reklama

IObit Security 360: Antispyware osekaný, ale ne na kost

Chcete zamezit invazi spywaru, adwaru, trojských koní, keyloggerů a dalších potvůrek do vašeho počítače? Hledáte účinné řešení, které je ovšem zdarma? IObit Security 360 vám jej nabízí.

S pokročilým snímačem a heuristickou detekcí škůdců IObit Security 360 nalezne většinu komplikovaných malwarů velmi snadno a rychle. Program má proti malware ochranu v reálném čase a rychlou automatickou aktualizaci. Díky přispění pana Františka Bartoše jej můžete mít v českém jazyce a pro nevýdělečné účely i zdarma, přestože funkčně chudší oproti svému placenému bratříčkovi.

Čtyři pole pro bezpečnost

Úvodní okno programu nabízí příjemné a zároveň přehledné grafické uživatelské prostředí. Krom toho budete na první obrazovce vyrozuměni o aktuálním nastavení programu, typu licence a době uplynulé od poslední aktualizace. Nejdůležitější tu jsou ale čtyři boční tlačítka (Přehled, Skenování, Ochrana, Nástroje), které fungují jako rozcestníky směřující k dosažení všech hlavních funkcí aplikace.

Klepněte pro větší obrázek 
Informativní úvod.

Primárním druhem ochrany, kterou vám IObit Security 360 nabízí, je hledání zákeřných programů v počítači. V oddělení pro skenování naleznete hned tři druhy skenu. První je chytrý sken, který prověří nejkritičtější a nejčastěji napadená místa – typicky registr, systémové soubory atd. Další možností je úplný sken. Posledním nabízeným je vlastní sken, kde si sami určíte oblasti zájmu programu.

Klepněte pro větší obrázek 
Tři druhy skenu k dispozici.

Ochrana v reálném čase

Samotný sken pak probíhá poměrně svižně, samozřejmě v závislosti na výkonu vašeho PC, množství procházených dat a počtu identifikovaných hrozeb. Ty jsou také na konci uživateli představeny formou jednoduchého seznamu. Ten obsahuje označení hrozby a krátký popis, který ovšem ne vždy musí k dobrému posouzení uživateli stačit. Položky na seznamu lze samozřejmě vyškrtnout před tím, než je necháte programem smazat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Průběh skenování a jeho výsledek.

Třetím tlačítkem na rozcestníku funkcí je Ochrana. Zde je vám nabídnuto chránění počítače v reálném čase pomocí dvou nástrojů. Tím prvním je automatická ochrana proti známým malware. Druhým pak ochrana protineznámým hrozbám. První jmenovaný je založen na bázi porovnávání pomocí vlastního seznamu, druhý už posuzuje podle určitých znaků podezřelé chování aplikací a procesů.

Klepněte pro větší obrázek 
Dva druhy permanentní ochrany.

Doplňkové nástroje

Pod posledním políčkem se skrývají drobnější bezpečnostní nástroje. Hijack Skener slouží především k monitorování procesů běžících na pozadí. O těch se můžete nejen dozvědět spoustu užitečných informací, ale také je lze ukončovat. Obdobně se dá postupovat i v případě programů spouštěných po startu systému, služeb, pomocných programů prohlížeče, rozšíření Internet Exploreru atd.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Doplňkové nástroje s Hijack Skenerem včele.

Zajímavou funkcí je tzv. pasivní ochrana. V ní je možné nastavit zablokování konkrétních webových stránek, stahování vyjmenovaných ActiveX i jednotlivých cookies. Využitelnou je i funkce pro smazání jinak zamčených souborů a nástroj s názvem čistič soukromí, který vymaže historii systému i různých programů, zbaví vás nadbytečných tempových souborů apod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
I pasivní bránění může být dosti účinné.

PRO a proti

Již bylo zmíněno, že IObit Security 360 je možné používat v osekané verzi pro nekomerční využití zdarma. Plná verze s označením PRO vám za 25 dolarů nabízí navíc plánovatelnost skenů, vylepšenou detekci malwaru, rychlý automatický update i technickou podporu zdarma. Tím nejdůležitějším je ale samozřejmě možnost využít aplikaci i k výdělečné činnosti.

stáhnout program IObit Security 360 1.6.0 Licence: freeware (pro nekomerční použití), 13 MB
Autor: IObit.com
Web programu: www.iobit.com


Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, Download, Bezpečnost, GigaMania, Iobit

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Damned1 18. 9. 2009 22:43:33
    Asi to závisí na tom, jak činnost "sken" kdo chápe. Rozhodně bych nenazval...
  • Jiří Vacek 17. 9. 2009 20:14:11
    Řešit takovou hovadinu může jen opravdový tupec.
  • br4n0 17. 9. 2009 10:41:39
    Spybot je aj s x funkciami minulosťou. Proti súčasnému malwaru sú...
reklama
Určitě si přečtěte

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 76

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 35

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 131

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama