Hlasujte o nejlepší blog na Živě.cz – přehled soutěžících

Dnes končí hlasování o nejlepší blog na Živě.cz a soutěž o dva notebooky Acer Aspire One. O prvním rozhodla redakce, ten druhý ale vyberete vy! Přinášíme stručný přehled soutěžních blogů

V létě jsme na Živě.cz spustili blogy a podpořili jsme nové autory soutěží o dva miniaturní notebooky Acer Aspire One. Ten první už svého majitele našel – redakci se nejvíce líbil Zaachiho blog, o tom druhém ale můžete rozhodovat Vy, čtenáři Živě.cz.

Stačí se pouze přihlásit jako registrovaný čtenář a navštívit jednoduchý hlasovací formulář.

Dnes končí čtenářské hlasování – máte poslední příležitost

Máte poslední možnost, hlasování dnes totiž končí. Abychom vám výběr co nejvíce usnadnili, do druhého kola soutěže jsme vybrali šestnáct blogů, které jste v průběhu léta a podzimu hodnotili nejlépe a které se těšily zájmu čtenářů. A jaké blogy to vlastně jsou?

Miho.blog.zive.cz

Mihův blog patří k těm nejčtenějším a nejkomentovanějším. I když je jeho autor nyní zavalen prací, články jsou stále navštěvované a patří k tomu nejlepšímu, co na blozích najdete.Miho mimo jiné sepsal seriál „Dávám Windows šanci aneb Vista z pohledu Linuxáka“.Nainstaloval by si Miho na svůj mininotebook Linux nebo Windows? Pokud chcete znát odpověď, dejte mu hlas.

Ubuntu.blog.zive.cz

Uspět nicméně může i Vojtěch Trefný, který už několik měsíců píše o Ubuntu, jeho klonech a o nejrůznějších grafických desktopech. Jeho články jsou plné náhledů a obrazovek, pokud jste tedy fanoušky Linuxu a Ubuntu, blog Ubuntu – Linux pro lidi by pro vás měl být povinným čtením. Chcete vědět, jaké Ubuntu by si Vojtěch Trefný nainstaloval na svůj nový mininotebook? Dejte mu hlas a třeba o tom napíše.

Notebook.blog.zive.cz

Ale to už je na řadě další těžká váha čtenářskýchblogů – kontroverzní Notebookinsider. Jedni nad jeho články souhlasně přikyvují, druzí naopak kroutí hlavou a neopomenou zanechat pod jeho zápisky stopu v podobě komentáře. Notebookinsider patří k nejaktivnějším bloggerům na Živě.cz, pokud si tedy myslíte, že mu bude slušet i malý Acer Aspire One, hlasujte pro něj.

Nepolíbená.blog.zive.cz

Nepolíbená o sobě sice tvrdí, že má problém s výpočetní technikou, realita je ovšem taková, že je jedna z mála aktivních pisatelek na Živě.cz a za své články plné obrázků se skutečně nemusí stydět. Pokud tedy přejete mininotebook Acer Aspire One nepolíbené, která přemítá, jestli se z notebooku časem stane obstojný počítač nebo estetický doplněk s operačním systémem, neváhejte a dejte ji hlas.

Littleon.blog.zive.cz

Orbita je blog, který se v posledních týdnech uložil k zimnímu spánku, zaslouží si ale připomenutí, jeho autor totiž v průběhu léta publikoval rozsáhlý seriál článků „Pohled do světa tučňáků očima windowsáka“. Zaslouží si za svůj pohled mininotebook nebo naopak má spát i nadále? Co myslíte?

Timemanagement.blog.zive.cz

Blog s názvem Time management by mohl nejednoho čtenáře odradit, i když ale o správu času nestojíte, určitě se na blogu pisatele jménem Satai porozhlédněte, jeho články jsou totiž tak trochu jiné. Občas s humorem, občas s nadhledem a pokaždé výborné. Měl by skončit druhý soutěžní Acer Aspire One u Timemanagmentu? Co vy na to?

Uzivatel.blog.zive.cz

Malý Acer ale může spadnout do klína i autorovi blogu Uživatel, nebo pečovatel, který se pod svými články podepisuje jako Es Caná. V poslední době zaujal články o softwarové steganografii, postcrossingu, což je do jisté míry poštovní paralela geocachingu, a také o tom, jestli by měla česká ministerstva investovat do licencí od Microsoftu. Pokud chcete naopak vy investovat svůj hlas do Uživatele – Pečovatele, máte poslední příležitost.

Straka.blog.zive.cz

STRAKA BLOGUJE, praví název blogu Martina Strnada. A stojí to za to. Ostatně když Martin napsal obhajobu své koupě Asus Eee901, pod článek vznikla bujará diskuze, která se k dnešnímu dni vyšplhala na úctyhodný počet 100 komentářů.Zaslouží si Straka za sto komentářů pod článkem mininotebook? O tom rozhodnete pouze vy.

Rgrohol.blog.zive.cz

Robert píše… o všem možném, naposledy ale zaujal svou obhajobou moderované diskuse, která je dle jeho slov pro dobro všem, a článkem o Linuxu, ve kterém mu prý nic nechybí.Pokud chcete Roberta motivovat k dalšímu psaní, dejte mu hlas a notebook.

Liboruv.blog.zive.cz

Zápisník Libor bloguje… se dostal do povědomí čtenářů naposledy článkem „Patří notebooky Acer vážně k těm nejhorším?“, pod kterým dnes najdete osm desítek komentářů. Není se ostatně čemu divit, zejména v internetové komunitě totiž dodnes přežívá klišé, že Acer neumí dělat přenosné počítače. Libor má na věc ale zcela jiný názor a my s ním souhlasíme, může totiž vyhrát Acer Aspire One. Zaslouží si ho?

Mega.blog.zive.cz

Mega blog Živě je dle některých skoro až troufalý název, Iban, jeho autor, si ale myslí něco jiného. Sepsal „mega“ článek s náhledy všech historických verzí Internet Exploreru a diskusi rozvášnil pro změnu s příspěvkem „Závislost na počítači, problém bez řešení“. Pokud chcete z Ibana udělat ještě většího „závisláka“, dejte mu mininotebook od Aceru.

Mistr.blog.zive.cz

Svůj blog má i Dominik Dědíček. Jmenuje se „O IT a společnosti“ a jeho záběr je skutečně široký. Čtenářské pozornosti se těšily zejména články o závislosti na internetu a internetu jako mocné zbrani teenagerů. Pokud chcete Dominika vybavit zbraní od Aceru, určitě mu dejte svůj hlas.

Notebooky.blog.zive.cz

O noteboocích nepíše pouze Notebookinsider, ale i autor blogu s prostým názvem Notebooky, který si naposledy vzal na paškál Acer, který prý očišťuje značku a zavádí novou modelovou řadu eMachine.Zároveň ve svém článku provedl vyčerpávající srovnání dvou modelů Asus F80L a IBM R61 plné doprovodných fotografií. Pokud jste přesvědčeni, že Aspire One by měl skončit právě zde, dejte mu svůj hlas.

Ptrcomp.blog.zive.cz

O mininotebook v soutěži usiluje ale i blog Počítače kolem nás. Jeho autor s přezdívkou peter.killer oslovil své čtenáře svými články „Nejlepší věci jsou zadarmo“ nebo „Podle čeho vybírat PC“. Oba články se nakonec mohou pochlubit i slušným zástupem komentářů v diskuzi. Zaslouží si za to mininotebook? Co myslíte?

Mick.blog.zive.cz

Šestnáctku nominovaných blogů uzavírají dva poslední blogy. Prvním z nich je „Když se chce všechno jde. J“, ve kterém se Mick.n věnuje především třídílnému miniseriálu o příjmu digitálního televizního signálu pomocí karty Pinnacle 330e a programu DVBViewer PRO.

Siranthony.blog.zive.cz

Posledním blogem, který jsme vybrali do druhého kole soutěže, je poněkud složitější „SirAnthony (hwcase tuning+game)“. Název skutečně mluví za sebe, poslední článek totiž zaujme každého, kdo se rád hrabe v rozdělaném počítači. SirAnthony zde popisuje některé zajímavé úpravy, které na svém počítači provedl. Pokud vás zajímá, jak by autor vylepšil Acer Aspire One, dejte mu hlas.

A to je všechno. Na další blog už místo nezbylo, pokud jste ale nevyhráli první notebook a už nyní máte jasno, že nedosáhnete ani na ten druhý, nevěšte hlavu, určitě se nejednalo o poslední bloggerskou soutěž na Živě.cz. Nechte se tedy překvapit, blogujte, získávejte fanoušky a především se nenechte odradit.

Hlasovat můžete ještě celý dnešní den, úderem půlnoci ale soutěžní klání definitivně končí a my se vrhneme na sčítání výsledků. Nezapomeňte, že hlasovat můžete pouze jednou a nemá smysl kvůli hlasování narychlo vytvářet nové účty. Pokud totiž budete hlasovat ze čtenářského účtu založeného po 14. říjnu letošního roku, váš hlas nebudeme moci brát v úvahu. Druhého vítěze oznámíme do konce týdne.

Hlasujte o nejlepší čtenářský blog na Živě.cz

Soutěžním blogům přejeme štěstí a všem hlasujícím dobrý úsudek

Témata článku: Soutěž, Acer Aspire, Aspire, Acer Aspire One, One X, Dali, Mega, Nejlepší notebooky, Geocaching, Teenager, Tuning, Pinnacle, Time Management

Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

Včera | Pavel Tronner | 45

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

** Legendární hra Starcraft je nyní k dispozici zdarma ** Chystá se i nová remasterovaná verze s hezčí grafikou

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 25

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

Včera | Pavel Tronner | 12

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

Dnes | Jakub Čížek | 82


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?