IT byznys: česká pobočka Lenova je tu

Společnost InternetShops posiluje management * HP vstupuje do oblasti velkoformátového tisku * Dagis a AutoCont spojují své síly v oblasti CAD / CAM * Grisoft, výrobce AVG, prodán * Česká pobočka Lenova je otevřena * SCO, známý odpůrce open-source, navazuje spolupráci s MySQL

Společnost InternetShops posiluje management

InternetShops a.s., provozovatel online obchodů v České a Slovenské republice, oznámil tento týden jmenování Josefa Suchánka do pozice generálního ředitele společnosti.

Josef Suchánek přišel s osmiletými zkušenostmi v managementu největší domácí retailové společnosti, Makro ČR. Zde řídil a zakládal nové prodejny a posléze působil v centrále společnosti jako projektový manažer a regionální manažer pro Čechy.

„Díky posílením kapitálu a zvýšení úsilí o další růst společnosti cítíme potřebu manažerských kapacit, které mají zkušenosti z naší kamenné konkurence. Internetový retail se brzy stane obchodním řetězcům rovnocenným konkurentem a my na to chceme být připraveni“ uvedl Marek Hoščálek, zástupce Genesis Capital, stoprocentního akcionáře společnosti.

InternetShops provozuje portfolio internetových obchodů v ČR a SR; patří mezi ně mimo jiné český internetový obchod Vltava.cz, dále obchod s výpočetní a digitální technikou Cybex.cz a také slovenský internetový obchodní dům Dunaj.sk. Za první pololetí letošního roku dosáhla společnost meziročního nárůstu tržeb o více než 55%.

Ing. Josef Suchánek (nar. 1963) je absolventem Vysoké školy báňské v Ostravě. Před angažmá v Makro ČR působil pět let na obchodních pozicích ve společnosti zabývající se informačními technologiemi. Josef Suchánek je ženatý a má tři děti; mezi jeho koníčky patří sport, kytara, příroda.

Zdroj: Tisková zpráva

HP vstupuje do oblasti velkoformátového tisku

Společnost HP podepsala minulý týden dohodu o odkoupení firmy Scitex Vision, předního dodavatele super-velkoformátových digitálních tiskáren, za cenu 230 milionů dolarů. Díky akvizici hodlá HP dále rozšířit portfolio produktů pro poskytovatele tiskových služeb a signmaking.

Scitex Vision je významným dodavatelem grand-formátových tiskáren pro reklamní a průmyslové použití. Společnost se sídlem v Izraeli dosáhla za jednoleté finanční období ukončené 30. června příjmy ve výši 142 milionů dolarů. Její hlavní pobočky se nacházejí v USA, Belgii, Číně, Mexiku a Jižní Africe. Společnost působí celkem v 75 zemích.

Akvizice kromě jiného přináší HP proprietární technologii tiskových hlav společnosti Scitex Vision. Dalšími potenciálními oblastmi synergie produktů HP a Scitex Vision patří technologie inkoustového tisku, služby a podpora, přímé a nepřímé distribuční kanály a dodavatelské řetězce.

Celá transakce ještě musí projít několika závěrečnými procedurami a očekává se, že bude dokončena do tří měsíců. Po dokončení akvizice bude společnost Scitex Vision plně integrována do divize HP Imaging and Printing Group.

Zdroj: Tisková zpráva

Dagis a AutoCont spojují své síly v oblasti CAD / CAM

Pojďme k další zprávě z kategorie „kdo s kým“. Společnosti Dagis, a.s., český prodejce strojírenských produktů společnosti Autodesk a Autodesk System Center a AutoCont CZ, a.s., český systémový integrátor, uzavřeli smlouvu o společných aktivitách v oblasti CAD. Výsledkem smlouvy je kapitálový vstup společnosti AutoCont do Dagis a.s. a integrace CAD / CAM aktivit obou společností.

Toto spojení umožní Dagisu nejenom dále posílit jeho postavení na strojírenském CAD / CAM trhu a rozšířit portfolio nabízených produktů o oblast stavebnictví, ale také zvýšit aktivity a tržní podíl v oblasti služeb spojených se strojírenskou konstrukcí a vývojem.

Integrace  aktivit obou společností proběhne v průběhu září a bude dokončena k 1. říjnu 2005.

Zdroj: Tisková zpráva

Grisoft, výrobce AVG, prodán

O této zprávě jsme vás na Živě sice již informovali formou bleskovky i článku, nicméně pro její důležitost raději stručně ještě jednou. Firmy Intel Capital a Enterprise Investors tento týden oznámily, že finančně vstupují do společnosti Grisoft, známé především antivirovým programem AVG, který má podle údajů poskytnutých firmou 25milionovou uživatelskou základnu s aktuálním měsíčním přírůstkem 2 miliony uživatelů. Investoři společně získávají v Grisoftu majoritní 65% podíl za částku 52 milionů dolarů, do kterých firma Intel Capital přispěla 16 miliony. Tento podíl jim odprodal stávající vlastník Benson Oak Capital, který firmu Grisoft dříve odkoupil od jejího zakladatele. Investice ještě vyžaduje souhlas Úřadu pro hospodářskou soutěž.

Pokud jde o antivirový produkt AVG, ten zůstane v nabídce i nadále a to ve všech variantách. Otazník se trochu vznáší pouze nad bezplatnou edicí AVG Free Edition, ale podle vyjádření firem zůstane zřejmě i tato verze nadále dostupná. Lze však očekávat, že se bude nadále rozšiřovat rozdíl mezi tím, co nabízí Free Edition a službami poskytovanými placenou verzí AVG Professional Edition.

Díky investici však lze očekávat rychlejší přidávání nových produktů – do AVG již byl přidán firewall, dále se plánuje i antispyware.

Zdroj: Tisková zpráva

Česká pobočka Lenova je otevřena

Minulý týden došlo k oficiálnímu oznámení otevření české pobočky společnosti Lenovo, která vznikla odkoupením divize osobních počítačů IBM a sloučením se stávající čínskou firmou Lenovo. Oficiální datum vzniku firmy Lenovo Czech Republic je 1.8.2005, předmětem její činnosti je pak prodejní podpora výpočetní techniky společnosti Lenovo, a to včetně notebooků ThinkPad a stolních počítačů ThinkCentre.

Do nové společnosti Lenovo (45% podíl je v držení původní společnosti Lenovo Group a 18,9 % v IBM) přešli všichni stávající zaměstnanci divize osobních počítačů IBM i někteří další zaměstnanci spjatí s prodejem. Do funkce generálního ředitele nové společnosti Lenovo, jejíž dlouhodobým plánem je umístit se na předních pozicích mezi výrobci IT na českém trhu, byl jmenován Petr Toman (od června 2001 ředitel divize osobních počítačů IBM).

Divize osobních počítačů tuzemské pobočky společnosti IBM se přeměnila na Lenovo Czech Republic. Do nové firmy přešli všichni zaměstnanci počítačové divize i někteří další pracovníci IBM z jiných divizí, kteří byli spjatí s prodejem personálních technologií, uvedl v rozhovoru pro ČTK ředitel společnosti Petr Toman, který dosud vedl divizi osobních počítačů IBM.

Zdroj: Computerworld

SCO, známý odpůrce open-source, navazuje spolupráci s MySQL

Společnost SCO Group, známý odpůrce open-source softwaru a protivník licence GPL, kterou mimochodem před několika lety soudně napadl jako protiústavní, oznamuje navázání spolupráce s dodavatelem známého open-source databázového systému MySQL. SCO a MySQL budou společně pracovat v oblastech certifikace, marketingu, prodeje a školení unixové verze produktu SCO OpenServer 6. Produkt by měl být k dispozici koncem roku.

Zdroj: News.com

Témata článku: Byznys, Open source, Vision, Josef, Velkoformátové tiskárny, Cast, Genesis

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • Bobas, Bobas 9. 9. 2005 14:49:20
    Chybí mi tu infornmace, pod jakou licensí bude SCO OpenServer k...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 57

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

** Acer na konferenci v New Yorku představil velkou spoustu novinek z oblasti počítačů, notebooků i monitorů ** Notebookové novinky se dotkly řad Predator, Swift, Switch i Aspire ** Herní notebooky dostaly nový typ chlazení

27.  4.  2017 | Karel Javůrek | 8

Jak by měly vypadat příští Windows? Designéři si pohráli s futuristickým prostředím Neon

Jak by měly vypadat příští Windows? Designéři si pohráli s futuristickým prostředím Neon

** Zkraje roku unikly na internet snímky nového prostředí Neon ** Součástí Windows by mohlo být už na podzim ** Komunita grafiků na webu nespala a začala si hrát

26.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Jak funguje Apple Liam: Robot, který umí recyklovat staré iPhony

Jak funguje Apple Liam: Robot, který umí recyklovat staré iPhony

** Apple zveřejnil detaily, jak funguje robotický systém Liam pro recyklaci iPhonů ** Jeden Liam zvládne rozdělat i na ty nejmenší díly 1,2 milionů iPhonů ročně ** Liam je důležitým prvkem k tomu, aby Apple mohl vyrábět pouze ze stoprocentně recyklovaných materiálů

24.  4.  2017 | Karel Javůrek | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5