IT byznys: Borland bude masivně propouštět

První filmy na Blu-ray přijdou později, než bylo plánováno * Intel se pouští do čtyřsetdolarových notebooků * Společnost S&T koupila firmu Grall * Digitální propast se zmenšuje * AMD ohlásila zdržení dvoujádrových čipů pro notebooky * Novell kupuje společnost e-Security * Petr Šnajdr posiluje tým Atlas.cz

První filmy na Blu-ray přijdou později, než bylo plánováno

Společnost Sony Pictures Home Entertainment ústy svého prezidenta Benjamina Feingolda oznámila, že k dodání první připravované řady titulů na Blu-ray discích dojde zhruba o měsíc později, než se původně předpokládalo. Zatímco původně stanovené datum bylo 23. května, k oficiálnímu uvolnění filmů dojde až 20. června.

Šéf Sony k tomu dodává, že ze strany jeho firmy by bylo vše připraveno včas k dodání v původně stanoveném termínu 23. května. „Většina naší odběratelské základny a partneři v oblasti hardwaru si však vyžádali, abychom datum 23. května ještě znovu zvážili a lépe jej synchronizovali s komerčním uvolněním hardwaru kompatibilního s Blu-ray.

Zdroj: News.com

Intel se pouští do čtyřsetdolarových notebooků

Společnost Intel ve středu představila svůj záměr vyrábět a dodávat notebooky pro školy v rozvíjejících se zemích. Laptop bude k dostání v hodnotě pod 400 dolarů a měl by být k dispozici od prvního čtvrtletí příštího roku.

Notebook vyvíjený pod názvem Eduwise se tak připojuje k dalším projektům zaměřeným na pomoc lidem a dětem v rozvojových zemích, například ke známému projektu One Laptop Per Child.

Zdroj: News.com

Společnost S&T koupila firmu Grall

S účinností od 2. čtvrtletí 2006 získá S&T System Integration & Technology Distribution AG 100% podíl ve skupině Grall. Grall je jedním z významných systémových integrátorů na českém trhu IT, s výrazným zaměřením na řešení IT infrastruktury a služby.

Díky doplňující se povaze obchodních aktivit obou společností tato akvizice umožní rozšířit portfolio S&T a Grallu jak pro existující, tak i pro nové zákazníky. Spojení těchto firem je navíc významným impulsem pro český trh IT.

„Grall perfektně zapadá do byznysu systémové integrace S&T a dovolí nám nabídnout našim zákazníkům bohatší portfolio služeb se všemi výhodami, které plynou z lepšího územního pokrytí a z podpory poskytované IT skupinou s více než 2 000 zaměstnanci a působností v 19 zemích střední a východní Evropy,“ řekl Christian Rosner, CEO společnosti S&T AG.

„Získat S&T jako strategického partnera pro Grall je plně v souladu s naší strategií růstu,“ řekl Jaroslav Šafránek, předseda představenstva Grall, a.s. A dodal: „Spolupráce celého vysoce kvalifikovaného kolektivu a angažovanost manažerského týmu v Grallu nám do budoucna zaručuje společný úspěch a spokojené zákazníky.“

Obě strany se dohodly nezveřejňovat podrobnosti o kupní ceně. Celá transakce ještě vyžaduje souhlas Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Zdroj: tisková zpráva

Digitální propast se zmenšuje

Podle zprávy vydané agenturou Economist Intelligence Unit je svět v roce 2006 opět podstatně lépe „e-připraven“ – po celém světě je více než miliarda uživatelů internetu a dvě miliardy uživatelů mobilních telefonů a většina zemí zaznamenává trvalý pokrok ve většině kvalitativních indikátorů technologického rozvoje. Prakticky všechny země, které byly zahrnuty do hodnocení e-připravenosti v roce 2006, si proti loňsku zlepšily skóre. V absolutních i relativních hodnotách je zlepšení větší na spodních příčkách žebříčku než na horních. V důsledku toho se zmenšila propast mezi nejvyspělejšími zeměmi a zbytkem světa. „Digitální rozdělení už nevypadá tak propastně, jak se mnozí lidé kdysi obávali,“ říká Daniel Franklin, šéfredaktor agentury Economist Intelligence Unit.

Mezi nejdůležitějšími závěry ze zprávy lze zmínit například:

 • z hlediska připravenosti na e-byznys se zmenšila propast mezi nejvyspělejšími zeměmi a zbytkem světa,
 • Dánsko a USA si udržují vedoucí pozici mezi 68 zeměmi,
 • snižuje se význam širokopásmového připojení jako rozlišujícího faktoru mezi nejúspěšnějšími zeměmi z hlediska e-připravenosti,
 • Česká republika za loňský rok zvýšila své skóre, přesto ale v celkovém žebříčku států klesla z 29. na 32. místo, které sdílí společně s Maďarskem.

Zdroj: tisková zpráva

Borland bude masivně propouštět

Společnost Borland Software Corporation, známá především jako výrobce a dodavatel vývojových nástrojů z rodiny Delphi (které se však později rozhodla prodat a soustředit své úsilí do oblasti správy životního cyklu aplikací), oznámila záměr propustit v brzké době zhruba 300 zaměstnanců, což je přibližně 20% její kompletní zaměstnanecké základny.

Společnost si od propouštění slibuje roční úsporu více než 60 miliónů dolarů. Opatření přichází jako součást restrukturalizačního plánu firmy a je kromě jiného zaměřeno na lepší geografické sjednocení společnosti Borland.

Zdroj: Computerworld

AMD ohlásila zdržení dvoujádrových čipů pro notebooky

Společnost AMD, výrobce počítačových procesorů, oznámila zdržení v dodávce dvoujádrových čipů určených pro použití v přenosných počítačích. Procesory Turion 64 X2 se objeví přibližně o měsíc později, než bylo původně plánováno.

Oficiálním důvodem je „zmenšená poptávka po této technologii související s ohlášeným odsunem nové verze operačního systém Windows Vista“. Procesory, které původně měly spatřit světlo komerčního světa 9. května, se tak objeví až v průběhu června.

Zdroj: CRN

Novell kupuje společnost e-Security

Společnost Novell oznámila akvizici společnosti e-Security, Inc. Získaná technologie umožní Novellu dodávat řešení komplexního zobrazení všech činností v podniku, které souvisí se zabezpečením a dodržováním předpisů.

Transakcí se spojí výhody řešení Novellu pro správu identit a systémů s technologií společnosti e-Security pro monitorování, reakce a reportování událostí v reálném čase. Komplexní zobrazení událostí na úrovni uživatelů, sítě a aplikací umožní zákazníkům optimalizovat dříve pracný proces, který je náchylný k chybám, snížit náklady pomocí automatizace a vytvořit přesnější, předvídatelnější program monitorování zabezpečení a dodržování předpisů.

„V době, kdy se klade takový důraz na dodržování předpisů, požadují zákazníci konvergovaná řešení, která zahrnují správu systémů, identit, přístupu a bezpečnostních událostí,“ řekl Chris Christiansen, viceprezident IDC pro bezpečnostní produkty a služby. „Po akvizici společnosti e-Security je Novell jako jediný dodavatel schopen aktivně řešit poptávku podniků po komplexním řešení dodržování předpisů, které v reálném čase integruje uživatele, systémy a procesy.“

Zdroj: tisková zpráva

Petr Šnajdr posiluje tým Atlas.cz

Atlas.cz má od května nového technického a produktového ředitele, jeho tým rozšířil renomovaný IT specialista Petr Šnajdr. Ten do Atlasu přichází ze společnosti OrBit, jedničky v CITRIX technologii na českém trhu. Tam pracoval na pozici Support & Services Director.

Šnajdr předtím šest let působil ve společnosti Seznam.cz jako technický ředitel, následně jako viceprezident pro techniku a produkty a zástupce CEO.

„Mým cílem je spolu s ostatními členy management teamu zlepšit postavení Atlasu na trhu,“ říká ke svému nástupu do portálu Atlas.cz. Petr Šnajdr je ženatý, má 2 děti. Má rád přírodu, historii, vědu a nové technologie.

Zdroj: tisková zpráva

Témata článku: Notebooky, Byznys, Laptop, Franklin, Child, Orbit, Atlas software

3 komentáře

Nejnovější komentáře

 • fantom 5. 5. 2006 20:43:53
  testík
 • vfb 5. 5. 2006 8:34:44
  Děkuji, tato informace má pro mne cenu zlata...

  vfb
 • Tyca 5. 5. 2006 8:22:36
  Mým cílem je spolu s ostatními členy internet teamu zlepšit postavení...
Určitě si přečtěte

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

** Do Vancouveru se sjeli hackeři ** Soutěžili v útocích na prohlížeče ** Chrome odolal, ale Edge to projel na celé čáře

22.  3.  2017 | Jakub Čížek | 79

Pojďme programovat elektroniku: Meteostanice, která bude díky Sigfoxu posílat stav počasí třeba z vrcholu Sněžky

Pojďme programovat elektroniku: Meteostanice, která bude díky Sigfoxu posílat stav počasí třeba z vrcholu Sněžky

** Příští roky budou ve znamení internetu věcí ** Podívali jsme se podrobně na síť Sigfox ** Takhle s ní komunikují krabičky z celé Evropy

19.  3.  2017 | Jakub Čížek | 18

Kde nejlevněji uložit 1 TB dat: Srovnali jsme aktuální ceny cloudových úložišť

Kde nejlevněji uložit 1 TB dat: Srovnali jsme aktuální ceny cloudových úložišť

** Srovnali jsme známá cloudová úložiště podle toho, kolik měsíčně zaplatíte za 1TB ** Ceny se pohybují od dvou stovek až po tisíc korun ** Google umožní uložit až 30 TB dat

18.  3.  2017 | Stanislav Janů | 115

Obří Mechroboti jsou realitou, měří čtyři metry a mají hmotnost přes 1,5 tuny

Obří Mechroboti jsou realitou, měří čtyři metry a mají hmotnost přes 1,5 tuny

** Jihokorejská společnost Hankook Mirae Technology vyrábí obří Mechroboty ** Jsou určené pro ovládání člověkem uvnitř ** V prodeji se objeví koncem tohoto roku za 200 milionů korun

20.  3.  2017 | Karel Javůrek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných sluchátek

Příslušenství do USB-C