Den D: Projekt Myntry si poradí s úložištěm Rapidshare

Po bláznivém Novém hledači přichází na řadu zatím nejpokročilejší IT projekt v investorské reality show Den D. Držte si klobouky, dnes se bude stahovat z Rapidsharu. A trochu jinak.
Den D: Projekt Myntry si poradí s úložištěm Rapidshare

Dnes v deset večer se opět usaďte před své televizní obrazovky, do pořadu Den D na ČT1 totiž dorazí dvojice studentů Dominik Gavor a Martin Kolínský, kteří se budou snažit investory zlákat na svůj projekt stahovacího manažeru Myntry pro populární službu Rapidshare. Nejedná se ovšem o další stahovadlo v dlouhé řadě, služba Myntry totiž řeší jeden velký problém, který se týká tohoto webového úložiště.

Neplaťte paušál, plaťte za přenesená data

Rapidshare Premium funguje na bázi měsíčního paušálu, české Ulož.to, Share-rapid a další naopak sazí na to, že si předplatíte určitý objem dat, který budete moci čerpat libovolně dlouhou dobu. Z tohoto srovnání tedy Rapidshare vychází jako služba pro ty, kteří stahují velmi často a proto se jim vyplatí spíše časový paušál. Co když ale stahujte jen velmi zřídka, Rapidsharu ale dáváte přednost pro jeho obrovskou databázi a globální popularitu? Pokud spadáte do této skupiny, Myntry by se vám mohlo líbit.

Klepněte pro větší obrázekK založení Myntry účtu nepotřebujete platební kartu, stačí poslat prémiovou SMS zprávu. Po založení a naplnění účtu kreditem máte k dispozici dostatečné množství dat, které můžete čerpat libovolně dlouhou dobu. Autoři Myntry se postarají o dostatečný objem dat nákupem množství paušálů a ty se pak budou podle aktuální potřeby uživatelů využívat pro stahování ve speciálním klientu. Tím se elegantně obejde systém měsíčních předplatných na Rapidsharu a vy s nimi vlastně ani nepříjdete do styku, o vše se totiž na pozadí postará software. Klient se tedy z pohledu uživatele připojuje pouze k Myntry účtu.

Zeptali jsme se autorů

Rapidshare je kontroverzní služba. Jste přesvědčeni, že bude provozování Myntry legální?

Dominik Gavor: Vzhledem k tomu, že jsme pouze zprostředovatelé přenosu dat z legální služby a nemůžeme nijak ručit za obsah přenesených dat, jsme přesvědčeni, že naše služba legální je.

Myntry klient je napsaný v .NET Frameworku a my jsme si mohli vyzkoušet jeho testovací verzi. Pánové službu vyvíjí už dva roky, zatím ale spíše v tichosti a bez zájmu médií. A právě propagace se bude týkat jejich investiční požadavek, 400 000 korun totiž budou chtít spotřebovat na marketingové účely.

„Využili bychom je především pro marketingové účely, např. investice do reklamy na stránkách, kde se nachází naše cílová skupina, investice do různých pay-per-click systémů apod. Zbytek na nákup serverů, Premium účtů, případně externích pracovníků, “ napsal nám jeden z autorů služby Dominik Gavor

Fajn. Za kolik?

A kolik vlastně Myntry stojí? Klasický měsíční Rapidshare Premium účet vás při přímé platbě (nikoliv skrze českého prodejce) vyjde na 6,99 eur. To při současném kurzu dělá okolo 180 korun.  V testovací verzi Myntry, kterou jsme měli k dispozici, stál nejlevnější 500MB balík 9 korun, nejdražší 13GB pak 99 korun. Pokud tedy Rapidshare měsíčně využíváte jen zřídka (nějaká ta nová epizoda seriálu), ale nechcete se ho vzdát, Myntry může být řešením, pro extrémní stahovače by ale naopak služba přišla celkem draho.

Klepněte pro větší obrázek
Ceník Myntry může být zajímavý pro ty,
kteří nestahují často, líbí se jim ale rozsah databáze Rapidshare

A jaké ceny najdete u tuzemské konkurence? Ulož.to nabízí 25GB paušál za 100 korun, Share-rapid je pak ještě levnější, za 99 korun totiž získáte 99 GB (při platbě pomocí SMS). Obě služby jsou tak ekonomicky výhodnější, Myntry ovšem může opět kontrovat rozsahem Rapidsharu, který stále patří k těm největším – zvláště při vyhledávání na zahraničním webu.

Během přípravy tohoto článku se ale Myntry teprve připravoval na ostrý start, podmínky a ceník služby se tak může brzy změnit. Autoři zároveň nehodlají usnout na vavřínech a brzy by svou službu rádi rozšířili o podporu dalších úložišť. Z klientu by se tak mohlo stát univerzální stahovátko i z ostatních populárních webových služeb.

Klepněte pro větší obrázek
Testovací verze download manažeru Myntry

A co na Myntry řekli investoři?

A jaká byla reakce investorů? Ačkoliv projekt Myntry patří k těm nejsofistikovanějším a nejreálnějším IT nápadům celého pořadu Den D, Rapidshare byl pro některé už docela velkým soustem. Tomio Okamura se bez okolků přiznal, že netuší, oč se vlastně v praxi jedná a jiní se naopak zalekli nižšího věku mladých programátorů (20 a 18 let). Pak tu jsou ale přeci i investoři, kteří se v IT pohybují dlouhá léta (Dana Bérová a Ondřej Bartoš) a zvláště odvážnější Bartoš by mohl v projektu ucítit snadnou investici.

Takže získá projekt Myntry kýžených 400 tisíc korun, nebo bude muset bojovat sám? Tipujte v anketě a podělte se se svým názorem v diskuzi pod článkem.


IT projekty z pořadu Den D na Živě.cz

 

Témata článku: Rozhovory, Web, Internet, Rapidshare, Share, Rapid

86 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Keff 25. 2. 2010 4:57:14
    LOL, super odpověď :).
  • adller99 24. 2. 2010 15:11:45
    a ty si studoval v bradavicih ?
  • Lolofon 24. 2. 2010 14:19:46
    ... a nehovori asi ani akym sposobom to malo byt zverejnene. Ocakava snad...
Určitě si přečtěte

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

19.  5.  2017 | redakce | 38

To tu ještě nebylo. Specialisté ukázali, že zavirované mohou být i titulky SRT

To tu ještě nebylo. Specialisté ukázali, že zavirované mohou být i titulky SRT

** Stáhnete si film a titulky třeba z OpenSubtitles.org ** A osud vás za ten warez záhy potrestá ** Specialisté totiž ukázali, že i v titulcích může být schovaný virus

Včera | Jakub Čížek | 47

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

** WannaCry se masivně rozšířil kvůli zranitelnosti ve Windows ** Ta mu umožnila, aby se pokusil sám napadnout další počítače ** Jenže ta chyba už je dva měsíce opravená!

22.  5.  2017 | Jakub Čížek | 94

Nastal čas znovu vynalézt klávesnici. Anebo vám ta současná opravdu vyhovuje?

Nastal čas znovu vynalézt klávesnici. Anebo vám ta současná opravdu vyhovuje?

**Měli bychom provést revoluci klávesnice? ** Anebo je její dnes už hodně zastaralý koncept prostě nejlepší? ** Budeme na klávesnici odkázaní už navždy?

20.  5.  2017 | Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5