IT byznys: Amazon rozšiřuje sortiment, nakupujte čokoládu nebo hořčici

Spuštěn server umožňující dohledat údaje o ekonomických subjektech * Dell se rozhoduje, zda investovat na Slovensko, nebo do Polska * Reklamy v počítačových hrách překročí do roku 2009 hranici 400 milionů korun * Sony představí dne 20. června tituly na Blu-ray * Microsoft uvedl 10 důvodů, proč upgradovat na Longhorn * Firma Tech Data se stala distributorem značky Pinnacle
IT byznys: Amazon rozšiřuje sortiment, nakupujte čokoládu nebo hořčici

Nový server Obchodni-rejstriky.cz

Advokátní kancelář Mašek, Kočí & spol., provozující kromě jiného server www.e-advokacie.cz, spustila ve spolupráci s partnerskou společností Allison & McKee, s.r.o. nový server Obchodní-rejstříky.cz (www.obchodni-rejstriky.cz). Server přináší základní informace o tom, kde lze, pokud je to možné, bezplatně dohledat údaje o ekonomických subjektech EU, a to zejména se zaměřením na údaje o obchodních společnostech.

Podle provozovatelů serveru je hlavním důvodem jeho spuštění skutečnost, že dostupnost a kvalita informací, které jsou v jednotlivých zemích zpřístupňovány on-line, je velice rozdílná. Server Obchodni-rejstriky.cz by tak měl přispět k lepší orientaci v této oblasti.

Zdroj: Obchodní rejstříky

Dell: investovat na Slovensko, či do Polska?

Dvě země v současnosti bojují o to, které z nich se podaří přilákat významnou investici největšího světového výrobce osobních počítačů – firmy Dell. Firma nyní jedná s vládami obou zemí o podmínkách výstavby nové továrny, která by mohla nabídnout pracovní příležitosti pro několik tisícovek lidí.

Pokud by se Dell rozhodl pro Slovensko, byl by závod pravděpodobně vystavěn v okolí Nitry. Definitivní rozhodnutí o tom, že by Slovensko tento „minikonkurz“ vyhrálo, však ještě nepadlo.

Zdroj: Ministerstvo financí SR

Ocenění pro CA Identity Manager

Společnost CA oznámila, že CA Identity Manager získal od časopisu Info Security Products Guide ocenění Global Excellence in Identity Management Customer Trust 2006. Více než 18 000 koncových uživatelů a potenciálních zákazníků po celém světě bylo pozváno, aby vybrali produkty, které považují za nejdůvěryhodnější pro ochranu svých digitálních prostředků.

CA Identity Manager slouží k automatizaci správy identit uživatelů za účelem řízení rizik, zajištění shody s předpisy a snižování administrativních nákladů. Optimalizuje a zjednodušuje správu identit interních a externích uživatelů a jejich oprávnění v podnicích.

Zdroj: tisková zpráva

Amazon rozšiřuje sortiment

Světoznámý internetový obchod, server www.amazon.com, rozšířil sortiment nabízených výrobků. Přes web si nyní mohou zákazníci objednávat i běžné spotřební zboží včetně potravin.

Na Amazonu tedy nyní najdete dětské plínky, kukuřičné lupínky, mouku, nápoje, hořčici nebo třeba čokoládu. Sortiment je sice omezen na produkty nepodléhající rychlému zkažení, nicméně Amazon na rozdíl od jiných nijak nelimituje oblasti, do kterých své zboží doručuje.

Některé názory jsou k tomuto kroku Amazonu ovšem poněkud skeptické a připomínají dobu internetového boomu z devadesátých let. V té době investovala dlouhá řada podnikatelů peníze do on-line prodeje potravin a souvisejícího zboží, a ve většině případů došlo k jejich krachu.

Zdroj: News.com

Reklamy v počítačových hrách překročí 400 milionů

Zpráva společnosti Parks Associates, která přináší předpověď investic do reklamy v počítačových hrách, předpovídá nárůst těchto investic z 80 milionů Kč (údaj roku 2005) na 400 milionů do roku 2009. Autoři zprávy vidí dva hlavní důvody: za prvé, hráči budou trávit u počítačů a her stále více času a ruku v ruce s tím budou méně koukat na televizi, a za druhé, hraní her se bude rozšiřovat z oblasti nadšenců a teenagerů více do „zábavy pro celou rodinu“.

„Příjmy z reklam ve hrách dosud nejdou ruku v ruce s rostoucí popularitou počítačových her jako takových. To se v brzké budoucnosti změní a reklama bude z boomu her těžit podstatně více,“ dodává Yuanzhe „Michael“ Cai z Park Assicoates.

Zdroj: News.com

Sony představí tituly na Blu-ray

Společnost Sony Pictures Home Entertainment v úterý oznámila, že prvních sedm titulů dodávaných ve formátu Blu-ray se dostane na pulty obchodů 20. června. Tento termín byl nakonec určen po konzultacích s výrobci Blu-ray mechanik, především s firmou Samsung Electronics.

Nejznámějším trhákem mezi tituly plánovanými ke zveřejnění 20. června je zřejmě film Pátý element. Další snímky budou následovat v nadcházejících týdnech.

Zdroj: News.com

Deset důvodů, proč upgradovat na Longhorn

Společnost Microsoft shrnula deset nejdůležitějších důvodů, proč by měli zákazníci přejít na nejnovější verzi Windows Serveru, která je vyvíjena pod kódovým názvem Longhorn. Přestože Longhorn by měl být k dispozici až příští rok, Microsoft už teď láká na deset nejzajímavějších novinek a vylepšených vlastností.

Patří mezi ně kromě jiného zvýšená a vylepšená bezpečnost, ochrana síťového přístupu, nové možnosti terminálových služeb, rozšíření a vylepšení adresářových služeb, rozšířená podpora Linuxu a vůbec Unixu, vylepšené monitorování výkonu, rozšířený Internet Information Server a další vlastnosti.

Zdroj: CRN

Tech Data distributorem značky Pinnacle

Společnost Tech Data Distribution oznámila, že se od 1. června 2006 stala distributorem produktů společnosti Pinnacle Systems.

Podpisem smlouvy Tech Data Distribution rozšířila svou nabídku o kompletní sortiment Pinnacle Systems, ke kterému patří zejména střihové systémy pro amatérské video, televizní tunery pro příjem analogového i digitálního TV signálu a multimediální přehrávače.

Zdroj: tisková zpráva

Témata článku: Microsoft, Byznys, Amazon, Blu-Ray, Pinnacle, Blu Ray, Boom, Teenager, June, Televize samsung

2 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Billy 16. 6. 2006 9:38:01
    No nevim, ale my ve firme pouzivame pouze MS servery, je jich celkem...
  • muflon 16. 6. 2006 7:31:41
    Jediny duvod co me napada pro upgrade na Longhorn je, ze nemam penize na...
Určitě si přečtěte

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

19.  5.  2017 | redakce | 39

To tu ještě nebylo. Specialisté ukázali, že zavirované mohou být i titulky SRT

To tu ještě nebylo. Specialisté ukázali, že zavirované mohou být i titulky SRT

** Stáhnete si film a titulky třeba z OpenSubtitles.org ** A osud vás za ten warez záhy potrestá ** Specialisté totiž ukázali, že i v titulcích může být schovaný virus

24.  5.  2017 | Jakub Čížek | 57

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

** WannaCry se masivně rozšířil kvůli zranitelnosti ve Windows ** Ta mu umožnila, aby se pokusil sám napadnout další počítače ** Jenže ta chyba už je dva měsíce opravená!

22.  5.  2017 | Jakub Čížek | 95

Nastal čas znovu vynalézt klávesnici. Anebo vám ta současná opravdu vyhovuje?

Nastal čas znovu vynalézt klávesnici. Anebo vám ta současná opravdu vyhovuje?

**Měli bychom provést revoluci klávesnice? ** Anebo je její dnes už hodně zastaralý koncept prostě nejlepší? ** Budeme na klávesnici odkázaní už navždy?

20.  5.  2017 | Jakub Čížek | 60


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky