějších regionů společnosti 3Com.

„Raul má za sebou řadu vynikajících úspěchů v prodejích ve světovém měřítku a od doby, co přišel do 3Com, trvale překračoval cíle, které si společnost stanovila, vedl rozsáhlé týmy k úspěchům a významně zlepšil naši aktivitu v Latinské Americe,“ říká Fieger. „Jeho zkušenosti a schopnost vést lidi budou nedílnou součástí zlepšování naší celkové výkonnosti v oblasti EMEA.“

„Těším se na to, že urychlím získávání pozic 3Com na trzích velkých společností a malých a středních firem. Se svými portfolii výrobků, které patří k nejrozsáhlejším a nejvíce konkurenceschopným, a se svými spolehlivými distribučními kanály máme obrovskou příležitost, jak získat pozici jedničky na trhu zabezpečených konvergovaných sítí,“ dodal Ros. „EMEA je již dlouho kritickou oblastí pro růst 3Com a náš tým má nesmírnou příležitost nejen ke zlepšení naší výkonnosti v oblasti, ale i k tomu, aby předvedl, jaké hodnoty může 3Com přinést organizacím všech velikostí.“

Před příchodem do společnosti 3Com pracoval Ros ve výkonných řídících funkcích u Redback Networks, Inc., Lucent Technologies, Inc., GE Capital a IBM Corporation.

Zdroj: tisková zpráva

Oracle kupuje G-Log

Firma Oracle, známý dodavatel databázových řešení, oznámila akvizici společnosti Global Logistic Technologies Inc. (G-Log). Částka, kterou Oracle zaplatil, nebyla zveřejněna. Oracle hodlá využít software na podporu logistiky vyvinutý firmou G-Log k tomu, aby rozšířil svou vlastní nabídku softwarových řešení.

Software GC3 má být použit jako základna logistických funkcí projektu Fusion firmy Oracle.

Zdroj: Techworld

Firmy BT a HP podepsaly smlouvu s půjčovnou aut Hertz

Společnosti BT a HP oznámily, že začátkem září podepsaly smlouvu s firmou Hertz Europe Ltd. Předmětem dohody je poskytování informačních a síťových služeb v Evropě. Pětiletý kontrakt umožní společnosti Hertz využít strategického spojení, které firmy BT a HP poprvé oznámily v roce 2004.

BT a HP budou společnosti Hertz poskytovat širokou škálu informačních a síťových služeb. Mimo jiné dodají také VPN síť na bázi internetového protokolu IP využívající přístupové technologie DSL k propojení centrály společnosti Hertz s více než 1100 autopůjčovnami po celé Evropě.

Firmy BT a HP budou dále podporovat více než 5 tisíc stolních zařízení, 3 tisíce tiskáren a 148 serverů. Převezmou také odpovědnost za plnění požadavků na odchozí hlasové služby mezi centrálou a pobočkami společnosti Hertz. Rovněž budou spravovat příchozí hlasové služby poskytované centrálnímu rezervačnímu centru společnosti Hertz a zajišťovat centrálně řízený systém elektronického nákupu.

Společnost Hertz zároveň získá jednotné a standardizované informační a síťové služby, konzistentní úroveň služeb a výkaznictví. Kontrakt se týká provozoven společnosti Hertz Europe Ltd. ve Velké Británii, Francii, Německu, Španělsku, Itálii, Belgii, Lucembursku, Švýcarsku a Nizozemsku.

Zdroj: tisková zpráva

Microsoft oznamuje velkou reorganizaci

Společnost Microsoft oznámila, že plánuje provést poměrně dramatické změny ve firemní infrastruktuře. Změny jsou motivovány snahou „uspořádat byznys tak, abychom zrychlili přijímání rozhodnutí a abychom dodávali takové produkty a služby, které naši zákazníci potřebují nejvíc“.

Microsoft se podle svého vlastního vyjádření snaží změnami docílit toho, aby se sám stal pružnějším, flexibilnějším, agilnějším. Kromě toho oznámil, že do důchodu odchází Jim Allchin, jeden z klíčových mužů, který značně přispěl k celosvětovému rozšíření systému Windows.

Zdroj: Newsfactor

Firma Verizon Wireless spolupracuje s Borlandem

Společnost Borland Software Corporation oznámila, že firma Verizon Wireless začala implementovat její řešení pro řízení životního cyklu aplikací, aby zlepšila své možnosti kontroly procesu vývoje softwaru a zvýšila účinnost celého vývojového týmu.

Podle Verizon Wireless pomáhají nástroje a řešení ALM od Borlandu jejich webovým vývojovým týmům snižovat obchodní rizika a lépe reagovat na změny. Dále dodávají aplikacím vyšší obchodní hodnotu a dovolují lépe ošetřovat potřeby více než 47 milionů zákazníků připojených k jejich bezdrátové síti.

„Produkty Borlandu a naše procesy poskytují nástroje a strukturu, kterou náš tým potřebuje, aby zdárně dokončil svou práci. Já sám se přitom mohu zaměřit na strategii, místo abych byl nucen trávit mnoho času průběžným řešením problémů,“ říká Nate Otiker, ředitel pro informatiku a internetové procesy u Verizon Wireless.

Nasazené řešení zahrnuje Borland StarTeam pro správu softwarových konfigurací a řízení změn a Borland Together pro vizuální modelování aplikací. Webový vývojový tým také postupně nasazuje nástroj Borland JBuilder pro vývoj software v jazyce Java a Borland CaliberRM pro správu požadavků.

Zdroj: tisková zpráva

HP brutálně propouští: v Británii přijde o práci na 1000 lidí

Společnost HP pokračuje v realizaci svého drastického úsporného programu. Nejnovějším krokem je propouštění ve Velké Británii: v průběhu následujících 12 měsíců tam přijde o práci 968 lidí. Jedná se o jednu z částí úsporného programu firmy, který celkem znamená více než 5900 propuštěných zaměstnanců v Evropě, na Středním východě a v Africe.

Podle vyjádření HP bude produkce firmy ve Velké Británii propouštěním mírně poznamenána. Nejvíce lidí přijde o práci v oblastech human resources, IT a financí.

Zdroj: eWeek

Mercury Interactive oznamuje akvizici

Společnost Mercury Interactive Corporation, zabývající se oblastí optimalizace podnikových technologií, oznámila, že koupila soukromou firmu BeatBox Technologies (dříve ClickCadence LLC), která sídlí v Pittsburghu v Pensylvánii. Podle podmínek akvizice, která byla uzavřena 1. září 2005, zaplatí Mercury přibližně 14 milionů dolarů v hotovosti.

Firma Mercury dále oznámila, že koupila bezdrátovou testovací technologii m-Test od svého britského partnera Intuwave. Podle podmínek akvizice technologie m-Test, která byla uzavřena 26. července 2005, uhradila společnost Mercury určitou částku v hotovosti a uzavřela také licenční dohodu výměnou za určený intelektuální majetek společnosti Intuwave.

Technologie BeatBox slouží pro sledování a zachycování skutečného chování uživatelů v aplikacích, například provozu generovaného klepnutími na odkazy, výkonu zobrazování stránek, chyb aplikací a relací návštěvníků webových aplikací. Technologie BeatBox pomáhá zákazníkům identifikovat, zaznamenávat a analyzovat způsoby interakce uživatelů s produkčně používanými podnikovými aplikacemi.

„Akvizicemi technologií BeatBox a Intuwave pokračujeme v realizaci strategie prohlubování funkčnosti našich klíčových technologií, aby zákazníci byli lépe schopni optimalizovat praktický provoz informačních technologií,“ řekl David Murphy, senior viceprezident podnikového rozvoje ve společnosti Mercury.

Zdroj: tisková zpráva

Témata článku: Microsoft, Byznys, Hewlett Packard (HP), Hertz, Mercury, Rose, Afrika, Pittsburgh, Alma

24 komentářů

Nejnovější komentáře

  • tester 11. 10. 2005 10:06:46
    to je prave to,,,treba IBM to ma vsecko uplne otestove a vse funguje a...
  • Jax 25. 9. 2005 21:08:43
    v slovencine urcite...

  • M. 24. 9. 2005 16:38:55
    Som sice uz z pravopisu na internete DOST popleteny, ale nepise sa nahodou...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 57

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

** Acer na konferenci v New Yorku představil velkou spoustu novinek z oblasti počítačů, notebooků i monitorů ** Notebookové novinky se dotkly řad Predator, Swift, Switch i Aspire ** Herní notebooky dostaly nový typ chlazení

Včera | Karel Javůrek | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5