reklama

Designéři navrhli alternativní Google. Měl by takto vypadat?

Skupina designérů si dala za úkol přepracovat nejnavštěvovanější webovou stránku na světě. Vzniklo několik zajímavých návrhů, ale jsou skutečně lepší než Google?

Letter Society je blog několika designerů, kteří už mají něco za sebou. Pracovali pro Leo Burnett, Procter & Gamble a další společnosti. Čas od času si zasoupeří, kdo lépe předvede svůj um podle společného zadání.  Posledním kláním byl pokus o co nejlepší proměnu nejnavštěvovanějšího webu na světě – titulní stránky Googlu.

Co se s ní dá vlastně provést? Vždyť už nyní je poměrně spartánská až strohá a úkolem klání rozhodně nebylo vytvořit naprosto nový a odlišný web. Pouze jej pokud možno vylepšit. Každý na to šel trošku jinak.

1. Google spartánský

První návrh spoléhá na co největší jednoduchost a z titulní stránky maže téměř vše. Chybí také tlačítko „Zkusit štěstí“ – ostatně kolikrát jste jej použili? Stránku vyplňuje pouze textové pole, tlačítko pro hlasový vstup a ikona přihlášeného uživatele v pravém horním rohu. Právě v ní jsou schované všechny původní odkazy na stránce.

Klepněte pro větší obrázek
Jednodušeji to už nejde

Web je samozřejmě responzivní, na mobilním telefonu a tabletu se tedy použije prakticky stejná podoba jako na desktopu, jen se adekvátně přeskupí. Současný Google naopak nabízí hromadu všemožných verzí po kdejaký prohlížeč a zařízení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Responzivní web a stránka s výsledky

Na stránce s výsledky pak lze rozbalit menu s ostatními službami najetím na logo vyhledávače. Zde se designér inspiroval v Google+ a jeho rozbalovací panel přenesl do všech služeb, které mají jednotné rozhraní.

2. Google pásový

Další designér ze skupiny Letter Society se inspiroval šoupáním na dotykových zařízeních a dílčí služby Googlu postavil vedle sebe. Pomocí velkého navigačního pásu se tedy můžete přesouvat mezi Gmailem. vyhledávačem, mapovou službou a tak podobně. 

Klepněte pro větší obrázek 
Google v pásu

3. Google barevný a s roletkou

Třetí návrh chtěl zachovat jednoduchost Googlu, ale zbavil jej jeho fádní bílé. Pozadí okna je vyplněno čtyřmi barvami Googlu a při spodním okraji je roletka, kterou můžete vytáhnout (třeba) mapy. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Barevný Google s roletou pro přepínání služeb

4. Google s dokem

Čtvrtý návrh ruší dokonce i samotné textové pole pro hledání, uživatel totiž píše přímo na stránku jako na papír. Při psaní se do zbytku stránky vypisují návrhy z našeptávače. Spodní část vyplňuje výrazný dok ze zástupci na další aplikace, přičemž uživatel si jej může libovolně přeskládat.

Klepněte pro větší obrázek
Google s dokem

5. Google s dlaždicemi

Tento návrh si vypůjčil rozložení stránky z Google+ a Google Now. Titulní stranu vyhledávače tedy ve spodní části vyplňují dlaždice právě s údaji z asistenta Now. V horním barevném pruhu se pak střídají aktuální nejhledanější termíny v daném regionu podle statistiky Google Trends.

Klepněte pro větší obrázek 
Vypadá jako Google+, ale je to Google

6. Google upozorňující

Autoři webových prohlížečů se sice snaží standardizovat upozorňování na různé události, což dnes ovládá třeba Chrome, tento návrh ale stále počítá s tím, že notifikace zobrazuje především samotná stránka. V případě Googlu by to bylo upozornění na nový e-mail, událost v kalendáři a dalších službách Googlu.

Klepněte pro větší obrázek
Google notifikační

7. Google textový

Sedmý návrh dává největší přednost textu, většina stránky tedy slouží jako jedno velké textové pole pro zadání dotazu. Už při psaní se přitom doplňují možnosti z našeptávače podobně jako třeba na mobilním telefonu.

Klepněte pro větší obrázek
Text na prvním místě

Alternativní Play

Podobných alternativních návrhů známých webů najdete na internetu spousty. Dobrým zdrojem je třeba komunita designérů na stránkách Behance.net. Ti se podívali na zoubek i dalším službám Googlu. Takto by třeba mohla v alternativním vesmíru vypadat titulní stránka obchodu Google Play s mobilními aplikacemi. Autorem je turecký designér Enes Danış.

Klepněte pro větší obrázek 
Alternativní Google Play

Alternativní Gmail

Samir Timezguida z Maroka si naopak pohrál s Gmailem, který na několika snímcích překreslil do základů včetně přihlašovací obrazovky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Přihlášení k účtu
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Seznam zpráv a odpověď

Zaslouží si Google a jeho služby skutečně podobné překreslení, nebo to naopak dopadlo mnohem hůře než ve skutečnosti? Líbí se vám současný Google, nebo máte naopak připomínky? Pochlubte se nám i ostatním v diskuzi pod článkem.

Témata článku: Google, Web, Vyhledávače, Design, Google Play, Tagged

52 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Vojtěch Rybák 9. 5. 2014 16:44:39
    První je jednoznačně nejlepší.
  • FaktorX 8. 5. 2014 17:47:44
    Ja mam ešte jednoduchší google a reaálne ho využívam :) Myslim že je lepši...
  • blaznivyslovak 8. 5. 2014 15:52:20
    Mne sa celkom paci ten 3. Je to stale jednoduche a nie je to uz len cista...
reklama
Určitě si přečtěte

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 76

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 35

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 128

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama