reklama

AeroCool PowerWatch - teplota a hlučnost PC pod kontrolou

S narůstajícími nároky na chlazení výkonných strojů roste i jejich hlučnost. Nejúčinnější cestou snížení hluku počítače je inteligentní regulace otáček ventilátorů. Testovaný panel AeroCool PowerWatch patří k těm vybavenějším. Co vám tento neobvyklý panel s displejem přes dvě 5.25" pozice nabídne?

Pod zvučným jménem AeroCool si většina z vás okamžitě představí stylové doplňky a příslušenství s jedinečným designem, zaměřené zejména na chlazení a modifikaci počítače. Jednu z produktových řad tohoto výrobce tvoří multifunkční a monitorovací panely, které váš počítač obohatí jak po vzhledové, tak i funkční stránce.

O tom, že vzhled je u přídavných panelů jedním z důležitých parametrů rozhodujícím o výběru, není nutné diskutovat. U panelu AeroCool PowerWatch vás ale na první pohled zaujme jeho velikost. Snaha nabídnout zákazníkům velký přehledný displej výrobce dohnala ke zvětšení celkových rozměrů monitorovacího panelu až na dvě 5,25” pozice.

Klepněte pro větší obrázek

 

Hlídač počítače s alarmem

PowerWatch umožňuje regulaci otáček čtyř na sobě nezávislých ventilátorů v krocích po 100 ot./min v napěťovém rozsahu 5–12 V. Pro snímání teplot na vámi určených místech v počítačové skříni je panel vybaven čtveřicí teplotních čidel, která lze díky připevňovací samolepce umístit opravdu kamkoli. Vyvarujte se pouze místům, v jejichž těsné blízkosti se nachází ventilátor. V případě samovolného odlepení teplotního čidla a jeho následném zamotání do lopatek ventilátoru vás sice bude panel o této skutečnosti neprodleně informovat akustickým signálem a blikáním displeje, ale pokud včas vzniklý problém manuálně neodstraníte, může se chlazená komponenta začít nadměrně přehřívat.

Klepněte pro větší obrázek

Samozřejmostí je možnost volby automatické regulace, která podle aktuálních teplot komponent buď zvyšuje, nebo snižuje otáčky odpovídajících ventilátorů. Pokud i přes to teplota poroste až za nastavenou mez (tu lze libovolně měnit), dojde ke spuštění výstražného alarmu.­

Když se řekne Power USB

Nebyl by to Aerocool, kdyby ke svému největšímu panelu nepřidal něco navíc. Na levé straně narazíte na čtečku pětadvaceti typů paměťových karet.

Klepněte pro větší obrázek 

Na protilehlé straně najdete na audiokonektory s Power USB. To představuje rozšíření klasického rozhraní USB 2.0 o přídavné napájení umístěné v jeho bezprostřední blízkosti. Dohromady tak tvoří jeden čtvercový konektor – zjednodušeně: Power + USB.

Klepněte pro větší obrázek

Verdikt

Nejsou-li vám větší rozměry překážkou, může vám AeroCool PowerWatch nabídnout velmi dobré možnosti monitoringu počítače se zajímavým přídavkem v podobě Power USB.

funkce (40 %) 9/10
provedení (30 %) 7/10
příslušenství (10 %) 6/10
cena (20 %) 6/10
celkem 75%

 

Možnosti využití jsou zcela jasné – externí zařízení (externí pevné disky či CD/DVD mechaniky, skenery, atd.), která pro svou funkci vyžadují vyšší proudový odběr než připouští specifikace USB 2.0 (tj. 500 mA). Power USB vám může nabídnout proudový odběr až 3 A a navíc zde přibyl další typ USB konektoru s 12V napájením.

Na první pohled se může zdát, že je panel ochuzen o některá další rozhraní, chybí například Serial ATA nebo FireWire. Nicméně vzhledem k faktu, že jeho hlavní funkcí je monitorování, bych to nepovažoval za tragický nedostatek.

 

Parametry  
rozsah regulace otáček 0–9 999 ot./min (5–12 V) po 100 ot./min
rozsah teplotních čidel 0–90 °C
nastavení teplotního alarmu 25–90 °C po 1 °C
vstupy a výstupy 2× USB 2.0, 1× Power USB 12 V, 1× Power USB 5 V, 1× audiovýstup, 1× mikrofon
podporované karty SM/XD/CFI/CFII/MD/CF-UltraII/CF Extreme/SD/MMC/Mini SD/SD Ultra II/T-Flash/MS/MS Pro/MS Duo/MS Pro Duo/HS MS Pro/HS MS SPRO Duo/MS Pro Ultra II/MS (MG)
příslušenství kabely pro napájení větráčků, teplotní čidla, samolepky pro uchycení teplotních čidel, šroubky, uživatelská příručka, CD s ovladači
záruka 2 roky

Klepněte pro větší obrázek  

čtyři monitorovaná místa

Power USB
velký displej
 
Klepněte pro větší obrázek  
chudé příslušenství 
rozměry
vyšší cena

Prodejní cena: 1 654 Kč

Panel do testu zapůjčila společnost TN Trade, Hradec Králové. Za zapůjčení děkujeme.

Připraveno ve spolupráci s časopisem Computer, článek čerpá z čísla 11/06.

Témata článku: Power

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Franta 28. 7. 2006 9:04:05
    Pro všechny co tento panel krytizují.V první řadě cena, ta je sice vysoká,...
  • Zdenek 26. 7. 2006 23:57:04
    Dle obrazku bych soudil, ze se pripojuje USB na piny na desce
  • Majsner 26. 7. 2006 20:04:05
    No nevim, za ty prachy by to melo umet alespon tisknout prachy...
reklama
Určitě si přečtěte

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

** Microsoft pomalu začíná kritizovat svůj nejpopulárnější OS ** Chce konečně dostat podniky na Desítky ** Bezpečnostní podpora Sedmiček vydrží ještě necelé tři roky

17.  1.  2017 | Jakub Čížek | 406

Vyzkoušeli jsme FM štěnici: Když si vtipálci hrají na pirátské rozhlasové vysílání

Vyzkoušeli jsme FM štěnici: Když si vtipálci hrají na pirátské rozhlasové vysílání

** Dnes žádnou elektroniku programovat nebudeme ** Štěnice totiž funguje sama o sobě ** Stačí připojit baterii a naladit frekvenci

Včera | Jakub Čížek | 10

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

** Věděli jste, že Apple vyvinul celkem 45 modelů tiskáren? ** ** Monitor na výšku, plotter nebo herní konzole - to vše měl Apple ve své nabídce ** Většinu z těchto produktů pohřbil Steve Jobs

19.  1.  2017 | Stanislav Janů | 42

Umělá inteligence dokáže ze snímků srdce předpovědět, kdy zemřete

Umělá inteligence dokáže ze snímků srdce předpovědět, kdy zemřete

** Strojové učení lze skvěle použít pro vylepšení modelů pro předpověď srdečních komplikací ** Nová technologie umožňuje přesněji určit rizikové pacienty ** Dřívější diagnostika může díky včasně léčbě do budoucna zachránit životy

21.  1.  2017 | Karel Javůrek | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

99 nejlepších programů pro váš počítač

Zvykejte si na umělou inteligenci

Velké testy PC zdrojů a gamepadů

Alternativní zdroje energie

reklama
reklama