reklama

Databáze vtipů nejen na konec roku

Internet je nepřebernou studnicí nejrůznějších informací ze všech myslitelných oblastí. Na internetu samozřejmě najdete i velké množství vtipů, databází anekdot, humorných historek, legračních obrázků a zkrátka všeho, co vás nějakým způsobem pobaví. Než začne silvestrovský večírek, můžete najít inspiraci v programech a dalších zdrojích zmíněných v tomto článku.

Webových stránek, které se věnují vtipům a anekdotám, je skutečně velké množství. Zaujal mě prográmek, který obsahuje offline databázi vtipů ze serveru Ftipy.Wz.Cz (http://ftipy.wz.cz/index.php). Program Cactus obsahuje přes sedm tisícovek vtipů a anekdot roztříděných do několika kategorií. Využití najde všude tam, kde není spolehlivý přístup k internetu. Stačí si stáhnout necelý jeden megabajt velký instalátor a vtipy budete mít stále po ruce.

U tohoto programu nemusíte hledat nějaké záludnosti v ovládání. Stačí si vybrat některou z desítek kategorií a poté si jen prohlížet vtipy, které obsahuje. Někomu možná nebude vyhovovat prohlížení jednoho vtipu za druhým, proto využije funkci pro náhodný výběr. Možná je škoda, že v tak rozsáhlé databázi chybí možnost vyhledávání. V programu toho sice moc nenastavíte (není ani potřeba), ale můžete si zvolit barevné schéma, druh a velikost písma.

Webové stránky, které obsahují stejnou databázi jako Cactus, sice také neumožňují vyhledávání, myslím ale, že třídění podle kategorií a řazení podle data přidání a hodnocení bohatě postačí většině čitatelů. Kromě vtipů zde najdete i žertovné SMSky, množství zajímavých citátů, jazykolamy, poslední slova, ukázky záznamů ze žákovských knížek, povídky, smajlíky a komixy.

Klepněte pro větší obrázek

Pod podivným názvem hledejte program s databází vtipů

Vtipy a anekdoty na webu

Server Ftipky.cz (www.ftipky.cz) patří ke stálicím internetové zábavy. Kromě klasické sbírky vtipů zde najdete doplňky pro mobilní telefony v podobě log, vyzváněcích melodií a Java her. Nechybí zajímavé SMSky, vtipné obrázky a texty, obrázkové e-maily, zvuky, videa, programy a další. Jde o skutečně rozsáhlou sbírku, která má jen malou konkurenci.

Na serveru nechybí možnost vyhledávání, známkování obsahu, ani řazení. Vyberete-li si nějakou povedenou SMSku, můžete ji ihned odeslat na mobilní telefon pomocí SMS brány. Po přihlášení lze využívat i adresář. Myslím, že na těchto stránkách si určitě vyberete.

Klepněte pro větší obrázek

Ftipky.cz nabízejí opravdu ftipný obsah

Kolekci vtipů najdete také na stránkách Pravidelného občasníku originálního humoru. V databázi lze vyhledávat, na požádání vám zobrazí žebříček padesátky nejnovějších nebo nejžádanějších záznamů. Ovšem na www.pooh.cz najdete i další zajímavosti. Náladoměr, sexuální průvodce, slovník a další vás zabaví i poučí.

Klepněte pro větší obrázek

Pravidelný občasník originálního humoru

Množství vtipů najdete i na serveru VTIP.cz (www.vtip.cz). Opět jsou rozděleny do mnoha kategorií, jejichž výběr usnadňuje přehledný a čistý vzhled webu. Ten je rozdělen do několika částí, které zobrazují odděleně vtipy a vtipné texty. Pokud chcete mít neustálý přísun humoru, stačí si nechat zasílat vtipy na svou e-mailovou adresu. Každý den by vám měl přijít jeden záznam z databáze. Stejně jako u ostatních serverů, i zde můžete přidat další anekdoty.

Klepněte pro větší obrázek

V jednoduchém vzhledu Vtip.cz se zorientuje i webový začátečník

Vtipy a další zábavný obsah nabízí stránky se zajímavým názvem Bolehlav (www.bolehlav.cz). Těžko říct, zda vás rozbolí hlava po přečtení některých vtipů, každopádně IQ testy, obrázkové testy, hádanky, optické klamy a podobné vaši hlavu určitě potrápí. V další kategorii najdete tisíce pranostik, citátů, přísloví a dalších zajímavých vět, které by vás mohli pobavit. S Bolehlavem si zahrajete i online hry, přečtete si životopisy známých osobností a připomenete si slavné filmové hlášky. O tom, že čeština je zábavná vás přesvědčí kategorie Slova. Po zvládnutí jazykolamů vám budou vysvětlena cizí slova a zmatou vás lživé výroky. Do života vás naopak uvedou životní moudra. Přesvědčte se sami.

Klepněte pro větší obrázek

Pátráte po původu slov? Zkuste se podívat na Bolehlav.

Je libo legrační video? Co takhle zaslat známým elektronickou pohlednici s vtipným textem? To vše a  mnoho dalšího můžete podniknout na serveru Blazen.cz (www.blazen.cz). Najdete zde i oblíbené SMSky, SMS bránu, volně šiřitelné hry a další. Všechno je samozřejmě roztříděno do kategorií, ovšem osobně jsem se na tomto webu trochu ztrácel. Přesto stojí minimálně za návštěvu.

Klepněte pro větší obrázek

Nebojte se, Blazen.cz zdravému úsudku neublíží

Přitvrzujeme

Na závěr poněkud přitvrdíme. Kolik znáte výrazů pro legraci? Určitě si většina z vás vybavila i pojem, který má ve svém názvu server Prdel.cz (www.prdel.cz). Najdete zde opravdu drsný humor v podobě vtipů, upravených pohádek, rýmovaček, horoskopů a dalších zajímavostí. Zaručeně pravdivé zprávy vám dodá agentura Press Prdel.

Klepněte pro větší obrázek

Nezapomeňte na zajímavé pohádky na www.prdel.cz.

Podobný název mají také stránky umístěné na adrese www.eprdel.cz. Řekl bych, že zde najdete bohatější a méně "drsný" obsah. Nechybí vtípky, doplňky pro mobilní telefony, různé texty, SMSky, videa, legrační prográmky, zvuky a další.

Klepněte pro větší obrázek

Na ePrdeli najdete také legrační videa

Přeji všem čtenářům hezké strávení oslav nového roku a přežití bez úhony na zdraví i na duši.

Témata článku: Internet, Cactus

16 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Pet 5. 1. 2008 12:49:31
    Jestli chce super stranky se spoustou srany od videa až po vtipy tak...
  • Jirka 21. 11. 2006 19:10:43
    Tam je podle úvodní stránky 65536 psaných vtipů, berou odtud kvanta lidí i...
  • hugo 6. 1. 2006 14:41:31
    e-vtipy.cz
reklama
Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Sestavíme si mobil a pošleme SMS

Pojďme programovat elektroniku: Sestavíme si mobil a pošleme SMS

** Kolik stál váš mobilní telefon? ** Základní GSM modem koupíte za stovku ** Umí telefonovat, posílat SMS a zvládne i GPRS

13.  1.  2017 | Jakub Čížek | 26

Do nitra zákeřného ransomwaru. Takto vypadá útok na počítače personalistek

Do nitra zákeřného ransomwaru. Takto vypadá útok na počítače personalistek

** Jmenuje se Rolf a chce práci ** Jeho životopis je ale trošku jiný ** Rolf je totiž ransomware

11.  1.  2017 | Jakub Čížek | 44

Auta budoucnosti: V tomto se budete za pár let vozit

Auta budoucnosti: V tomto se budete za pár let vozit

** Velký prostor patřil na letošním veletrhu CES automobilům ** Automobilová budoucnost je elektrická a inteligentní ** Podívejte se, jak je vývoj futuristických autonomních aut daleko

12.  1.  2017 | David Polesný | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

99 nejlepších programů pro váš počítač

Zvykejte si na umělou inteligenci

Velké testy PC zdrojů a gamepadů

Alternativní zdroje energie

reklama
reklama