reklama

Asus představil dotykové počítače pro Windows 8

Asus uvedl na veletrhu Computex řadu novinek se společným jmenovatelem – dotykovým displejem a Windows 8 či Androidem. Máme se na co těšit.

Po úspěchu zařízení typu  ASUS Eee Pad Transformer TF300 32GB výrobce dlouho neotálel a připravil sérii navazujících elektronických hraček, které obohatil o další funkce a především možnost provozovat očekávaný systém Windows 8. Nabídka bude široká, takže si vybere téměř každý. Začněte si zvykat na ovládání prstem, v nejbližší době se mu nevyhnete.

Taichi – jeden displej nestačí

Kombinace notebooku a tabletu se nazývá Asus Taichi a spočívá v přidání vnějšího dotykového displeje na víko standardního notebooku. Vnitřní displej zůstává bez podpory dotyků a slouží pro běžné pracovní činnosti. Na výběr jsou dva modely s velikostí displeje 11,6" a 13,3". V obou případech dostanete IPS panely s plným HD rozlišením.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zevnitř notebook, zvenčí tablet; Asus Taichi obsahuje jeden hardware, ke kterému uživatel přistupuje "ze dvou stran"

Prostřednictvím obou displejů pracujete se stejným hardwarem, to ale nevylučuje jejich současné používání. Zvolenou architekturou je x86, můžete se tak těšit na procesor Intel z rodiny Ivy Bridge a disk SSD pro data.

Transformer Book – s displejem nebo bez?

Princip odpojování displeje známý ze série Asus Transformer už se přenesl od ARMových tabletů také do segmentu ultrabooků s výkonnými komponentami. První vlaštovkou je Transformer Book, který vypadá jako klasický 11,6", 13" nebo 14" notebook, ale umožňuje oddělení samostatného displeje a jeho používání coby tabletu. Podobně jako u Taichi bude mít displej u Transformeru Book plné HD rozlišení a bude používat technologii IPS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Princip u ARMových tabletů dobře známý se dostává i do oblasti plnohodnotných ultrabooků: odpojitelný displej

Kombinace tabletu a ultrabooku jde ještě dál, než jen k odpojitelnému displeji. Ze světa ultrabooků se tak můžete těšit na výkonné procesory Intel Core, dedikovanou grafickou kartu a disky SSD i HDD. V případě tabletu ale nebude chybět třeba fotoaparát s rozlišením 5 MPx.

Tablet 810 a 600 – pro méně náročné s Atomem či ARMem

Ve snaze pokrýt celé spektrum trhu došlo i na dvojici zařízení pro méně náročné uživatele, kteří jej budou používat spíše v podobě tabletu, než jako náhradu notebooku. Tablet 810 má 11,6" displej s rozlišením 1 366 × 768 bodů a technologií Super IPS+, kterou můžete znát třeba z Transformeru Prime. Z hardwaru obsahuje procesor Intel Atom v kombinaci se 2 GB paměti a úložištěm typu eMMC. Operačním systémem jsou plnohodnotné Windows 8.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Model 600 (vlevo) je tablet postavený na Nvidia Tegra 3 se systémem Windows RT, vyšší model 810 obsahuje Intel Atom a běží na něm "dospělé" Windows 8
 

Tablet 600 je o něco chudší a také menší. Displej má sice stejné rozlišení, ale je o palec zmenšený. Jako operační systém slouží Windows RT uzpůsobené pro procesory ARM. Není divu – uvnitř pracuje Nvidia Tegra 3, která ukázala vysoký výkon v kombinaci s Androidem a bude jistě zajímavé sledovat, jak si povede s Windows RT. Ve zbylém se Tablet 600 od Transformeru Prime příliš neliší: na dokovací stanici najdete krom klávesnice ještě port USB, touchpad a druhou baterii. Oba tablety 810 i 600 jsou vybaveny technologií NFC.

Transformer AiO – stolní počítač z tabletu

Zajímavé zařízení kombinující stolní počítač typu All-in-One a přerostlý tablet s 18,4" displejem. Po umístění displeje do základnové stanice můžete používat Transformer AiO jako klasický počítač s Windows 8. Pokud však samotný displej vyjmete, lze pokračovat v práci pomocí dotykového ovládání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
V základnové stanici stolní počítač All-in-One; samostatně buď jako bezdrátový displej nebo plnohodnotný tablet s Androidem

Pro využití multimédií či her je připraven ještě systém Android, do kterého se můžete jedním tlačítkem přepnout. Výhodou je možnost přistupovat ke stejným datům jako z Windows 8, aniž byste zapínali vlastní počítač.

Témata článku: Hardware, Notebooky, Windows, Tablety, Asus, Transformer, Asus Transformer, Taichi, Asus Eee, Book, Prime, 32Gb

16 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Michal Kolman 13. 6. 2012 18:41:44
    Nádhera :-)
  • xmiku 13. 6. 2012 13:02:20
    Opravdu jsou ty displeje na Asus Taichi nezavisle? Sla by rozsirit plocha...
  • Roman Mařák 13. 6. 2012 10:46:18
    Já pořád čekám na ty počítače s logem MS, který už X let můžeme vidět v...
reklama
Určitě si přečtěte

UPC překopli páteřní kabel. V Brně i druhý den nejede internet ani kabelovka

UPC překopli páteřní kabel. V Brně i druhý den nejede internet ani kabelovka

** V Brně byl velký výpadek služeb UPC ** Důvodem je překopnutý páteřní kabel ** V některých lokalitách služby stále nefungují

5.  12.  2016 | Jakub Čížek | 100

17 expertek Microsoftu předpovědělo rok 2027. Splní se alespoň něco?

17 expertek Microsoftu předpovědělo rok 2027. Splní se alespoň něco?

** Zmizí klasické vyhledávače ** Budeme programovat buňky ** Kvantové počítače překonají šifry

6.  12.  2016 | Jakub Čížek | 34

ASUS ZenBook 3 se začal prodávat v Česku. Je ve všem lepší než MacBook, ale bude to stačit?

ASUS ZenBook 3 se začal prodávat v Česku. Je ve všem lepší než MacBook, ale bude to stačit?

** Novinka od Asusu míří přímo proti MacBooku od Applu ** Nabídne daleko více výkonu za stejné peníze

2.  12.  2016 | David Polesný | 144

11 tipů na dobrý stolní počítač: od základu po herní mašiny

11 tipů na dobrý stolní počítač: od základu po herní mašiny

** Postavte si stolní počítač! Máme pro vás 11 vzorových sestav s rozpisem komponent ** Většina tipů cílí na hráče, věnujeme se ale i základnímu PC a počítačům na střih videa ** Nadělte si nový počítač třeba pod stromeček

5.  12.  2016 | Adam Kahánek | 73


reklama