reklama

Avi2Dvd: Video na DVD lehce a zdarma

Freewarový prográmek, jehož název říká vše. Tak by se dal charakterizovat malý a efektivní nástroj pro tvorbu filmových DVD z videí uložených ve vašem počítači.

Avi2Dvd kromě videí ve formátu .avi dokáže na DVD převádět i filmy z .ogm, .mkv i .wmv. Kromě DVD ale dokáže vytvořit také VCD a převést film z digitální videokamery. Že se jedná o plnohodnotný program k tvorbě DVD a ne pouze o obyčejný konvertor, dokládá i fakt, že lze vytvářet i nápaditá DVD menu, program podporuje vložení titulků a možnost použití více audio stop.

stáhnout program Avi2Dvd 0.6.2 Licence: freeware, 36 MB
Autor: TrustFm
Web programu: www.trustfm.net


Pět kroků k DVD

Po nainstalování a spuštění Avi2Dvd se vám otevře okno s celkem pěti záložkami a jedním pruhem plným vlajek. Po kliknutí na příslušnou vlajku se program přehodí do vybraného jazyka. Pokud tedy nejste spokojení s nativní angličtinou, můžete přepnout do celkem povedené češtiny, která má jen pár drobných vad na kráse, ale svou roli plní dokonale. Oněch pět záložek symbolizuje pět kroků, kterými je třeba projít, než vytvoříte DVD.

Klepněte pro větší obrázek 
Nastavení vstupu.

Prvním krokem je záložka označená jako Vstup. Zde vyberete videosoubor a určíte jeho vlastnosti, jaké má mít při převodu na DVD. Nastavíte tak např. poměr stran a vyberete audio stopy. Krok č. 2 je označený jako Výstup. Zde si volíte mezi výstupním formátem DVD, SVCD či VCD, vybíráte velikost disku, audio datový tok, volíte cílové umístění vytvořených dat a také nastavujete způsob vytváření kapitol.

Klepněte pro větší obrázek 
Co z toho vyjde?

Další kroky vezmem skokem

Následuje akce výběru a nastavení kódování videa. Zde si zkušenější uživatel může pohrát s nastavením kodérů. Ten méně zkušený naopak tento krok raději přeskočí a nechá vše na přednastavených hodnotách. Dostane se tak na další záložku, která se věnuje titulkům. Na DVD můžete skrze program umístit až tři různé titulky. U každých zvlášť lze nastavit znakovou sadu, typ a velikost písma i vzdálenost od spodního okraje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Záložka pro kódování videa a záložka pro práci s titulky.

Pátá položka pak obsahuje tři tlačítka, každé pro jednu funkci. Pod tím prvním se skrývá zachytávání obrázků. Jde v podstatě o to, že z načteného filmu, ze kterého hodláte vytvořit DVD, můžete sejmout obrázek. Ten lze uložit kamkoli na pevný disk a posléze použít při vytváření menu, nebo jej můžete okamžitě použít jako doprovodné okénko při vytváření kapitol. Můžete tak dosáhnout velice dobrého výsledku a DVD bude vypadat komplexně.

Klepněte pro větší obrázek 
Típání filmového políčka.

Menu DVD

Pod druhým tlačítkem se skrývá malý audio konvertor, který převede mp3 do formátu mp2. Ten využijete v případě, že budete chtít do menu vašeho nového DVD použít nějakou doprovodnou hudbu. Tím se dostáváme k poslední hlavní funkci Avi2Dvd, kterou je vytváření menu. Otevře se vám úplně nové okno, ve kterém při postupu po jednotlivých bodech, můžete vytvořit návrh DVD menu a pak jej importovat do celého projektu.

Klepněte pro větší obrázek 
Lze vytvořit velice sofistikované menu.

Pracovat lze s pozadím, kdy lze vložit vlastní obrázek či přednastavenou grafiku, vkládat můžete i další obrázky, přidávat text, tlačítka a podtlačítka. Jakmile máte celý projekt kompletní, zbývá už jen nastavit, zdali se má po skončení práce vypnout program, nebo rovnou celý počítač, a můžete stisknout tlačítko Převod. Čeká vás kvalitní výsledek s programem, který je zdarma a navíc i v češtině.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, Download, Hudba, filmy, seriály, DVD, GigaMania, Menu

3 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Víťa1 15. 8. 2014 16:09:13
    Mám problém s používáním avi2DVD vypisuje to AVI2DVD Started...
  • Radim Pytlík 9. 5. 2009 11:04:55
    Jo člověče...budeš se muset ještě hodně učit... ;-) To co ti ten program...
  • Víťa1 8. 5. 2009 17:57:02
    Dobrý den Já mám nainstalovaný DVD Flick mám v něm vytvořen projekt z...
reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 35

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 131

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 39

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 76

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

** V macOS funguje vyhledávání Spotlight, ve Windows podobně propracovaná funkce chybí ** Alternativy se zaměřují na rychlé hledání souborů i externí zdroje ** Mnohé mohou vyhledávání ve Windows kompletně nahradit

18.  2.  2017 | Stanislav Janů | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama