Co umí „Upozornění programu Výhody legálních Windows“?

Microsoft se rozhodl doplnit svůj osvětový program „Výhody legálních Windows“ (Windows Genuine Advantage Notification) o nový nástroj, který v případě potřeby uživatele informuje o možnostech legalizace operačního systému. Aplikace je momentálně dostupná pomocí automatických aktualizací pod názvem „Upozornění programu Výhody legálních Windows“.

Windows Update nabízí nástroj ve formě volitelného doplňku, je však pravděpodobné, že ve chvíli ukončení pilotní testování se z něho stane povinná komponenta. Ve své podstatě se jedná o velmi jednoduchý nástroj, který je schopen rozeznat legalitu operačního systému Windows XP a v případě pirátské kopie je schopen nabídnout možnosti legalizace systému. První možností bude kontakt na partnery společnosti Microsoft, kteří budou nabízet legalizaci Windows prostřednictvím OEM licencí operačního systému Windows XP. Druhá varianta nabídne zakoupení licence on-line přímo od společnosti Microsoft. Tato možnost však vyžaduje platbu kreditní kartou.

Až do koupě legálního systému bude následně nelegální systém vyšperkován upozorněním v přihlašovacím okně, běžícím textem na ploše systému a textem v systémové liště Windows. Aplikace tak bude apelovat zejména na psychiku nelegálních uživatelů, kterým bude neustále připomínat porušování autorských práv.

Microsoft v rámci tiskové zprávy poodhaluje i výsledky projektu Výhody legálních Windows (Windows Genuine Advantage Notification). Od října roku 2004, kdy byl projekt spuštěn, došlo v České republice k již více než 400 000 pokusů o ověření pravosti, z kterých zhruba 40 procent odhalilo nelegální operační systém.

Ověření pravosti Windows bude mimochodem po svém vydání vyžadovat také Internet Explorer 7 pro Windows XP, Windows Media Player 11 nebo Windows Defender.

Zdroj: Microsoft

Témata článku: Microsoft, Windows, Advantage, Defender, Windows Defender

162 komentářů

Nejnovější komentáře

  • setik.a 15. 4. 2006 15:28:35
    Ahoj,co je to ten to OS linux???
  • elipsoid, elipsoid 15. 4. 2006 12:39:46
    Pokud někdo reinstaluje systém několikrát za měsic, ať mi nemluví o ztrátě...
  • h0n24 15. 4. 2006 11:42:26
    Asi nepatříš mezi ty, co si reinstalují systém několikrát za rok (dokonce ...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 57

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

** Acer na konferenci v New Yorku představil velkou spoustu novinek z oblasti počítačů, notebooků i monitorů ** Notebookové novinky se dotkly řad Predator, Swift, Switch i Aspire ** Herní notebooky dostaly nový typ chlazení

27.  4.  2017 | Karel Javůrek | 7

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5