Bandridge Gaming Headset: Vibrace, z nichž duní hlava

Již před nějakým časem se do naší redakce dostala zajímavá sluchátka určená především pro hráče. Jaká jsou a zvyšují požitek ze hry? Jméno výrobce zní slibně, nápad je to dobrý, i když rozhodně ne ojedinělý. Ne všechno ale u Bandridge domysleli.

Bandridge Gaming Headset (BBVA231) jsou sluchátka vybavená mikrofonem. Společnost Bandridge sama o sobě je evropskou jedničkou ve výrobě propojovací techniky. V její nabídce najdeme více než dva a půl tisíce výrobků od sluchátek až po kabely. Nutno říci, že tato značka bývá díky obstojné kvalitě produkce hodnocena poměrně dobře. Jak si u Bandridge poradili s herním headsetem?

Co za své peníze dostaneme?

Sluchátka se dodávají v klasickém blistru, přes nějž je obsah balení dobře vidět. Na zadní straně najdeme veškeré potřebné technické parametry. Nahlédněme na ty nejdůležitější: Sluchátka jsou vybavena dvěma konektory jack 3,5 mm (pro sluchátka a mikrofon). Měniče mají průměr 40 mm a dosahují maximálního výkonu 100 mW při deklarovaném frekvenčním rozsahu 20 - 20 000 Hz. Impedance činí 32 Ohmů, citlivost 105 dB. Kabel se dodává 2,5 metru dlouhý. Mikrofon je připrevněn na pružné tyčce. Z hlediska technologie jde o mikrofon kondenzátorový, nabízející odstup signálu od šumu 50 dB. Nejzajímavější je však možnost aktivace vibrací.

Klepněte pro větší obrázek

Jak název napovídá, Gaming Headset je určen pro hráče, čemuž je přizpůsobena i pružná konstrukce. Mušle jsou bohatě vyplněny pěnou. Uši skryjí do lemu potaženého imitací kůže. Mikrofon je v místě uchycení otočný zhruba v devadesátistupňovém úhlu. Díky tomu a pružnosti úchytu je možné jej nastavit do jakékoli potřebné polohy. Hlavový most je poctivě vypodložen a potažen stejným materiálem jako okraje mušlí. Kromě samotných sluchátek vyvedených v černostříbrné kombinaci najdeme v balení i prostředky pro zajištění napájení vibrací. To se zapojuje do „boule“ na kabelu, kde se dále nachází ovládání hlasitosti, (de)aktivace vibrací a jejich intenzity. Napájet lze buď z USB portu nebo dvojicí tužkových baterií. Celkově zpracování vyčnívá nad úroveň standardních počítačových headsetů.

Jak to hraje?

Produkovaný zvuk plně uspokojí primární cílovou skupinu zákazníků. Basy jsou výrazné a dunivé, středy poněkud zastřené, přičemž ale (bohužel) tvoří podstatnou část reprodukovaného spektra. Výšky jsou totiž spíše upozaděné. Hráče taková kombinace potěší. Musím říci, že hrát nějakou bláznivou akci s těmito sluchátky je poměrně příjemný zážitek. Výrobci se povedlo zdůraznit to, co obyčejný pařan od zvuku očekává. Podání výbuchů je prvotřídní. Hudebního fanouška však přednes Bandridge rozhodně nenadchne.

Klepněte pro větší obrázek

Dvě možnosti napájení pro vibrace

Přičteme-li navíc vibrace, jde pro svou cílovou skupinu o zajímavý výrobek. Vibrace se projevují při přehrávání basových tónů. Je možno je regulovat v několika krocích a naštěstí i zcela vypnout. Proč naštěstí? Protože (byť vytváří zcela novou, výbornou dimenzi herního požitku) po určité individuální době z nich jednoduše bolí hlava. Testoval jsem sluchátka na třech dalších osobách, přičemž všechny nezávisle na sobě potvrdily, že dlouhodobé používání vibrací je značně nepříjemné.

Klepněte pro větší obrázek

Ovladač hlasitosti a vibrací na kabelu

Ve stručnosti...

Bandridge Gaming Headset BBVA231 je zajímavý výrobek. Na trhu není zcela bez konkurence, má však co nabídnout. Je určen primárně pro hráče, jimž jistě splní vše, co slibuje. Podání zvuku je pro hry jako stvořené. Vibrace jsou zajímavým nápadem, přidávajícím nový rozměr zážitku ze hry, bohužel je nelze vychutnávat dlouhodobě. Cena se od uvedení na trh ve třetím kvartálu loňského roku příliš nezměnila a stále se drží na hranici osmi set korun.

Témata článku: Mikrofony, Sluchátka s mikrofonem, Gaming, Headset, Boule, Impedance, Sluchátka za uši

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • KeXo 16. 5. 2007 10:14:24
    No ja mam doma tiez nejake taketo vibracne sluchatka, akurat ze tie mali...
  • Karel 15. 5. 2007 17:40:31
    uprimne - Canyon HS3 maji napajeni jen z baterii ale je to to same brdo -...
  • sebinko 13. 5. 2007 22:47:43
    no ja som mal moznost vyskusat tie genius "vybrator" sluchadla. su to take...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 54

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

** Google ve svém překladači roky používal statistickou technologii ** Nyní zavádí strojové učení a neuronové sítě ** Rozdíl by měl být zvláště na větších textech patrný už nyní

20.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?