reklama

Facebook Pages ohromí novými funkcemi

Stránky na Facebooku čeká období změn. Budou mít stejný vzhled jako profily a nabídnou dlouho požadované funkce pro správce. Jestli chcete, můžete je mít hned.

Před časem Facebook nabídl nový vzhled profilů. Kdo chtěl, mohl přejít na nový profil ihned. Komu se nelíbil, mohl přechod akorát tak pozdržet. Novému profilu se nikdo nevyhnul, protože Facebook nové profily nastavil nakonec všem. Něco podobného se právě rozjíždí u facebookovských Stránek, tzv. Facebook Pages.

Pokud jste správci, nové Stránky si můžete už nyní aktivovat na adrese http://www.facebook.com/pages/status/. Jakmile je aktivujete, nelze vrátit původní vzhled. Je to ale jedno, protože ať už se pro přechod rozhodnete či nikoli, od 10. března Facebook stejně převede všechny Stránky do nového kabátu.

Stránky se podobají profilům

Viditelnou novinkou Stránek je změna vzhledu, tj. vodorovné menu bylo přesunuto doleva a nahoře se nacházejí náhledy na fotografie – zkrátka totožné změny jako u nových profilů. Můžete také lépe zviditelnit další doporučené Stránky.

Klepněte pro větší obrázek
 Nová podoba Stránek

Prostor pro zviditelnění také dostali správci Stránky a vlastník. Vlastníka lze zobrazit na stránce vlevo dole, stačí si zapnout jeho zobrazení v nastavení Stránky, v sekci „Featured“. Správci se zobrazují vpravo nahoře (pouze správcům).

Klepněte pro větší obrázek
 Skrytí/zobrazení vlastníka Stránek

Příspěvky na zdi je možné zobrazit dvěma způsoby. Buď můžete zobrazit příspěvky od Stránky (resp. administrátorů), anebo můžete využít nový chytrý filtr „Everyone“. Ten zobrazí vše, jak příspěvky Stránky, tak i příspěvky od fanoušků, ale seřadí je dle toho, jak by mohly uživatele zajímat.

Nahoře jsou tedy spíše příspěvky od administrátorů, naopak níže jsou umístěny příspěvky od fanoušků. Tak či tak, je to další tajuplný kód Facebooku, který bude ovlivňovat zobrazení příspěvků. Pokud jste správce, máte navíc možnost příspěvky vypsat dle času či jen zobrazit skryté.

Prozatím se i v české verzi Facebooku zobrazují originální anglické texty. Česká lokalizace bude dostupná v příštích dnech či týdnech.

100% přehled o dění na Stránce

Změny se ale odehrávají i pod kapotou, ocení je především správci Stránek. Mnoha správcům scházela možnost, jak si udržet přehled o nových komentářích, příspěvcích, lajkování a dalších činnostech uživatelů. Nově je možné si nechat posílat emaily s upozorněním na tyto činnosti.

Pokud si navíc na Stránce nastavíte „Facebook as your Page“ (musíte být správce), budete na jednotlivé činnosti upozorněni v oznamovací oblasti v levém horním rohu webu (vedle loga Facebooku). Takto nastavená Stránka se bude chovat jako váš profil, na svůj profil se tedy nedostanete. V jednu chvíli můžete být přihlášeni k jedné stránce.

Facebook as your Page“ si můžete nastavit odkazem přímo na Stránce (v pravé horní části) nebo v pravém horním rohu na tlačítku „Účet“.

Další novinka se týká vaší identity na Stránce. Pokud jste byli správci některé Stránky, mohli jste komentovat vždy jménem dané Stránky. Nově si můžete v nastavení Stránky určit, jakým jménem chcete psát komentáře – jestli jménem Stránky, nebo svým – tady z vašeho osobního profilu.

Klepněte pro větší obrázek
 Vaše identita na Stránce a zapnutí zasílání upozornění na nové příspěvky a komentáře

Pokud se rozhodnete pro komentování svým jménem, nebudete mít možnost na Stránku psát nové příspěvky, což může být škoda. Možná ale vývojáři na tomto zapracují a nabídnou i tuto možnost.

Filtr slov a nastavení citlivosti anti-spamové ochrany

Do nastavení stránky přibyla ještě jedna možnost – filtr slov. Můžete si vytvořit vlastní seznam slov oddělený čárkami. Pokud nějaký příspěvek bude některé z těchto slov obsahovat, skončí nemilosrdně ve spamovém koši dané Stránky.

Pokud nechcete vytvářet vlastní seznam slov, ale raději se chcete spolehnout na automatický anti-spamový filtr Facebooku, můžete určit jeho citlivost na „střední“ nebo „vysokou“, filtr lze i vypnout. Filtr se řídí dle toho, jak uživatelé označují komentářový spam.

Klepněte pro větší obrázek
 Nastavte si citlivost anti-spamového filtru

Změny, na které se dlouho čekalo

Nové Stránky přinášejí změny, na které se skutečně dlouho čekalo. Facebook slibuje, že chystá další novinky, takže se je na co těšit. Změnu vzhledu také postihlo zakládání nových stránek, nově můžete vybírat z následujícího:

Klepněte pro větší obrázek
 Založení nové stránky

Témata článku: Web, Sociální sítě, Facebook

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • nazarek 12. 2. 2011 10:59:31
    Uz to nejak nefunguje mam stranku na FB a chtel sem ten novy vzhled...
  • nocomichi 11. 2. 2011 18:05:49
    Potřeboval bych poradit. Ve zkratce… Mám vlastní profil, který vůbec...
  • facility 11. 2. 2011 12:58:13
    Takže zdravím všetkých facebookistov.-D Neni to "detičky moje...
reklama
Určitě si přečtěte

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 76

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 35

K čemu jsou v zimě dobré chytré hodinky? Z lyžování vám udělají datové orgie

K čemu jsou v zimě dobré chytré hodinky? Z lyžování vám udělají datové orgie

** Chytré hodinky našly uplatnění především ve sportu ** Běhání či jízdu na kole zvládnou všechny, ale co třeba lyžování? ** Podívejte se, jak jsou na zimní sporty připraveny hodinky Garmin Fenix 3

15.  2.  2017 | David Polesný | 22


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama