Názory k článku

K tomuto článku můžete přidat pouze jeden svůj názor. Na názory ostatních je možné reagovat samostatnými příspěvky. Další podrobnosti...

Škoda že nikdo nehájil Nintendo.
Při dlouhých cestách nenahraditelné. Sice grafika je hodně pozadu, ale who cares když mají dobrou hratelnost a dlouhý hrací čas.

Btw není stále nejprodávanějším handheldem právě Nintendo DS?

Poltergeist  |  27. 03. 2012 00:22  |  Microsoft Windows 7 Opera 9.80

jako majitele iPhonu 2 g mě udivuje co všechno (hezkého) na něm jde hrát a co se s tim dá furt dělat, i po tolika letech,
na druhou stranu ty displeje u iPjonů a aDroidů = to co je jejich největší výhoda, je zároveň nevýhoda,
protože když to ovládám prstama tak si šmatlám a zároveň stínim na displej, takže pak na něm vidim z té hry vidim akorát velký ho . . ! a když hraju hru jako je NFS nebo jinou tak když natočim displej = simulace volantu akcelerometrem, tak tam už vůbec nic nevidim, u Gameloftu asi berou herák nebo co !?

007uživatel  |  27. 03. 2012 00:22  |  Microsoft Windows 7 Chrome 17.0.963.79

Proč Vita nemá telefon , když už má 3G modul ? ..... Daně , ergonomie nebo spíš parazitování na vlastním portfoliu mateřské firmy ?

Co vím určitě , tak moje mobilní zařízení musí být hlavně univerzální - a že pokročilé hry už dnes zvládá android i na HW za 4000Kč .

t-fuse  |  27. 03. 2012 09:31  |  Microsoft Windows 7 Opera 9.80

Vitu vnímám jako neskutečný podraz na zákazníky. Nestačí koupit si jen samotnou herní konzoli, ale musíte si k tomu za další peníze ještě dokoupit jejich speciální paměťovou kartu, bez které je samotné zařízení de facto k ničemu. Je to vlastně takový polotovar.

Pardon, ale proč musím už v nadpisu /úvodním slově/ číst takový překlep? článek hezký, ale opravte to pls

milan123  |  27. 03. 2012 10:41  |  Microsoft Windows 7 Chrome 17.0.963.83

A co takhle do srovnání ještě zakomponovat poměr cena/výkon?

Opravdu mám tolik peněz, abych si kupoval duplicitní zařízení k něčemu, co stejně mám a nosím? Nešly by ty peníze utratit lépe?

Herní handheldy vs. mobily, to nejspíš skončí stejně jako kino vs. televize. Zážitek bude vždy lepší na specializovaném zařízení a určité (menší) skupině zákazníků to bude stát za to, ale masy dají přednost nižší ceně a pohodlí.

Jsou to věčné dohady a je to záležitost osobních preferencí každého. Před měsícem a něco k tomu jsem o tom něco napsal na svůj blog a pokud to nebude redakce brát jako propagaci (což snad ne, je to k tématu) - dovolím si zde hodit odkaz: http://martinpokorny.blogspot.com/2012/02/hrani-na-smartpho... ...

Jinak ve zkratce tedy, kdyby to někdo nechtěl číst - za mě smartphone, ale výhody specializované konzole nepopírám.

Osobně si myslím, že herní konzole mají pořád v oblasti hratelnosti hodně navíc. Ano nikdo nechce nosit další placku po kapse a nikdo nechce platit další tisíce za novou Vitu. Ale přece jenom má několik hlavních a velkých plus. Rád si "zapařím" Angry Birds (teď zrovna Space) na mém Androidu, je to pěkné odreagování a dobrá zábava a je to hra s jednoduchým ovládáním. Nic takového bych snad ani na konzoli nehrál, ale zkoušeli jste si někdy zahrát na smartphonu nějakou více náročnou hru na ovládání, třeba portované CSko od lidí z XDA fóra? Bylo to přímo neskutečné ovládání, nedokázal jsem ani pořádně plynule chodit a při tom se otáčet na místě (nemluvě o střílení). Neříkám, že na konzoli se hrají střílečky skvěle, ale dá se na to zvyknout a potom už střílet přesně a rychle (sám jsem důkazem). Další důležitou výhodou je výdrž. Na mém ZTE Blade jsem pěkně plynule rozjel Angry Birds Space až po přetaktování z 600 na 710 MHz. To se při velkém vytížení poznamenalo na baterce a tak i při hraní jednoduché hry mi mobil nevydrží zrovna dlouho (ano nemám nejvýkonnější mobil, ale ani sebelepší pořád nemá na kvality konzole). Sice se píše jak konzole vydrží jen nějakých pár hodin při hraní, ale pořád víc než telefon.
Můj názor

Zasílat názory e-mailem na adresu: Zasílat názory

DEJTE NÁM TIP NA ČLÁNEKAktuální číslo časopisu Computer
  • Testy nejnovějších produktů na českém trhu.
  • Informace ze světa internetu i bezpečnosti.
  • Plné verze programů zdarma pro všechny čtenáře.

Partnerská sekce pro IT profesionály
Microsoft TechNet/MSDN