Podaří se mi vypovědět smlouvu s UPC?

Uzavřít smlouvu s UPC je jednoduché. Ale jak ji vypovědět?

Klepněte pro větší obrázekChystám se vypovědět smlouvu s kabelovou televizí UPC. Uzavíral jsem ji loni ještě s Karnevalem, nechal jsem se přemluvit výhodnou akční nabídkou. Dnes mi ale už nevyhovuje technická kvalita obrazu. Příjem digitální televize je v centru Brna kvalitnější, a jelikož stejně nesleduji jiné než české celoplošné stanice, kabelovka mi chybět nebude. Dobře, Discovery a Spectrum budu muset trochu oplakat.

Jenže jak smlouvu vypovědět? Na webu jsem našel kontaktní formulář, který se přímo týkal výpovědi smlouvy, měl jsem několik dotazů. Všechno vyplním, popíšu, odešlu... ale už třetí den čekám na jakoukoli lidskou odpověď. Automatickou reakci, že se někdo odpoví v nejkratším možném termínu, nepočítám.

Právě jsem narazil na oficiální PDF, kde UPC slibuje průběžně řešit nedostatky v komunikaci a kde slibuje odpověď na kontaktní formulář do osmačtyřiceti hodin. Houby, a ocet k tomu!

Takže co teď? Blíží se konec měsíce a tlačí mě čas, protože měsíční výpovědní doba běží od začátku měsíce po podání výpovědi. Potřebuji to stihnout v listopadu. Rozhodl jsem se tedy poslat výpověď písemně na adresu UPC a doufat, že v ní nenajdou nějakou faktickou chybu. Je tady totiž ještě problém v tom, že moje smlouva s Karnevalem je v jiném formátu než smlouvy s UPC.

Na webu UPC ale není žádná stránka s adresou, na kterou bych měl výpověď poslat. Proklikal jsem snad všechny odkazy. Zákazníci jsou směřování jen na internetové formuláře, případně na infolinku – ale kdo tam někdy volal, ví, že je to na dlouho.

Zatím jsem našel jediný kontakt, u něhož je naděje, že zpráva neskončí v propadlišti. Nevím jen, jestli tiskového mluvčího Františka Malinu bude zajímat, že chci – ač novinář – vypovědět smlouvu s jeho zaměstnavatelem.

(Nemáte někdo adresu?)


Blog redaktorůproč blogujemesledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • dmatej 12. 1. 2009 19:30:34
    Ve všeobecných podmínkách vyžadují písemnou výpověď :( Jelikož s nimi mám...
  • dmatej 12. 1. 2009 19:28:55
    Bohužel, teď už je tam jen 404. Asi si jí UPC všimlo. Jinak adresu jsem...
  • Luboš 17. 1. 2008 11:20:19
    Omlouvám se za otravování ale prosím nemáte tu adresu na upc,Ty hajzlové...
Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?