IT byznys: Americká vláda chce zakázat dovoz iPodů do Severní Koreje

Steve Ballmer předpokládá 200 milionů uživatelů nových produktů Microsoft * IBM hodlá koupit firmu Vallent * Obchodní strategii Symantecu v zemích jihovýchodní Evropy řídí Michal Stachník * Opera představuje novou verzi svého prohlížeče Opera Mini * Microsoft: Tržby porostou o 15 procent * Björn Riebel jmenován PR manažerem společnosti Citrix pro střední a východní Evropu * Divize SAP se v AutoContu rozvíjí

IBM hodlá koupit firmu Vallent

Společnost IBM v úterý oznámila svůj záměr realizovat akvizici výrobce softwarových produktů pro bezdrátová zařízení, firmy Vallent. Vallent se zabývá především vývojem aplikací pro monitorování výkonnosti a provozu v sítích.

IBM hodlá integrovat Vallent a jeho produkty do svého stávajícího portfolia. K dokončení akvizice má dojít podle odhadů firmy v prvním čtvrtletí příštího roku. Finanční podrobnosti kontraktu nebyly zveřejněny.

Zdroj: News.com

Steve Ballmer předpokládá 200 milionů uživatelů nových produktů Microsoftu

Společnost Microsoft ve čtvrtek ústy svého šéfa Steva Ballmera ohlásila svůj velmi optimistický předpoklad: Do konce roku 2007 bude její nové produkty využívat 200 milionů uživatelů.

Mezi těmito „novými produkty“ jsou nové verze operačního systému Windows Vista, Office 2007 a Exchange serveru. „Očekáváme, že do konce roku 2007 bude přinejmenším jeden z těchto produktů používat více než 200 milionů lidí,“ řekl Ballmer.

Podle některých analytiků bude systém Windows Vista do konce roku 2007 nainstalován na více než 100 milionů počítačů na celém světě.

Zdroj: CRN

Obchodní strategii Symantecu v zemích jihovýchodní Evropy řídí Michal Stachník

Symantec představuje Country Managera pro země jihovýchodní Evropy, kterým se stal Michal Stachník. Ten ve své současné pozici navazuje na své dlouholeté zkušenosti s oslovováním podnikových zákazníků a budováním distribuční sítě v tomto regionu. Jako Country Manager je Michal Stachník zodpovědný za formulování a prosazování obchodní strategie pro Bulharsko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Černou Horu, Bosnu, Makedonii a Albánii a vybudování spolehlivého obchodního týmu.

Michal Stachník přišel do Symantecu v roce 2001 ze společnosti IBM na pozici Distribution Account Manager pro střední a východní Evropu. Již po půl roce byl zodpovědný za prodej klíčovým zákazníkům v celé jihovýchodní Evropě, kde se mu dařilo. 16 čtvrtletí se splněným plánem za sebou hovoří za vše. Na tuto úspěšnou sérii navázalo jmenování do pozice Country Managera.

Zdroj: Tisková zpráva

Opera představuje novou verzi svého prohlížeče Opera Mini

Nová verze internetového prohlížeče Opera Mini 3.0, která byla zveřejněna ve středu, přináší vylepšenou bezpečnost pro email, nakupování a online bankovnictví. Prohlížeč je (stejně jako jeho předchozí verze) vybaven komprimačním algoritmem a dalšími prvky pro optimalizaci datového přenosu.

Zatímco na desktopových stanicích jasně vedou prohlížeče Microsoft Internet Explorer a Mozilla Firefox, Opera se hodlá dál zaměřovat na mobilní telefony, smartphony a další přenosná zařízení. Cílem firmy je prosadit se právě ve světě mobilních zařízení.

Zdroj: Newsfactor

Microsoft: Tržby porostou o 15 procent

Podle finančního šéfa Microsoftu Chrise Liddella stále platí, že pro aktuální fiskální rok očekává společnost růst tržeb o 13 až 15 procent. Pro fiskální rok 2007 očekává Liddell další růst o přibližně 9 – 11 procent. Významných tahounem růstu tržeb mají být pochopitelně nové verze klíčových produktů firmy, především pak systému Windows Vista, kancelářského balíku Microsoft Office, a také serverového produktu Exchange Server 2007.

Zdroj: CRN

Americká vláda chce zakázat dovoz přehrávače iPod do Severní Koreje

Americká vláda chce sáhnout k dosud bezprecedentnímu kroku: Uvalit zákaz vývozu na přehrávače iPod. Zákaz by se měl týkat adresně Severní Koreje.

Populární hudební přehrávače však nejsou jedinou položkou, na kterou by se embargo vztahovalo: Z Ameriky do Severní Koreje by se nesměly dovážet kromě jiného ani hodinky značky Rolex, francouzský koňak, plasmové televize, jachty nebo drahé elektrické skůtry. Důvodem však není snaha zamezit obyvatelům země v přístupu k těmto moderním zařízením či tekutinám, ale právě naopak snaha zlepšit jejich životní podmínky.

Většina obyvatel země totiž trpí hladem a nedostatkem dalších základních surovin, avšak komunistický vůdce Kim Čong Il navzdory tomu nakupuje ve velkém právě uvedené luxusní zboží a rozdává je vyvoleným rodinám přibližně 600 komunistických pohlavárů. Tím dochází k posilování komunistického režimu.

Kim Čong Il má samozřejmě širokou škálu dalších metod, jak si některé z oblíbených dárků opatřit, a americké embargo by jej proto příliš netrápilo. Mnozí odborníci se shodují, že záměr americké vlády je správný, avšak praktický efekt bude takřka nulový. Pomohlo by, kdyby se na zákazu shodlo více národů pod záštitou některé mezinárodní organizace, avšak ani tak by nešlo prakticky zabránit nelegálnímu dovozu uvedených komodit.

Zdroj: Newsfactor

Björn Riebel jmenován PR manažerem společnosti Citrix pro střední a východní Evropu

Společnost Citrix Systems vytvořila novou pozici PR manažera pro střední a východní Evropu. Ujal se jí Björn Riebel (32), který tak bude od prosince roku 2006 zodpovědný za PR aktivity společnosti v Německu, Rakousku, Švýcarsku a dále v regionu východní Evropy, tedy v Rusku, České republice, Slovensku, Slovinsku, Polsku, Maďarsku a Ukrajině. K hlavním úkolům nového PR manažera bude patřit vedle koordinace všech PR aktivit také budování PR programů v regionu. Riebel přichází ze společnosti AutoScout 24 GmbH, kde působil na pozici manažera PR a komunikace.

Björn Riebel bude rozvíjet nový PR program pro střední a východní Evropu. V nové funkci by měl přizpůsobit PR komunikaci firmy lokálním trhům. K jeho úkolům bude dále patřit rozvoj a realizace celkové PR strategie v regionu, za nějž je zodpovědný.

Zdroj: Tisková zpráva

Divize SAP se v AutoContu rozvíjí

Společnost AutoCont CZ a.s. a její nově založená divize SAP se dále rozvíjí. V rámci skupiny Enterprise Business má tato divize, zaměřená na výstavu zákaznických řešení na platformě SAP, dva nové vysoké manažery.

Do pozice Sales Managera divize SAP nastoupil Martin Košút, který do AutoContu přišel ze společnosti Ness Czech s.r.o. V AutoContu bude působit jako zástupce ředitele divize SAP pro obchod. Martin Košút má vystudovanou SPŠ elektrotechnickou a mezi jeho koníčky patří literatura, hudba a sport.

Do pozice Senior Konzultanta divize SAP nastoupil Jiří Náprstek, který dříve působil ve společnosti KIS (Kaufland informační systémy). Jiří Náprstek má VŠ vzdělání, mezi jeho záliby patří hudba a sport. 

Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku: Byznys, Opera, USA, iPod, Korea, Country, Embargo, Opera Mini, Rolex, Microsoft Account, Zprávy televize nova, Mobilní telefony mini

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • KArel 3. 12. 2006 12:57:55
    asi by ses měl naučit, že v češtině (a nejen v ní) záleží i na...
  • Kirk 2. 12. 2006 13:08:51
    Doufám, že ani to ne.
  • Jan Tichavský 1. 12. 2006 20:18:46
    Steve Ballmer předpokládá 200 milionů uživatelů nových produktů...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 56

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Brněnské soudy daly stop Uberu. Je to dobře, nebo krok zpět?

Brněnské soudy daly stop Uberu. Je to dobře, nebo krok zpět?

** Před několika měsíci začal Uber nabízet své služby i v Brně ** Nyní ale narazil, soudům se to totiž nelíbí ** Má sdílená ekonomika dostat zelenou?

22.  4.  2017 | Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?