reklama

Driver Magician: záloha nepostradatelných ovladačů

Vlastníte nějaký exotický hardware či chcete experimentovat s novými verzemi ovladačů, aniž byste přišli o ty stávající? Můžete si je jednoduše zálohovat a v případě potřeby obnovit.

Programů pro zálohování dat je nepřeberné množství. Driver Magician mezi tuto skupinu nepatří. Neprovádí ani zálohy vybraných souborů, ani celých diskových jednotek. Zálohuje ovladače pro hardware ve vašem počítači. Ty, které si vyberete, je také možné v programu obnovit, vyhledat jejich aktualizace a opět nainstalovat. To vše provádíte v jednoduchém a intuitivním prostředí pomocí několika základních ovládacích prvků.

Jednoduché okno

Prakticky všechny úkony v aplikaci provádíte v jediném prostém okně. V něm naleznete několik tlačítek pro spuštění hlavních funkcí a především pole se seznamem hardwaru a příslušných ovladačů. Ihned po startu programu dojde k prozkoumání počítače a vypsání nalezených položek. Ty jsou pojmenovány a krátce popsány, zařazeny do příslušné třídy (druh zařízení), je u nich zobrazeno číslo verze ovladače i datum jeho vzniku a rovněž zjistíte jeho výrobce.

Klepněte pro větší obrázek 
Seznam nalezených ovladačů.

Z nabízeného seznamu si zaškrtnete ty položky, které chcete zálohovat. Zálohu je možné provést buďto do složek, do komprimovaného souboru nebo do .exe formátu. V případě komprese lze nastavit i její míru. Pak už pouze kliknutím na příslušné tlačítko necháte provést zálohování. Tento proces je velice rychlý a ani na průměrných počítačích nezabere o mnoho více než několik desítek vteřin.

Klepněte pro větší obrázek 
Proces zálohování probíhá.

Obnova a update

Zvolíte-li vytvoření zálohy do složek, naleznete je na vámi vybraném místě na disku rozdělené podle jednotlivých ovladačů. Můžete tak případně vymazávat nepotřebné zálohy, přesouvat ty potřebné apod. Pokud seznáte, že se starými ovladači vám bylo lépe, provedete jejich obnovu prakticky stejným způsobem, jakým jste zálohovali – zvolíte zdroj, zaškrtnete konkrétní položky a stisknete příslušné tlačítko.

Klepněte pro větší obrázek 
Každá složka jeden ovladač.

Zkušební verze programu, kterou zde můžete stáhnout, umožňuje obnovu pouze ovladačů pro grafické a síťové karty, takže nespoléhejte na návrat jiných druhů bez zakoupení plné verze. Kromě zálohy a obnovy zvládá program i vyhledávání novějších druhů ovladačů. Během chvilky Driver Magician prohlédne databázi na internetu a vypíše možné aktualizace pro zvolený operační systém. Odtud je můžete bez problémů stáhnout a poté nainstalovat.

Klepněte pro větší obrázek 
Obnova vypadá prakticky totožně.

Demo, drahá nebo prozíravá Lite verze

Již byl zmíněn fakt, že zde můžete stáhnout pouze zkušební verzi. Za plnou je třeba autorům programu zaplatit. Cena činí bez pár centíků 30 dolarů. GoldSolution Software ovšem nabízí i verzi Lite, která je zdarma. Jedná se ovšem o výrazně funkčně omezenou verzi, která vám dovolí ovladače pouze zálohovat. Už je ale nemůžete obnovit ani aktualzovat. K čemu je záloha, kterou nelze obnovit? K tomu, že v okamžiku potřeby obnovení vám nezbude nic jiného, než za plnou verzi aplikace zaplatit...

Klepněte pro větší obrázek 
Seznam nalezených aktualizací.

stáhnout program Driver Magician 3.6 Licence: shareware, 3,9 MB
Autor: GoldSolution software Inc.
Web programu: www.drivermagician.com


Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, GigaMania, Aktualizace ovladače grafické karty

reklama
Určitě si přečtěte

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 74

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

Včera | Jakub Čížek | 18

Nevyznáte se ve značení procesorů Intelu? Tady máte tahák

Nevyznáte se ve značení procesorů Intelu? Tady máte tahák

** Z označení procesorů Intelu se toho dá mnoho vyčíst ** Ze čtyř čísel se dozvíte něco o výkonu i grafickém jádru ** Poradíme, jak číst číselné označení i písmena na konci

13.  2.  2017 | Stanislav Janů | 37


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama