reklama

Durable Copy: Zachraňte data z poškozených nosičů

Poškrábané CD, DVD či vadné sektory na pevném disku. To většinou znamená nemožnost zkopírovat i jen z malé části poškozený velký soubor. Ne nezbytně.

Aplikace umožňující čtení dat z oblastí disků s poškozenými sektory. Tak by se dala obecně charakterizovat užitečná utilita pod názvem Durable Copy. Je samozřejmé, že jednou poškozená data program zpět k životu nepřivede. Jeho úloha spočívá v tom, že dokáže zkopírovat maximum informací ze zničených částí médií. Nakopíruje vám dokonce i velký soubor, jehož pouze určitá část je postižena. Je pak už na vás, jestli ze zachráněných dat něco dále vytáhnete.

Pomocník a rozcestník

Ihned po nainstalování programu vás přivítá jednoduchý průvodce, jehož úkolem je seznámit nového uživatele se základními dovednostmi aplikace a ukázat mu, jak rozpohybovat hlavní funkce. Čtyřobrázkový pomocník není ani zdaleka vyčerpávajícím tutoriálem. Spíše se jedná o přiblížení nejdůležitějších zákoutí programu a způsobů, jak se k nim dostat. Po projití hlavních bodů se už dostanete k jádru aplikace, které představuje rozcestník funkcí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První info o programu.

Celkem šest cest rozděluje funkční pole programu. Zde si vyberete tu, která nejblíže popisuje problém, který hodláte s pomocí Durable Copy vyřešit. První dvě cesty se zaměřují na zkopírování dat z poškozeného nosiče do počítače. Jiná zase zvládá ze dvou stejných nosičů vypreparovat jeden bezchybný, když vadné sektory nahradí těmi bezchybnými z druhého média. Další dvě cesty pak slouží k přenášení dat skrze nestabilní síťové připojení do vzdáleného počítače.

Klepněte pro větší obrázek 
Hlavní rozcestník.

Veď mě dál, cesto má

Zvolíte-li si jednu z cest, budete po nich dále kráčet za doprovodu jednoduchého průvodce. Ať už si vyberete kteroukoli možnost, podoba průvodce je do značné míry totožná. Na počátku je třeba označit zdroj a soubory (či složky), kterého hodláte s pomocí programu zkopírovat. Takto můžete vybrat jak ta vadná data, tak samozřejmě i ta, která jsou v pořádku. Poté logicky následuje zvolení cílového adresáře pro vložení nakopírovaných souborů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Určení zdroje a cíle ve dvou krocích.

Dalším krokem je potvrzení všech předešlých úkonů a nastavení chování programu v případě nalezení (nenalezení) shodných dat v cílovém adresáři. Určení pokročilého chování aplikace je třeba ale přizpůsobit vlastním představám v nastavení programu. Jedná se o podmínky, za kterých bude sektor označen za vadný, síť za neprůchodnou atd. Posledním krokem v průvodci je samotné kopírování. Zde vidíte v reálném čase průběh operace a vadná místa jsou graficky znázorněna.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ještě zkontrolovat údaje a může se kopírovat.

Souborový manažer

Ti pozornější z vás si jistě všimli, že bylo psáno o šesti cestách vedoucích z původního rozcestí, ale zmíněno jich bylo jen pět. Tou šestou funkcí je jednoduchý souborový manažer. Ten zde máte pro případ, že byste nevlastnili nějaký lepší, a přesto chtěli mít přehled o datech ve zdrojových i cílových médiích. Od onoho manažeru ale čekejte úplné minimum dovedností. Nedá se ani v nejmenším srovnávat s jakýmikoli jinými produkty, které se na správu souborů přímo zaměřují.

Klepněte pro větší obrázek 
Total Commander to zrovna není.

Jedná se pouze o doplněk, který dostanete v ceně programu. Ano, Durable Copy je placeným produktem. Jeho cena je stanovena na třiceti dolarech. Námi nabízenou verzi ale můžete vyzkoušet po dobu třiceti dní s tím omezením, že s ní lze přenést pouze 8 GB dat. Budete-li s výkonností programu a záchranou cenných dat spokojeni, nic vám nebrání si za plnou verzi připlatit. V určitých chvílích jsou takovéto funkce k nezaplacení.

stáhnout program Durable Copy 3.8.5.185 Licence: shareware, 4,9 MB
Autor: KutinSoft.com
Web programu: www.kutinsoft.com


Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, GigaMania, Copy

reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 36

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 141

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

** AMD uvedlo první tři procesory Ryzen 7 ** Všechny budou pracovat s osmi jádry a šestnácti vlákny ** Na pulty obchodů se dostanou už za týden

22.  2.  2017 | Stanislav Janů | 134

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

** Evropští úředníci chtějí, aby byly Desítky transparentnější ** Microsoft od jara skutečně chystá změny ** Ochráncům soukromí to ale nestačí

21.  2.  2017 | Jakub Čížek | 219

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

** Microsoft do svých telefonů integroval desktopové prostředí ** Moc to ale nevyšlo, chyběl pořádný výkon ** Teď to zkoušejí ex-googleři s Remix Singularity

23.  2.  2017 | Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama