Co umí „Upozornění programu Výhody legálních Windows“?

Microsoft se rozhodl doplnit svůj osvětový program „Výhody legálních Windows“ (Windows Genuine Advantage Notification) o nový nástroj, který v případě potřeby uživatele informuje o možnostech legalizace operačního systému. Aplikace je momentálně dostupná pomocí automatických aktualizací pod názvem „Upozornění programu Výhody legálních Windows“.

Windows Update nabízí nástroj ve formě volitelného doplňku, je však pravděpodobné, že ve chvíli ukončení pilotní testování se z něho stane povinná komponenta. Ve své podstatě se jedná o velmi jednoduchý nástroj, který je schopen rozeznat legalitu operačního systému Windows XP a v případě pirátské kopie je schopen nabídnout možnosti legalizace systému. První možností bude kontakt na partnery společnosti Microsoft, kteří budou nabízet legalizaci Windows prostřednictvím OEM licencí operačního systému Windows XP. Druhá varianta nabídne zakoupení licence on-line přímo od společnosti Microsoft. Tato možnost však vyžaduje platbu kreditní kartou.

Až do koupě legálního systému bude následně nelegální systém vyšperkován upozorněním v přihlašovacím okně, běžícím textem na ploše systému a textem v systémové liště Windows. Aplikace tak bude apelovat zejména na psychiku nelegálních uživatelů, kterým bude neustále připomínat porušování autorských práv.

Microsoft v rámci tiskové zprávy poodhaluje i výsledky projektu Výhody legálních Windows (Windows Genuine Advantage Notification). Od října roku 2004, kdy byl projekt spuštěn, došlo v České republice k již více než 400 000 pokusů o ověření pravosti, z kterých zhruba 40 procent odhalilo nelegální operační systém.

Ověření pravosti Windows bude mimochodem po svém vydání vyžadovat také Internet Explorer 7 pro Windows XP, Windows Media Player 11 nebo Windows Defender.

Zdroj: Microsoft

Témata článku: Microsoft, Windows, Advantage, Defender, Windows Defender

162 komentářů

Nejnovější komentáře

  • setik.a 15. 4. 2006 15:28:35
    Ahoj,co je to ten to OS linux???
  • elipsoid, elipsoid 15. 4. 2006 12:39:46
    Pokud někdo reinstaluje systém několikrát za měsic, ať mi nemluví o ztrátě...
  • h0n24 15. 4. 2006 11:42:26
    Asi nepatříš mezi ty, co si reinstalují systém několikrát za rok (dokonce ...
Určitě si přečtěte

Nebuďte jako Emma Watson. Poradíme, jak nepřijít o hanbaté fotky

Nebuďte jako Emma Watson. Poradíme, jak nepřijít o hanbaté fotky

** Pokud už choulostivé snímky vyfotíte, dbejte na jejich zabezpečení ** Útočníci je nejčastěji získají z cloudového úložiště ** Pozor si dejte i na phishing a řádné zabezpečení telefonu

25.  3.  2017 | Stanislav Janů | 52

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

** Do Vancouveru se sjeli hackeři ** Soutěžili v útocích na prohlížeče ** Chrome odolal, ale Edge to projel na celé čáře

22.  3.  2017 | Jakub Čížek | 79


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných sluchátek

Příslušenství do USB-C