Avi2Dvd: Video na DVD lehce a zdarma

Freewarový prográmek, jehož název říká vše. Tak by se dal charakterizovat malý a efektivní nástroj pro tvorbu filmových DVD z videí uložených ve vašem počítači.

Avi2Dvd kromě videí ve formátu .avi dokáže na DVD převádět i filmy z .ogm, .mkv i .wmv. Kromě DVD ale dokáže vytvořit také VCD a převést film z digitální videokamery. Že se jedná o plnohodnotný program k tvorbě DVD a ne pouze o obyčejný konvertor, dokládá i fakt, že lze vytvářet i nápaditá DVD menu, program podporuje vložení titulků a možnost použití více audio stop.

stáhnout program Avi2Dvd 0.6.2 Licence: freeware, 36 MB
Autor: TrustFm
Web programu: www.trustfm.net


Pět kroků k DVD

Po nainstalování a spuštění Avi2Dvd se vám otevře okno s celkem pěti záložkami a jedním pruhem plným vlajek. Po kliknutí na příslušnou vlajku se program přehodí do vybraného jazyka. Pokud tedy nejste spokojení s nativní angličtinou, můžete přepnout do celkem povedené češtiny, která má jen pár drobných vad na kráse, ale svou roli plní dokonale. Oněch pět záložek symbolizuje pět kroků, kterými je třeba projít, než vytvoříte DVD.

Klepněte pro větší obrázek 
Nastavení vstupu.

Prvním krokem je záložka označená jako Vstup. Zde vyberete videosoubor a určíte jeho vlastnosti, jaké má mít při převodu na DVD. Nastavíte tak např. poměr stran a vyberete audio stopy. Krok č. 2 je označený jako Výstup. Zde si volíte mezi výstupním formátem DVD, SVCD či VCD, vybíráte velikost disku, audio datový tok, volíte cílové umístění vytvořených dat a také nastavujete způsob vytváření kapitol.

Klepněte pro větší obrázek 
Co z toho vyjde?

Další kroky vezmem skokem

Následuje akce výběru a nastavení kódování videa. Zde si zkušenější uživatel může pohrát s nastavením kodérů. Ten méně zkušený naopak tento krok raději přeskočí a nechá vše na přednastavených hodnotách. Dostane se tak na další záložku, která se věnuje titulkům. Na DVD můžete skrze program umístit až tři různé titulky. U každých zvlášť lze nastavit znakovou sadu, typ a velikost písma i vzdálenost od spodního okraje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Záložka pro kódování videa a záložka pro práci s titulky.

Pátá položka pak obsahuje tři tlačítka, každé pro jednu funkci. Pod tím prvním se skrývá zachytávání obrázků. Jde v podstatě o to, že z načteného filmu, ze kterého hodláte vytvořit DVD, můžete sejmout obrázek. Ten lze uložit kamkoli na pevný disk a posléze použít při vytváření menu, nebo jej můžete okamžitě použít jako doprovodné okénko při vytváření kapitol. Můžete tak dosáhnout velice dobrého výsledku a DVD bude vypadat komplexně.

Klepněte pro větší obrázek 
Típání filmového políčka.

Menu DVD

Pod druhým tlačítkem se skrývá malý audio konvertor, který převede mp3 do formátu mp2. Ten využijete v případě, že budete chtít do menu vašeho nového DVD použít nějakou doprovodnou hudbu. Tím se dostáváme k poslední hlavní funkci Avi2Dvd, kterou je vytváření menu. Otevře se vám úplně nové okno, ve kterém při postupu po jednotlivých bodech, můžete vytvořit návrh DVD menu a pak jej importovat do celého projektu.

Klepněte pro větší obrázek 
Lze vytvořit velice sofistikované menu.

Pracovat lze s pozadím, kdy lze vložit vlastní obrázek či přednastavenou grafiku, vkládat můžete i další obrázky, přidávat text, tlačítka a podtlačítka. Jakmile máte celý projekt kompletní, zbývá už jen nastavit, zdali se má po skončení práce vypnout program, nebo rovnou celý počítač, a můžete stisknout tlačítko Převod. Čeká vás kvalitní výsledek s programem, který je zdarma a navíc i v češtině.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, Hudba, filmy, seriály, Download, GigaMania, DVD, Menu

3 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Víťa1 15. 8. 2014 16:09:13
    Mám problém s používáním avi2DVD vypisuje to AVI2DVD Started...
  • Radim Pytlík 9. 5. 2009 11:04:55
    Jo člověče...budeš se muset ještě hodně učit... ;-) To co ti ten program...
  • Víťa1 8. 5. 2009 17:57:02
    Dobrý den Já mám nainstalovaný DVD Flick mám v něm vytvořen projekt z...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 52

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

** Google ve svém překladači roky používal statistickou technologii ** Nyní zavádí strojové učení a neuronové sítě ** Rozdíl by měl být zvláště na větších textech patrný už nyní

20.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?