reklama

FreeMorphing: Obrázkové převtělení během chvilky

Postupná přeměna jednoho obrázku do druhého, tzv. morphing, je populární záležitost pro zábavu i ozvláštnění webových stránek. FreeMorphing ji nabízí zdarma a velice jednoduše.

Ať už si chcete udělat srandu na něčí účet, nebo hledáte nástroj pro oživení statické webové stránky, využijete jistě rádi nástroj pro vytvoření přechodu z jednoho obrázku či fotky do druhého. FreeMorphing tuto schopnost ovládá a nabízí jí bez nároku na honorář. Přestože se jedná o malou, nenáročnou a funkčně méně pokročilou aplikaci, stojí minimálně za bezplatné vyzkoušení.

Stáhnout FreeMorphing (2,8 MB)

Jedno okno, mnoho fotek

Tím nejdůležitějším pro správné používání FreeMorphingu je vhodný výběr obrázků pro přeměnu. Program samozřejmě vytvoří přechod z čehokoli do čehokoli, pokud vám ale na srdci leží kvalitní výsledek i nerušený a hladký přechod, je třeba pečlivě volit a upravovat. Základním požadavkem je, že oba obrázky musí být stejných rozměrů a 24 bitové barevné hloubky. Jeden pak v rámci aplikace označíte za zdrojový, druhý za cílový.

Klepněte pro větší obrázek 
Volba zdrojové fotografie.

Jde rovněž o to, aby objekty na obrázku byly umístěny v co nejpodobnější pozici (nalevo, uprostřed) a vyplňovaly zhruba stejný obsah snímku (přes celý obrázek, pouze jedna jeho část). V případě pokusu o převtělování fotek dvou osob je důležité, aby byly jejich tváře vyfoceny v podobné pozici a ze stejného úhlu. Tím vším si zajistíte kvalitní transformaci, která nebude vypadat jen jako obyčejné prolnutí jednoho snímku do druhého.

Klepněte pro větší obrázek 
Označování pomocí linek.

GIF a video

Po volbě obrázků následuje krok v podobě přidávání čar, které slouží jako záchytné body pro aplikaci. Ta se jimi bude řídit, takže v případě přeměny fotografie člověka je vhodné čáry umístit na zdrojovém i cílovém snímku na stejné oblasti obličeje. Ohraničíte tak jeho kontury, označíte polohu i pozici úst a očí atd. Rozhodně ale neplatí pravidlo, že čím víc čar, tím přesnější výpočet a lepší transformace. Paradoxně se mi podařilo několikrát dosáhnout lepších výsledků s pouhými dvěma čárami, než když jich bylo patnáct.

Klepněte pro větší obrázek 
Nastavení sekvence pro přeměnu.

Vkládání linek je také jediná práce se snímky. Jakékoli jiné jeho úpravy a nastavení v aplikaci nejsou možné. Fotky je tak třeba vhodně připravit mimo tento program. Dalším krokem už je určení počtu snímků, z nichž se má sekvence zformovat, a dále zadat její vytvoření. Počet obrázků má vliv především na dobu transformace. Hladkost přeměny tím není příliš vylepšena.

Klepněte pro větší obrázek 
Poněkud těsné okno pro kompresi videa.

Poslední krok v programu se týká výstupu celého díla. Uložit jej můžete do několika formátů, přičemž největší smysl dávají pohybující se GIF a video ve formátu AVI. U pohyblivé grafiky není žádný problém. S nastavením videa a volbou komprimace už je to o něco složitější. Ne vždy je výsledek takový, jaký očekáváte. Už jen proto, že orientace je zhoršená nedostatečně velkým oknem, které není možné roztáhnout.

Stáhnout FreeMorphing (2,8 MB)

Témata článku: Software, Download, GigaMania, Promo

reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 35

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 131

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 39

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 76

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

** V macOS funguje vyhledávání Spotlight, ve Windows podobně propracovaná funkce chybí ** Alternativy se zaměřují na rychlé hledání souborů i externí zdroje ** Mnohé mohou vyhledávání ve Windows kompletně nahradit

18.  2.  2017 | Stanislav Janů | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama