Advanced SystemCare: profi údržba počítače zdarma

Nemusíte si instalovat zvlášť antispyware, čistič registrů, pokročilé programy pro údržbu pevných disku, ochrany soukromí či zvýšení výkonu počítače. Vše zvládá Advanced SystemCare.

Nezanášet si počítač tunami nejrůznějších programů, ale mít vše pod jednou střechou, pokročilé funkce, široké možnosti nastavení, jednoduché ovládání, přehledné a líbivé grafické prostředí, možnost zálohování, nativní česká lokalizace a nulová cena. Toto všechno jsou argumenty proto, abyste začali používat jeden z nejlépe hodnocených programů na GigaManii. Své si na tomto produktu najdou počítačoví začátečníci, ale i náročným uživatelům má program co nabídnout.

stáhnout program Advanced SystemCare 3.8.0.745 Licence: freeware, 8,5 MB
Autor: iobit.com
Web programu: www.iobit.com


Denní údržba

Po nainstalování a spuštění programu vás přivítá automatický sken vašeho počítače v rámci tzv. denní údržby. Prověří systém, zdali se v něm nenachází nějaký ten spyware či adware, zjistí případné vady v registrech, zmapuje historii aktivit na počítači i internetu a vyhledá zbytečné soubory na pevném disku. Po chvilce práce na vás vyskočí okno s informací o dalším postupu. Takovéto malé nápovědy vás v začátcích budou provázet při každém důležitém kroku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hned na začátku horký start.

Kromě návodu na práci s programem budete také před změnami vyzváni k vytvoření zálohy systému. Nedá se říci, že by program postupoval vůči Windows vysloveně nešetrně, ale nějaká chybka se může vždycky stát. Proto je lepší být připraven. Skenováním Advanced SystemCare zjistí nejrůznější chyby, které můžete následně nechat opravit. Před tím se ale vyplatí se jim podívat pořádně na zoubek, abyste nesmazali něco, co nechcete.

Klepněte pro větší obrázek 
Smazání zbytečností v praxi.

Diagnóza systému

Další část programu nazvaná Diagnóza systému obsahuje opět čtyři hlavní položky, kterými můžete systém prověřit a upravit. Jedná se o optimalizaci systému, položku týkající se preventivní bezpečnosti a ochrany před spywarem, defragmentaci pevného disku a analyzér bezpečnosti, který má ochránit Windows „proti únosu nastavení“. Stejně jako ve výše uvedených případech, i zde necháte počítač nejdříve proskenovat a poté realizovat navrhnutá řešení.

Klepněte pro větší obrázek 
Diagnóza systému jako na dlani.

Optimalizace systému spočívá v nabídnutí různých úprav Windows, které by váš operační systém měly urychlit. Zde je třeba být trochu opatrný, abyste náhodou nevypnuli něco, co využíváte. Ochrana proti spywaru a dalším nepříjemným potvorám spočívá v zablokování známých cookies, kterými se můžete infikovat při brouzdání po webu. Defragmentace je pořád defragmentace a tajemný analyzér bezpečnosti se pokusí pomocí internetu identifikovat spuštěné procesy a případně i umožnit odstranění těch podezřelých.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Optimalizace Windows a ochrana proti zlořádu z internetu.

Utilitky

V poslední sekci programu s funkcemi se nacházejí nejrůznější doplňkové nástroje k optimalizaci chodu počítače. Oddělení utilitek je rozděleno na tři části – seřízení, bezpečnost a ostatní. V části věnující se seřízení naleznete funkce typu kontroly a čištění disku, defragmentaci registrů a pak optimalizační nástroje pro zvýšení výkonu operační paměti, brouzdání po internetu či dokonce hraní her.

Klepněte pro větší obrázek 
Seřízení ku prospěchu.

V oddělení věnující se bezpečnosti lze nalézt užitečnou funkci pro zálohování ovladačů, méně užitečnou funkci věnující se bezpečnosti rozšíření Internet Exploreru, zálohování celého systému a také možnost obnovy systémových souborů Windows. V nic neříkající části nazvané ostatní získáte přístup k automatickému vypnutí počítače podle nastaveného času, vyhledávání duplicitních souborů, správě programů participujících na startu Windows atd.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nabídka bezpečnosti i ostatních nástrojů.

Automatika se postará

Již zde byla zmíněna možnost zálohy. Tu program umožňuje vytvořit velice jednoduše a její užitečnost je opravdu vysoká. Množství funkcí obsažených v programu může při nesprávném zacházení způsobit více škody než užitku. Vyplatí se proto systém pravidelně zálohovat. Pravidelnosti se týká také údržba a čištění systému. Ty můžete nastavit na automatiku při spuštění či vypnutí počítače, nebo se mohou provést v naplánovaný čas, při nečinnosti počítače apod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vlevo záloha, vpravo autoúdržba.

Advanced SystemCare je velice podařený program, který nabízí opravdu široké spektrum nejrůznějších funkcí k údržbě počítače. Typický je svým přívětivým uživatelským rozhraním, snadným ovládáním a vysokou použitelností. K tomu si připočtěte českou lokalizaci a především nulovou cenu, jelikož program je v této verzi freewarem, a je jasné, že Advanced SystemCare si své vysoké hodnocení na GigaManii rozhodně zaslouží.

Klepněte pro větší obrázek

 

Témata článku: Software, Bezpečnost, Download, GigaMania, Advanced

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Damned1 5. 5. 2009 22:24:23
    Děkuji za uznání. Pokud píšu instalátor v CZ, nemůžu tušit, že si ho...
  • 2men 5. 5. 2009 21:53:01
    Cestina se mi zda uplne v pohode a dekuji autorovi za ni. Ta kritika byla...
  • Damned1 5. 5. 2009 15:05:25
    Pokud má někdo skutečně problém s češtinou v programu, špatným názvem,...
Určitě si přečtěte

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

19.  5.  2017 | redakce | 38

Virus WannaCry vyděsil svět. Co hrozí a jak se bránit?

Virus WannaCry vyděsil svět. Co hrozí a jak se bránit?

** Od pátku se šíří vlna ransomwaru WannaCry ** Mezi oběti patří i britská národní zdravotní služba ** Česka se útok prakticky netýká

15.  5.  2017 | Stanislav Janů | 92

Kdo dal počítačům okna, kurzor a myš: Douglas Carl Engelbart

Kdo dal počítačům okna, kurzor a myš: Douglas Carl Engelbart

** Douglas Engelbart je opomíjenou osobností počítačové historie ** Věděl, jak bude pohodlné ovládat počítače, i když k tomu ještě neměly výkon ** Za vynálezem myši a systému s okny nestojí Steve Jobs a Apple

17.  5.  2017 | Pavel Tronner | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5