reklama

Internetový návod na Štědrý den

Rok se s rokem sešel a jsou tu opět Vánoce. Je tedy třeba chytit rybu, pokácet a nazdobit strom, zabalit dárky a zapálit alespoň jednu prskavku. Internet vám ukáže jak.

Jasné komety Ison jsme se sice na prosincové obloze nedočkali, kalendář nám ale přichystal další zajímavou atrakci. Dnes začínají Vánoce, které sebou nesou několik zajímavých tradic. Připravte se tedy na to, že po vás budou rodinní příslušníci požadovat, abyste přestali hrát Battlefield a šli raději zdobit stromeček a smažit kapra. Ale nebojte se, Vánoce jsou pouze jednou ročně a už brzy skončí.

Tip: Máte už nazdobený vánoční stromeček? Šup s ním do galerie Ukaž stromek!

Abychom je všichni dokázali přežít bez úhony, připravili jsme manuál, který vás seznámí s tradičními vánočními obyčeji.

1. Vánoční stromeček

Přestože je stromům nejlépe v lese, lidé si je z nepochopitelných důvodů posledních několik set let nosí domů. Jistě to velmi dobře znáte, následky jsou totiž patrné v prvních lednových týdnech, kdy se u popelnic kupí hromady oschlých kmínků. Tradice pochází z německých zemí, k jejímu masovému rozšíření ale došlo až v průběhu 19. století.

Pokud tuto tradici chcete také dodržet, je třeba stromeček nejprve získat. V redakci máme nejlepší zkušenosti s výběrem toho nejlepšího výstavního kousku uprostřed lesa pomocí helikoptéry. Je to rychlé, efektivní a dělají to tak i na obří farmě vánočních stromků v oregonském Salemu.

A ještě jednou z perspektivy pilota vrtulníku.

2. Ryba

Další tuzemskou tradicí je kapr se salátem. Ochránci zvířat sice poukazují na to, že se tu každé Vánoce odehrává opravdový kapří holokaust a cizinci se diví, proč si raději nedáme chutného lososa, faktem ale zůstává, že budete muset nejpozději před polednem navštívit nejbližší obecní rybník. Pozor ale na komplikace.

Kapra musí bohužel někdo zabít. Zde přestává veškerá legrace a slabým povahám raději doporučujeme ukuchtit jeho vegetariánskou náhradu, tedy celer v těstíčku. Ačkoliv si to totiž zpravidla neuvědomujeme, neodborné usmrcení kapra lze posoudit jako týrání zvířat.

Následující video by v žádném případě neměli vidět děti a lidé, kteří znají maso pouze jako růžový balíček ze supermarketu.

3. Dárky

Vyvrcholením Štědrého dne je samozřejmě rozdávání dárků. Ty jsou z nepochopitelného důvodu zabalené do předraženého ozdobného papíru, který koupíme o několik dnů dříve a po rozbalení jej vyhodíme. Do konce prosince se tedy české popelnice zaplní papírovým odpadem až z několika desítek milionů zabalených dárků.

Jak tedy dárek co nejrychleji a nejefektivněji zabalit, abychom šetřili přírodu i sebe? Na to odpoví následující video.

Pokud letos hodláte darovat opravdu rozměrný dárek, na který běžný balicí papír nestačí, máme tu ještě jedno řešení.

4. Zdobení stromečku

Dárky jsou zabalené a ryba vykuchaná, takže se můžeme vrhnout na zdobení stromečku. Nezapomeňte ale zkontrolovat pojistku bytu, Vánoce jsou totiž obdobím, kdy mají hasičské sbory po celém světě pohotovost nejen kvůli všudypřítomným rachejtlím.

A pro jistotu ještě jednou z jiného úhlu. Co dokážete za jednu minutu? Plamen během šedesáti sekund zničí celý byt.

Pokud budete stromeček řádně zavlažovat, jeho rychlost hoření bude mnohem pomalejší než u koštěte, které vám zkrášluje byt už týden před Vánocemi a při pokojové teplotě rychleji schne a odumírá. Dokládá to i toto srovnávací video hoření oschlého a zavlažovaného čerstvého stromku.

Tip: Máte už svůj nazdobený vánoční stromeček v galerii Ukaž stromek!

5. Štědrovečerní večeře

Dalším rizikovým úkolem je příprava štědrovečerní večeře. Pokud hodláte smažit kapří podkovy na pánvičce, v žádném případě během přípravy neodcházejte k počítači pročítat sociální sítě. Chvíle nepozornosti vám totiž může zničit byt téměř stejně rychle jako hořící stromeček.

Určitě nespotřebujte všechny brambory na salát a sestavte si bramborové dělo, jak tak učinili mladíci ve videu níže. Podobné zařízení dokáže metat brambory úctyhodnou úsťovou rychlostí a z nebohé salátovky se tak stane nebezpečný projektil, který zabaví celou rodinu.

6. Lití olova

S ohněm si můžete zahrávat i při tradičním lití roztaveného kovu. Vřele doporučujeme do vody lít výhradně tavené olovo, případně cín a další měkké kovy. Nikdy však do vody nelijte třeba roztavené železo.

7. Dárky

A teď hurá na dárky. Dávejte si ale dobrý pozor, prvotní bezbřehé a neskrývané dětské nadšení…

… se totiž po pár měsících může proměnit ve skutečné šílenství. Příště tedy raději jen sadu ponožek a trenýrek.

8. Ohňostroj

Den můžete završit pohledem na obecní ohňostroj. Správný pyrotechnik přitom odpálí celou čtvrthodinovou sekvenci během jednoho okamžiku, čímž docílí ohnivé koule s teplotou povrchu Slunce, jak tak učinili loni v San Diegu. Díky pyrotechnické chybě nicméně tamní ohňostroj zaujal celý svět.

Ohňostroje ale budou odpalovat i vaši sousedi, připravte se tedy na to, co se může dnes večer dít u vás v ulici.

A to je vše. Pokud se budete řídit těmito pravidly, je vysoce pravděpodobné, že si letošní Vánoce opravdu užijete. My vám rozhodně držíme palce.

Témata článku: Bulvár a vtípky, Návody, Author, Christmas, Fire, Byte, Water, Metal, Diego, Shooting, San Diego, Crazy, Gift, Komet, Lili

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Václav Novák 27. 12. 2013 22:15:20
    Článek zklamal. Čekal jsem že jednotlivé kategorie budou rozděleny na...
  • AgGreSsivE 24. 12. 2013 9:58:22
    Hezký článek :)
  • TrueStory 24. 12. 2013 9:42:24
    Hlavně to chce na Vánoce koupit ty nejznačkovější tepláky, zlaté...
reklama
Určitě si přečtěte

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 76

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 35

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 129

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama