reklama

Chromebooky táhnou a Intel chce být u toho

Sledovali jsme online: Google a Intel dnes uspořádaly společnou tiskovku. Řeč byla o Chrome OS, nových zařízeních a čipech Intelu stvořených pro Chromebooky.

Na dnešní den byla pro americké technologické novináře svolána společná tisková konference Googlu a Intelu. Ačkoli nebylo prozrazeno, o čem bude řeč, velice snadno to šlo odvodit – Chromebooky. Oznámenými řečníky na tiskovce totiž byli Caesar Sengupta, viceprezident Googlu zodpovědný za Chrome OS, a Navin Shenoy, šéf Intelu zodpovědný za mobilní čipy a zařízení.

Tisková konference začala dnes v 19:00 našeho času. Nebyla to žádná velká přednáška, ale mohli bychom se dozvědět nějaká nová odhalení ohledně dalšího vývoje a rozšíření Chrome OS. Především nás zajímalo, zda se náhodou nedočkáme oficiální dostupnosti Chromebooků u nás. Již totiž víme, že například Acer je na českou distribuci Chromebooků zcela připraven, ale spuštění mu brání právě podmínky Googlu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Dnes nově představený Chromebook – Lenovo N20p. Má přetáčecí displej, který podporuje dotyky.

Od Intelu se čekalo, že se pochlubí optimalizací nových úsporných čipů pro Chrome OS. A spolu s tím by mělo dojít k odhalení nějakých nových modelů. O těch už se informace pomalu objevují, například dnes přibyly dva kousky od Lenova, minulý týden zas Acer tak trochu tajemně ukázal Chromebook s Core i3, nové modely už má připraven i Asus, HP či Samsung. 

Tiskovou konferenci jsme sledovali online prostřednictvím videostreamu. Nakonec nebyly představeny žádné zásadní novinky a víceméně šlo o prezentaci Intelu o jeho nových mobilních čipech a optimalizaci pro Chrome OS.

19:55 Prezentace je u konce.

19:40 V polovině roku bude na trhu více než 20 různých zařízení s Chrome OS postavených na čipech Intel Haswell nebo Atom Bay Trail s podporou 64bit instrukcí. Novinkou je možnost sledovat filmy offline. Intel opět upozornil, že jeho čipy jsou vyráběné z minerálů mimo konfliktní území.

Klepněte pro větší obrázek
Intel Atom Bay Trail a Haswell - hlavní čipy od Intelu pro zařízení s Chrome OS

19:35 Výdrž nových chromebooků s čipy Atom Bay Trail bude 11 hodin, budou mít moderní a rychlou WiFi, vystačí si s pasivním chlazením a tloušťka bude pod 1,8 cm.

Klepněte pro větší obrázek

19:30 Na trhu se brzy objeví nové modely chromebooků postavených na Atomu (Bay Trail) od Asusu a dalších výrobců, výdrž budou mít až jedenáct hodin.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:25 Intel ukazuje rozdíl mezi Chromebooky s platformou ARM, které jsou pro náročnější použití výrazně pomalejší než chromebook postavený na Intelu (Haswell). Core i3 procesory by měly znamenat vyšší třídu zařízení s Chrome OS.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:22 Intel ukazuje množství různých Chromebooků, ale například i Chromebox od Asus. Hlavní novinkou je ale Chromebox od HP postavený na Haswellu, který bude v prodeji v červnu. LG tento měsíc uvede na trh i Chromebase - počítač v monitoru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:20 Chromebookům se daří i ve školství (10 000+ škol) a má širokou podporou partnerů. Intel je pro Google strategický partner, se kterým může zlepšovat výkon a další parametry. Chrome OS je v nové verzi každých šest týdnů v rámci bezplatné aktualizace.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:15 Chromebooky jsou rychle rostoucím trhem, jsou jednoduché na správu. Uživatelský zážitek je přitom pro uživatele stále stejný i když přechází mezi různými zařízením s Chrome OS. Stačí se přihlásit se svým účtem Google. Šest nejvíce prodávaných notebooků na Amazonu jsou Chromebooky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:10 Intel chce být všude – datacentra, servery, desktopy, notebooky, tablety, mobilní telefony i „nositelnosti“ a další oblasti.

Klepněte pro větší obrázek

19:05 Dnes to bude o Chromeboocích a čipech od Intelu. Hlavní obrázek na pozadí prezentace mluví za vše.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Notebooky, Google, Intel, Chrome OS, Chromebooky, Data, File, Trail, Chromebook, Caesar

64 komentářů

Nejnovější komentáře

  • slnko 7. 5. 2014 10:29:17
    Vcera som hladal novy notebook v Mediamarkt a testoval som vsetko co sa...
  • Jiří Zima 7. 5. 2014 10:23:09
    No tak to je ze strany Intelu veselá demagogie. Nejdřív vysvětlí, že proti...
  • lister0 7. 5. 2014 2:11:05
    Však jen ať táhnou :)
reklama
Určitě si přečtěte

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

** Microsoft pomalu začíná kritizovat svůj nejpopulárnější OS ** Chce konečně dostat podniky na Desítky ** Bezpečnostní podpora Sedmiček vydrží ještě necelé tři roky

17.  1.  2017 | Jakub Čížek | 277

Pojďme programovat elektroniku: Sestavíme si mobil a pošleme SMS

Pojďme programovat elektroniku: Sestavíme si mobil a pošleme SMS

** Kolik stál váš mobilní telefon? ** Základní GSM modem koupíte za stovku ** Umí telefonovat, posílat SMS a zvládne i GPRS

13.  1.  2017 | Jakub Čížek | 27

Český státní blacklist už funguje. Ministerstvo financí se pochlubilo s detaily

Český státní blacklist už funguje. Ministerstvo financí se pochlubilo s detaily

** Dva týdny po Novém roce zajím zeje prázdnotou ** Ministerstvo vydalo metodický pokyn ** Takhle to bude fungovat v praxi

16.  1.  2017 | Jakub Čížek | 49


Aktuální číslo časopisu Computer

99 nejlepších programů pro váš počítač

Zvykejte si na umělou inteligenci

Velké testy PC zdrojů a gamepadů

Alternativní zdroje energie

reklama
reklama